Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, szoktatok...

Kisgyerekes anyukák, szoktatok túlórázni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 16. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyobbak, de amikor kicsik voltak, akkor sajnos kellett néhányszor. Szerencsére kiszámítható volt (könyvelés) és anyukám segített.
2013. júl. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 éves a kisfiam, előfordul, hogy valamit határidőre meg kell csinálni és nem fér bele a munkaidőbe.

Ilyenkor- ha lehet- hazaviszem a munkát és akkor tudom befejezni, amikor a kicsi elaludt, mondjuk este 9, 1/2 10 körül tudok nekiülni.

Akkor is ez a helyzet, ha a kisfiam beteg, otthon kell vele maradnom, de határidős a munkám.

A kollegáim ilyenkor korrektek, elküldik az anyagokat, esetleg besegítenek, de ilyenkor is alvásidőben délután vagy éjszaka tudok vele foglalkozni.

Szerencsére nem gyakori.

Nálam nem jöhet szóba az, hogy bent ülök az irodában este 6-7-8 óráig, nincs, aki elhozza őt- és különben is. Ami este 8ig ráér, az ráér hajnali 2ig is az én munkámban.

Pénzügyi-elemzési területen dolgozom.

2013. júl. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Látom a pénzügyes rész a gürizős :)


Szintén könyvelő vagyok. Amióta hozzácsaptak minket egy városhoz (2000 fő alatti település) és a kolleganőmet nyugdíjazták, így 2 ember helyett kell sokkal többet dolgoznom. Teljesen új rendszerre kellett áprilisban átállni, 2 nap mutatták meg azt annyi, le kellett könyvelni visszamenőleg is. Most meg ugye féléves határidőhegyek. :(


Így már 6 órakor benn vagyok és úgy este 6-7 körül érek haza. Akkor állok neki főzni, mosni, vasalni stb. Kivétel szerda és péntek, akkor hazamegyek időben, 5 körül már hazaérek. (így van buszom)


Szerencsére most a kislányom egyik mamától megy a másikhoz így nincs bűntudatom, hogy elhanyagolom, viszont borzasztóan hiányzik. :(


Amúgy nálunk apuka intézi az ovit, a kicsim már megszokta, hétvégén igyekszem csak vele foglalkozni, még ha ez azzal jár, hogy akkor is 5-kor kelek, hogy megfőzzek :) alvásidejében kivasalok stb.


Ölni tudnék egy kiadós alvásért :)

2013. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak a pénzügy...


Könyvtáros és tanár vagyok. Sokszor kellett vállalnom a tavalyi évben délutáni helyettesítést, esti-hajnali ügyeletet, mivel kevesebben vagyunk, mint kellene...

2013. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó voltam


Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ilyen esti-hajnali beugrásoknál vihettem magammal a gyerekemet, így nem volt gond.

2013. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 és 3,5 évesek a gyerkőcök, két műszakban dolgozom (kereskedelem). Sokat szoktam túlórázni, a férjemmel vannak amikor én melózom, ha betegek, néha besegít anyukám hogy ne húzzák a szájukat a főnökeink, de igyekszem úgy kisakkozni, hogy olyankor elcsereberélem a műszakokat, hogy váltásban legyünk a férjemmel otthon, és hazaessen mikorra indulnom kell.
2013. júl. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Heti 1 nap, de az tervezett és még azon a héten le is csúsztatom.

Amúgy nem tudnék túlórázni, mert én hozom-viszem a gyerekeket. Még a 8 órát is nehéz így megoldani. Mondjuk nekem mázlim van, mert heti 40 óra rugalmas munkaidőm van, így magamnak osztom be, ezért is van heti 1 hosszú napom.

Talán 1-2 volt olyan a 1,5 év alatt (amióta újra dolgozom), hogy nem végeztem volna időben, így rácsörögtem anyósra, hogy menjen el a gyerekekért.

2013. júl. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szintén pénzügy-könyvelés :)

A fiam 3,5 éves, a tesó pocakban 26 hetes.

A kolléganőm felmondott, e hét keddtől nincs, én vettem át a munkáját, azóta nem sikerült a 8 óra leteltével elindulnom haza...

Előtte is becsúszott néha túlóra mikor valami határidős volt.

2013. júl. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Èn alapból 12 órázom,így nem túlórázom.
2013. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!