Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe járni bérlettel?...

Bölcsibe járni bérlettel? Tényleg van ilyen?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy a nemdolgozó szülők is hordhaják (állami)bölcsibe a gyereket, csak fizetni kell érte. 10 órás bérlet 2500.-Ft. Persze kaja nem jár érte.
2013. jún. 27. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:

én ezt a számot még nem láttam.

úgy tudom, hogy 9-12-ig lehet bölcsiben nem dolgozó szülő gyereke, 350Ft-ért. azt nem tudom, hogy ez napi díj vagy óra díj.

de csak ott ahol nincs tele a bölcsi

2013. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van hely igen ha nincs akkor nem, teljesen bölcsi függő.
2013. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

a bölcsődei árakat, azt, hogy a kerületn kívül más kerületben lakókat, nem dolgozó szülők gyermekeit felveszik-e azt az önkormányzat helyi rendeletében szabályozza. Minden önkormányzatnak megvan a maga szabadsága arra, hogy ezeket engedje, részben engedje, kizárja, valamint arra is, hogy térítési díjat állapítson meg vagy azt ne tegye.

Ezért fordulhatnak elő különbségek.

Érdemes megnézned a teleülésed, városrészed (Bp) honlapját, ahol nyilvánosak a helyi rendeletek is.

Az önkormányzatok saját hatáskörben, ám az 1993. évi III. tv (szociális tv.) iránymutatásai és alapelvei alapján hozzák a helyi szociális rendeleteket.

A bölcsőde is ide tartozik.

Az étkezési díjat általában külön választják az ún. gondozási vagy térítési díjtól. Ez utóbbit kiszabhatják a dolgozó szülők gyermekeire is, általában jövedelemhatárok szerint vannak napra lebontott díjtételek.

Emellett természetesen lehetőség van arra is, ha az adott önkormányzatnak erre kapacitása (férőhelye) van, hogy nem dolgozó szülők gyermekeit is ellássa térítési díj ellenében. Alapvetően azonabn ez a kiegészítő szolgáltatás nem mehet a dolgozó szülők gyermekeinek elhelyezésének rovására.

Hol van ez a szerencsés település, ahol nincs akkora gyermeklétszám, hogy a nem dolgozó szülők kicsijeit is beveszik?

Szép napot:

2013. jún. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi bölcsinkben azt akarták bevezetni,hogyha nem minden nap megy a gyerek,hanem csak alkalmanként,akkor a napi étkezésidíj + 500 ft-ot fizessen a szülő.
2013. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Hol van ez a szerencsés település, ahol nincs akkora gyermeklétszám, hogy a nem dolgozó szülők kicsijeit is beveszik? "


Sajnos egyre több vidéki településen ahol nagy a munkanélküliség,Anyuka nem tud elmenni sehova dolgozni ezért "kényszerből" otthon marad a 3.-ik évben a gyerekével és majd utánna ovi!Így a legtöbb bölcsödei dolgozó "be van kakálva" hogy így évről-évre egyre kevesebb gyerek és egyszercsak be zárhatja kapuit a bölcsöde!Erre találják ki,hogy egy kis pénz ellenében az is bevihesse a gyerekét aki nem dolgozik!

Lehet hogy nállatok ott Pesten dübörög a gazdaság meg a meló de itt vidéken a "fű se nől"!!!

Sorry ...ez az igazság...!!!!

2013. jún. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Szeged az említett város.

2013. jún. 28. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!