Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó étvágyú gyerek mitől lehet...

Jó étvágyú gyerek mitől lehet kórosan sovány?

Figyelt kérdés
94 cm és 10.9 kg. A gyermekorvos és a védőnő szerint nincs különsebb ok az aggodalomra, de valahogy nem hagy nyugodni a gyanú, hogy mi van, ha mégis :-(
2013. jún. 13. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez függ a testalkatától is. Ha aggódsz akkor elviheted kivizsgálásra, széklet vizsgálatra, vérvételre. Ha a fejlődésével nincs probléma akkor nem tenném ki ennek, de ha jobbnak látod, mert anyai ösztöneid ezt súgják akkor irány a kivizsgálások. Lehet férgesség, emésztési probléma, felszívódási zavar, étel allergia stb.
2013. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
fejlődik, ezért nem kell aggódni szerintük, de meglehetősen lassú ez a fejlődés és szembetűnően sovány tényleg :-( 2490 gammal született. 8860 gramm vlt egy évesen. 9900 gramm volt két évesen. 10400 volt 2 év 4 hósan és most van 10900 gramm táján, 31 hónaposan
2013. jún. 13. 22:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát tényleg elég sovány. Én fiam 97-98cm és 13,25kg, és ő még is inkább vékony, de ha egyébként jl van, mozgékony stb én nem aggódnék.
2013. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egyébként nem túnik betegnek, emésztési problémái nincsneek, de szó szerint zörögnek a csontjai :-( és ezt persze nem mulasztják el megjegyezni az emberek, mert szegénykém tényleg úgy fest, mint akit koplaltatnak :-( holott jóformán kettő helyett is képes enni és szeret is enni :-)))
2013. jún. 13. 22:57
 5/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Én fiam pár hómaposan volt betegesen sovány, de nem volt baja, mondjuk ő nem evett eleget. Ha aggódsz vidd el egy kivizsgálásra baja nem lehet tőle.
2013. jún. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet felszívódás problémája, mondjuk ételallergiás, és a vitaminok nem tudnak felszívódni. Vidd el gasztroenterológiára.
2013. jún. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Unokatesómnál gyerekkorában ugyanez volt..férges volt!

Persze lehet a te gyerekednél nem ez van de én kivizsgáltatnám!

2013. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk gasztroenterológusnál, mert kicsit vékonyka a kisfiam. Megmérte, írt fel féreghajtót (vizsgálat nélkül), vettek vért, hogy megnézzék van-e ételallergiája. Vérképe tökéletes lett, semmilyen hiány nem igazolódott, ételallergiája sincs. Szerintem érdemes megnézetni ezeket a dolgokat.
2013. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak ilyen, de amúgy meg millió dologtól lehet ilyen vékony.
2013. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A férjem lisztérzékeny, mindig is nagyon gebe volt, 190 cm, és 75 kg. aMióta kiderült a betegsége hízott 15 kilót. AMúgy semmi emésztési problémája nem volt.
2013. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!