Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megfázott a csemete, sokat...

Megfázott a csemete, sokat kéne innia, de nem hajlandó. Valami jó tipp?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki néni, hogy igyon sokat, mézes, citromos teát meg ilyeneket, de egyetlen kortyot sem hajlandó inni. Nem arról van szó, hogy nem ízlik neki, hanem ha inni adok, akkor menekül, becsukja a száját, üvölt. Hogyan lehetne mégis megitatni? (ja és 2 éves)
2009. okt. 19. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha muszáj akkor muszáj. Én a gyógyszeres fecskendőt szoktam teleszívni, (panadolost) lefogom a kezét, fejét és nyomom. Sajnos elég drasztikus, de inkább ez, minthogy kiszáradás miatt kórházba kerüljön. Bele is halnék, ha beutalnák több napra. Kb.fél óránként 2-3 adagot nyomok belé.
2009. okt. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod meggyőzni, hogy ha megissza minden nap az előírt folyadékmennyiséget, válaszhat magának valami kis játékot a boltban? Vagy valami más jutalmazásos renszer, pl megiszik 1 bögre teát, kap 2 kis kocka milkacsokit.
2009. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a nurofenes/panadolos adagoló jön be ilyenkor. Amikor a rota elleni szájon át adandó oltást kaptuk, akkor megfigyeltem, hogy a doktornénink egész hátra a szájzugba adta be, gondolom ez beindította a nyelésreflexet és így le is nyelte böcsülettel. Én "piaszrájk" esetén ugyanígy csinálom a szuszpenziós adagolókkal és nálunk müxik.
2009. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. ne erőszakold, mert csak azért is tiltakozik.


2. sózd jobban az ételt, vagy adj sós rágcsát kivételesen, inni fog, mint a béak.


3. igyál előtte sokat


4. ne aggódj, a drasztikus módszert később is kipróbálhatod, én ezzel próbálkoznék, mert ha gátlásoso lesz, akkor egyáltalán nem fog inni és kiszárad. próbáld meg ezeket, adj egy fél napot, az alatt nem lesz baj és nem zaklatjátok fel.


biztos fog inni, nyugi, kitartást és ne lássa rajtad, hogy izgulsz az ivás miatt!

2009. okt. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú köszi az ötleteket, nagyon jók! Hát próbáltam én kilátátsba helyezni ilyen-olyan jutalmat, de ha inni kell, akkor nem érdekli ez sem :S Mondjuk az esti kakaóját megitta legalább tegnap, meg ma a reggelit, remélem fog ma már jobban inni, de ha nem, akkor kipróbálom először azt, hogy "kiszomjasítom" sósabb dolgokkal, aztán ha nem jön be, akkor marad a fecskendő. De remélem bejön.
2009. okt. 20. 08:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomat is nehéz rávenni az ivásra. Fél napig nem iszik, majd egyyszer csak benyom egy jó nagy adagot, mert marha szomjas. Száraz , sós étel fokozza a szomjúságérzetett. Ha nem iszik, adj gyümölcsöt, abba van valamennyi lé + vitamin.


Végezetül ne teát adj, hanem vizet és tedd a keze ügyébe valahová. Azért a víz mert nem baj ha kiömlik játék közbe. Had játszon vele.


Mint írtam az én lányom is alig iszik, de fürdéskor például kiszolgálja magát habbal együtt. Hiába tiltom, de neki ez izlik. :/

2009. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a baj, hogy enni se nagyon akar :S Két falat, aztán nem kéri. Se gyümölcs, se sós, se semmi. Ha nem beteg, akkor is ilyen, csak azért ennyire nem. De én ezért is szeretném, ha menne végre bölcsibe, mert ott legalább eszik rendesen, de hát ugye betegen nem mehet.
2009. okt. 20. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!