Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok rólam? 2 gyermek...

Mit gondoltok rólam? 2 gyermekem van fiatalon?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és van egy gyermekem és terhes vagyok ? De tisztességesen nevelem. Mi a véleményetek az ilyen fiatal szülőkről ?

2013. jún. 23. 19:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
ha el tudjátok tartani,van hol lakni,szeretetben nevelkedik,akkor miért ne.lesz egy fiatal anyukája a gyerekeknek.
2013. jún. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Kondor Judit ***** válasza:
77%
Én 20 voltam amikor szültem van 2 gyermekem,4 évig voltam házas és egyedül neveltem fel őket.Hál istennek nem lettek csavargók.A tisztesség nem korral jár.Lehet valaki idősebb és tisztességtelen.
2013. jún. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Én is 22 vagyok és 3 gyerekem van, a legkisebb 6 hetes, a legnagyobb 4,5 éves.
2013. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Én 22éves vagyok és 2gyerekem van :)

egyik 2honapos,a másik 21honapos.

Elsö becsúszott,a második tervezett baba volt.

Külön élünk a párommal,vettünk lakást ,igaz kölcsönre. . .De van boven mibol fizetnünk.

Nemérdekel mások mit gondolnak,segitségem nincs,mert szüleinktöl elég távol élünk mind a ketten,és nemis vagyok az a fajta aki szereti,ha bárki is segit neki,persze néha jol jön,de el nem tudom képzelni,hogy a gyerekeim minden hétvégén a mamàknál legyenek. . .Mert ismerek ilyet is. . .

Én örülök. Hogy ilyen fiatalon lettek gyerkőceink,mert van türelmem hozzájuk,tudunk együtt játszani annélkül,hogy különösebben megerőltetném magam :)

persze én gyerekek előtt sem voltam az a fajta aki mindig bulizik,szoval nemis hiányzik. . .a párommal itthon megiszunk néha egy üveg bort vagy pezsgot,persze most nem ,mert szoptatok :) es tökéletessen boldog vagyok ezzel az élettel.

Szerintem ha anyagilag megtehetik a fiatalok,hogy saját csaladot alapitsanak,semmi akadálya,de sajnos manapság az a legnagyobb baj,hogy nincs pénze a legtöbb fiatalnak,ezért vállalnak inkább későn gyereket.aminek az lessz a vége hogy a nagymama meg a nagypapa dolgozhat rájuk mint az őrült. . .es a nagyszülőkön elosködnek,persze az más hogyha fizetnek nekik hogy ott legyenek.de pl a sogornőmék ingyen laknak az anyosomnál,meg kajára sem költenek. . .Ilyen is van. . .

2013. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
59%
Ha tisztességesen és szeretettel neveled őket, minden elismerésem. Régen ez volt az általános, ma húzódik el csak a 30-as évekre.
2013. jún. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

OFF:

4-es!!

Külön éltek a pároddal??Most vettetek lakást meg most született a kistesó??Vagy mi van?Én nem értek vmit?...Bocs ha értetlenkedem,esköszöm nem kötekedni akarok csak megdöbbentem!

2013. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%

Szia!23 éves vagyok,van egy 2 éve kisfiam és azt gondolom,hogy a legtöbb szempontból 20-30 év között érdemes szülni,ha becsúszik akkor esetleg 35 év alatt,de első gyereket mindenképp 30 alatt egészségügyileg is sokkal jobb, a generációs különbségekről ne is beszéljünk.

Mi is szeretnénk majd babát de csak 3-4 év múlva,mert most bőven elég egy dacos,makacs kis 2 éves,és mert most fogok nem sokára államvizsgázni.Szerintem ha van hol lakni,van mit enni,van pénz a legszükségesebbekre(rezsi,ruha,tisztálkodási szerek,játék,program stb) és váratlan dolgokra,akkor miért ne lehetne gyereke 20on éveseknek.Én örülök,hogy 40 évesen már tini gyerekeim lesznek és nem a pelenkákkal leszek elfoglalva,és nem nagymamakorúként kell tinit nevelni,meg 60 év körül elmenni a ballagására.Tisztességesen nevelem,tanulok,dolgozom,ahogy a párom is,meg maradtam nő,feleség,barátnő is nem lettem elhízott,zsíros hajú,tejfoltos melegítős házisárkány.

2013. jún. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

6-os a szövegértésed nem valami jó

külön élnek a párjával de a szülőktől külön,mert vettek lakást hitelre

2013. jún. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
a szülőktől élünk külön :)
2013. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 zabmester ***** válasza:
79%

Nekem "csak" egy van, 26 éves vagyok, 20 évesen szültem a fiam. Nem gondolok semmi rosszat, csak - főleg fiatalon - könnyű nagyon végletesnek lenni. Mármint vannak ugye, akik baba után is folytatják a teljesen független életüket, a gyerekre meg maximum ránéznek párszor, de leginkább a nagyszülők nevelik (még ha ez nincs is így kimondva), vagy a másik véglet, akik meg nagyon besavanyodnak, mert meg akarnak felelni a (sokszor túlzott) elvárásoknak, ezért sosem járnak sehová, sose tesznek semmit a saját kedvükre, stb.

Legalább is én ezt láttam, tapasztaltam. Meg persze ott az arany középút, amikor az anyuka rendesen foglalkozik a gyerekével, ellátja, gondozza, neveli, de azért nem felejt el önmaga maradni :) Na ha ez sikerül, az nagyon szuper, csak fiatal anyaként tényleg nem könnyű, a sokféle elvárás miatt. Mármint a többi szülő sokszor nagyon szigorú mércével méri a huszonéves anyukát, aminek érthető, ha próbál megfelelni (pedig szerintem nem nekik kéne, hanem saját magának), meg ugye ott vannak a barátok, akik meg nem biztos, hogy mindig jó megerősítést adnak az embernek, mert nem érzik át, hogy milyen felelősség a gyereknevelés, vagy sok esetben ezek a barátok el is tűnnek, mert nem szeretnének egy kisbabás anyukához igazodni. Legalább is ilyen dolgokat olvasok itt sokszor.

Na nem azt mondom, hogy ez mindig így van, csak nehéz megmaradni középen :)

2013. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!