Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van tapasztalotok a PCOS-val...

Van tapasztalotok a PCOS-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ugy egy feleve, irtam itt, kerdeztem, hogy szerintetek illendo lenne e orvoshoz fordulni, mivel 1 ev vedekezes nelkuli egyuttlet utan sem kesett meg 1 napot se egyik honapba a menstruaciom. Fiatalok vagyunk en 23 parom 26, elvileg nem kene gondnak lennie velunk. Ugy dontottunk ido szeru ellatogatni orvoshoz, ahol is egybol az ultrahangnal kiderult, hogy PCOS szindromam van. Jelenleg varok a vereredmenyemre (hormon vizsgalat), hogy lassuk mennyire van felborulva a szituacio odabent, ido kozben mar elkezdtem szedni a metmorfint. Soha nem gondoltam, hogy barmi "bajom" lehetne, hiszen 12 eves korom ota miota eloszor volt menstruaciom a periodusom mindig pontos volt (28-31) nap kozotti. Szoval mint tipikus jele a PCOS betegsegnek - hianyos vagy elmarado periodus - sosem volt nekem. Kicsit elkeseredtem, hisz 23 evesen az ember nem varna, hogy ilyen problemakba utkozik... Nektek van valami tapasztalotok PCOS-val kapcsolatban?
2012. ápr. 4. 13:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy az elozo (hormonvizsgalat elott) vervetel kimutatta, hogy a verkepem lexikalis, minden eredmenyem boven a normal ertekek kozott volt - ergo egy csillag sem volt a leletembe. Tulsulyos vagyok, miota diagnosztizaltak rendszeresen mozgok heti 5x. Etkezesben eddig is egeszsegesen etkeztem, az egyetlen bunom az edessegek - ezt probalom eleg eroteljesen vissza szoritani!
2012. ápr. 4. 14:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg információt (receptet, fórumot, cikekket, stb.) olvashatsz a www.pco-szindroma.hu oldalon, javaslom Az ezerarcú boszorkány könyvet, és a PCO szívügy alapítvány facebook-os oldalát is. További remek recepteket találsz itt a diétához (amit akkor is tartanod kell, ha nem vagy túlsúlyos!): [link] illetve itt is remek dolgok vannak: [link]


Magas is PCOS-s vagyok. 3 éve derült ki, először nőgyógyász kezelt, mondanom sem kell milyen eredménnyel, utána kerestem fel a MensMentist. Csak ajánlani tudom, ha gyors és szakszerű segítséget vársz a problémára!


Ha bármi kérdésed van privát üzenetben is bármikor elérsz! :) FEl a fejjel! Ezután is van élet! Sőt, még csak most kezdődik! :) Nem akkora katasztrófa, mint elsőre látszik, isteni, egészséges élet építhető fel így, nem kell elkeseredni! :)

2012. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*magas = magam
2012. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feltétlenül vizsgáltass terheléses cukrot (3 pontosat) és inzulint is nézess egyúttal! Az inzulinrezisztencia a PCOs vagykori velejárója, de gondolom erre kaptad a metformint, remélem, hogy vizsgálat után!
2012. ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a gyors valaszokat! Mindenkeppen felkeresem a honlapot es bovebben utana jarok a dolgoknak! Koszonom


Az inzulint most nezik, varok az eredmenyre a tobbi hormonnal egyutt a vervizsgalaton, a metmorfint azert kaptam mar egybol mivel azt mondta az orvos, az a gyogyszer PCOS kezelesere. Ergo az orvos magatol diagnosztizalt meg az inzulin szint tesztelese elott, mivel a petefeszkem policisztas, hajhullas, acnes bor es termekenysegi problemaim vannak - ami mind a PCOS-ra mutat.

2012. ápr. 4. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Előttem sok dolgot leírtak: én is PCOS-es vagyok, 23 éves. Tünetem nem sok volt, szabályosak voltak a ciklusaim, 28-30 naposak, normál súly, semmi hormonproblémára utaló dolog, de sok apró ciszta volt a petefészkemben, ez egy szokásos éves nőgyógyászati vizsgálat alkalmával derült ki. Nem volt könnyű kideríteni a probléma okát, a férjem orvos, neki nagy szerepe van abban, hogy utánajártam végül. Az inzulinterhelés szörnyű lett, erre kaptam metformint, ami 3 hónap alatt eltüntette a cisztákat. Ezután kezdtünk próbálkozni a babával, aki hála Istennek szinte azonnal beköltözött a pocakomba, most 34 hetesek vagyunk, májusra várjuk. :)


A vizsgálatok nagyon fontosak, végezzétek el mihamarabb, de ahogy látod, utána tud könnyen is jönni a manó.

Kitartás, és sok sikert! :)

2012. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem is orat lehetett volna igazitani a menzimhez..sajna nem szamit..

baratcserje cseppet v kapszulat ajanlom, nem tudom annak koszonheto e, de az elso baba 3 honap alatt, a masodik rogton osszejott

(en meforalt is es l tiroxint is szedek,mert a tshmmal is gondok vannak)

2012. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

25 vagyok, 6 éve pcos.

Első babánk azonnal összejött, a másodikra 2,5 évet kellett várnunk.

Nekem is mindig rendszeres volt a mensim.

Kicsi problémád lehet odabent, nyugi, ha tartod a 3as kezelést, hamar lesz pozi teszt a kezedben!

23hkm

2012. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A legyözhetetlen edesseg utani vagy inzulinrezisztenciara utal, nekem akkor javult, amikor elkezdtem kromtablettat szedni. Kecskeruta teat is ittam, az tulajdonkeppen a termeszetes metformin, ha szeded, veszelyes lehet a tea (vagy forditva), hirtelen leeshet a vercukor. Ha az edesseget minimalizalni tudod es kemenyen sportolsz, hamar olvadni kezdenek a kilok! En 3 honap alatt 8 kilot fogytam, ugy, hogy közben karacsony is volt es eletemben elöször nem hiztam, hanem fogytam az ünnepek alatt. A folyamatnak a ket csikos teszt vetett veget tavaly marciusban :)

üdv. es sok sikert! 5 hos kiscsajszi anyucija

2012. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!