Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok akik egyutt aludtak/alusz...

Azok akik egyutt aludtak/alusznak a gyerekukkel eszrevettetek, hogy kezelhetobbek a gyereketek vagy nincs erzekelheto osszefugges?

Figyelt kérdés
Elegge kicsvarodott a kerdes, de azt olvasom innen onnan, hogy sokkal nyugodtabbak, fuggetlenebbek es kiegyensulyozottabbak azok a gyerekek, akik nem egyedul alszanak kiskorukban.
2009. okt. 15. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom nem aludt velünk,szopi után nem találta a helyét,ha nem a kis kuckójában volt.Ő napközben 2-3 éves korig sokat csimpaszkodott rajtam.A fiam pont a kiságyban nem érezte jól magát születésétl kezdve,ő mióta tud járni állandóan jön megy,néha jön ölbe,de csak 1-2 perc és megy tovább.De hogy ez az együttalvástól van-e nem tudom.
2009. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ettől van-e, de nálunk így van. Én anno úgy gondoltam, hogy ezzel tudom neki megteremteni a biztonság érzetet. Szoptatni is egyszerűbb volt így éjjel. Mivel nem tudom, milyen lenne, ha mondjuk a kezdetektől külön szobába raktam volna, fogalmam sincs, hogy mitől ilyen, amilyen. Ha lesz kistestvére, vele is így fogom csinálni, még, ha sokan csóválják is emiatt a fejüket.
2009. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én Törpém tényleg nagyon kiegyensúlyozott baba. De hogy attól van mert 2 hónapos koráig velünk aludt, azt nem tudom. Utánanézek hogy van e összefüggés. Azért aludt velünk mert mivel császáros voltam könnyebb volt, hogy nem kell szobából szobába caflatnom, jó 2 hónapig nagyon fájt a vágás. Meg olyan jó volt ott mellettem, szuszogott egy kis tündérbogyó. De utána a helyére szoktattuk, semmi baj nem volt, simán elfogadta hogy saját helyén alszik. Biztos ez is számít, meg az hogyan foglalkozol a gyerekkel. Én folyton mosolygok neki, elmondom mit csinálok, hogy csinálok (ha éppen főzők, takarítok), közben nevetek neki, puszilgatom, játszom, hülyéskedek neki, folyton nevetünk. Szerintem ez számít a legjobban. Azt szokták mondani hogy ha ideges, feszült vagy a baba is olyan lesz. Na akkor gondolom a nevetéssel ugyanez a helyzet. Igyekszem a gondjaimat (mert vannak, kinek nincs?) nem ráragasztani. Inkább félre vonulok szomorkodni csak ne lássa.
2009. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én együtt alszom a lányommal, most 22 hónapos és sokak szerint nagyon "jól sikerült" kiscsaj. Sokat mosolyog, bárhova mehetek vele, bár most az életkorának megfelelően próbálgatja ahatáriat és néha azért már van hiszti. Én nem bántam meg, de ehhez kell a férjed támogatása is, mert ez az ő részéről is lemondással jár. Nálunk most jön a második baba és ezért átmenetlieg úgy alszunk, hogy ő a saját ágyában én meg mellette egy szivacson, de a cél az lenne, hogy még a kicsi megszületése előtt midnenki a saját ágyában aludja át az éjszakát. Mi úgy oldjuk meg, hogy a lépcsőt lezártuk buztonságosan és a szobaajtók nyitva lesznek, leszereljük hamarosan a rácsot az ágyáról, így ha felébred éjjel, biztonságosan és nyugodtan átjöhet majd közénk. Úgy az első évben nekem is sokkal kényelmesebb volt vele aludni, mert nyugodtabb voltam (állítólag az anya a legjobb légzésfigyelő) és a szopizás is kevésbé volt fárasztó, hiszen egyikőnk sem ébredt fel teljesen. Mára azér már kissé nehezebb és néha örülénk, ha végigaludhatnám az éjszakát, bár így 30 hetes tehresen ez így se-úgy se fog menni :)

Mindenesetre a kicsi is velem fog aludni az első időben és ő is nyugodtan átjöhet majd.

2009. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hetes lesz a babám, velünk alszik, hogy tudjam este könnyen szoptatni. Mindenki irigyel, hogy milyen aranyos babám van, meg csodálkoznak, hogy milyen keveset sír.
2009. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Alányom 20 hónapos,de ha felébred éjjel kb 2 körül jön mellém.Havonta kb.2-3 alkalommal alussza át az éjjelt akkor marad a helyén.

Semmi gond vele,mindég nevet,jókedvü pici kora óta.

Szerintem ezt senki sem tudja megmondani,hogy ettöl vagy sem.

Ùton a kistesó,nem tudom vele hogyan lesznek az éjszakák.Attól függ milyen alvókája lessz. :)


19 hetes,és 20 hós.

2009. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés de ha már dönteni kell, akkor nekem pont fordított a tapasztalatom. Nem sajáttal, hanem a környezetemben lévő több tucat gyerekkel kapcsolatban. Amiket leírtál, azok jó 70-80 %-ban a külön alvókra igaz.
2009. okt. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos fiam velünk alszik,de én épp az ellenkezőjét mondanám el.rettentő anyás állandóan velem akar lenni egy lépést nem tehetek mellőle.ugyhogy nem mondanám hogy nyugodtabb és függetlenebb.
2009. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!