Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most derült ki, hogy kétoldali...

Most derült ki, hogy kétoldali PCOS-em van. Tudnátok nekem tanácsot adni ezzel kapcsolatban? Mit gondoltok, lehet egyáltalán így gyermekem?

Figyelt kérdés
1 éve próbálkozunk sikertelenül. Vékony, sportos testalkatom van, androgén jelegekkel. A hormonszintjeim a 3. napon levett vérből viszont jók lettek, semmi nem tért el! Az UH kép viszont egyértelmű volt... A szénhidrát diétát már megkezdtem és tartható is számomra. Inzulinrezisztenciára most fognak vizsgálni. Minden tanácsot szívesen és köszönettel fogadok. Mit tehetnék még én azért, hogy javuljon a helyzet és minél hamarabb sikerüljön a baba?
2013. márc. 30. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha inzulinrezisztenciád is van (és a PCOS miatt esélyes, hogy van), akkor gyógyszert is kell szedned. Plusz a diéta és mozgás. Ez a hármas kezelés általában meghozza a kívánt eredményt. Azért meg kellene nézetni a 21. napi hormonsort is, lehet, hogy ott van valami eltérés.
2013. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt is fogják nézni a cukorterheléssel együtt!

Köszönöm a választ!

2013. márc. 30. 14:43
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen lehet gyereked. Nekem 6 évvel ezelőtt diagnosztizáltak súlyos IR-t és PCOS-t, azóta van két gyerekem, egy 4 és fél, illetve egy 2 éves.

Úgyhogy kitartás, biztosan sikerülni fog.

2013. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Hogy sikerült teherbe esned, mit kellett csinálnod?

Sajnos nekem is súlyos az IRem.:(

2013. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Leadtam 26 kilót, és csináltak petefészek drillinget. (Akkor még nem tudtam, hogy műtét nélkül is megoldható lenne a problémám. Ma már nem csináltatnám meg!)

De a legfontosabb számomra a fogyás volt. Gyógyszert akkor nem kaptam, mert normalizálódott a ciklusom, és a fogyással jobbak lettek az eredményeim. A terhességeimet is sikerült megúsznom cukorbetegség nélkül.

2013. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a biztató jövőképet, gratulálok a gyerekekhez! :)
2013. ápr. 1. 14:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi az a petefészek drilling? Hogyan lehetett volna helyettesíteni?
2013. ápr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A petefészek drilling egy laparoszkópos műtét, amikor a cisztákat "leégetik". A helyettesítés: diéta, mozgás, gyógyszer az inzulinrezisztenciára. (Mert ez a hármas kezelés rendbe teszi a hormonokat és a vércukorszintet, ami renszeres ciklusokat eredményez.)
2013. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Szia! Mindenképp türelmesnek kell lenned, és időt adni a szervezetednek, hogy a hármas kezelés hatása jótékonyan dolgozni tudjon benned. (Diéta, mozgás, és ha szükséges gyógyszeres támogatás)


Facebook-on van egy zárt csoport "PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS" névvel. Csatlakozz hozzánk, sok hasznos információt találsz a bejegyzések között, és ott csupa sorstársakra lelsz, akik bátorítanak! :) A babát erőltetni nem lehet. Akkor fog jönni, ha a testedben minden helyreállt! A csoportban nagyon sok lány sikersztorival rendelkezik, sőt, mostanában is volt jó pár pozitív tesztelőnk, így a bizakodás bennem is egyre nagyobb! :)


Én 9 éve próbálkozom, 2 inszemem is volt sikertelenül. A csoportra 2 hónapja találtam rá, azóta tudom, hogy a PCOS-t kezelni kell, és lehet, eddig teljesen félrekezeltek, és felvilágosítást sem adtak róla tizenéve, mikor kiderült ez a betegség. (Akkor még nem volt net úgy, mint most, hogy utána nézhettem volna, aztán meg belém verték a rossz dokik, hogy ez gyógyíthatatlan, ez meddőséget okoz, stb...)

2013. ápr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! mióta tudod h pcos-ed van? mióta tartod a 3as kezelést.

9 éve nem jön a baba? ez nagyon hosszú idő. Nekem 1 éve nem sikerül, de már ettől teljesen kivagyok:(

Megkérdezhetem mennyi idős vagy és ez lenne az első baba?

2013. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!