Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most komolyan, tényleg rosszat...

Most komolyan, tényleg rosszat teszek a fiammal, ha nem adom bölcsibe?

Figyelt kérdés

A minap megkaptam a barátnőmtől, hogy én mennyire kiszúrok a fiammal, hogy nem adom bölcsibe, mert az ő gyereke (egyidősek a fiaink, 2 évesek) mennyire szeret járni, és mennyi mindent tanul ott, és hogy élvezi a gyerektársaságot... Mondtam neki, hogy mi remekül elvagyunk bölcsi nélkül, (szerencsére nem kell még visszamennem dolgozni) Sokat jövünk-megyünk, játszóterezünk-vannak már kis barátai, akikkel rendszeresen találkozunk.

Erre a fejemhez vágta, hogy önző vagyok, és a gyerekkel teszek rosszat, hogy magamhoz láncolom...


2013. jún. 3. 14:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

nem teszel rosszat

én ősszel adom be, akkor lesz két éves, fél napra viszem el, és kizárólag azért mert nekünk ingyenes a bölcsi

na meg azért mert 100 méterre van, és amúgy is egy pici panelban lakunk ahol már nem tudom őt kielégíteni se mozgásilag, se sehogy

de ha ennél messzebb lenne és nem járna az ingyenesség meg se fordulna a fejemben, szóval én csupán kényelmi dolgok miatt teszem ezt

2013. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%
Ez mekkora hülyeség, hogy könnyebb lepasszolni. A fiam február óta bölcsis 20 hónapos volt akkor én itthon vagyok és nem volt nyűg vele foglalkozni, pláne hogy nagyon nyugis gyerek, imádom és hiányzik, de tudom, hogy a gyereknek erre van szüksége ezzel teszek jót neki.
2013. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%
Dehogy! A bölcsi azoknak a gyerekeknek tartják fent, akiknek dolgoznak a szülei és így nincs aki vigyázzon rájuk. Aki otthon van, inkább örülne neki, hogy legalább 3 évig a gyerekével lehet, ebben a korban nincs szüksége még másra, ez az egyik, a másik meg, hogy olyan gyorsan elmúlnak ezek az évek, utána már nincs lehetőség otthon lenni velük...
2013. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
tényleg mekkora hülyeség a könnyebb lepasszolni duma. Mindenki látja, hogy a gyerekének mi a jó. És nem mindegyik gyereknek az a jó, ha egész nap otthon van.
2013. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem döntse el mindenki maga ha nem muszáj beadni beadja vagy sem,ha nem lett volna muszáj is beadtam volna,imádja neki nem volt elég a játszótér,meg az egy-két ismerős gyerek szomjazza kicsi kora óta a gyerek társaságot,Ő 16 hónaposan ment,de ha nem muszáj is ment volna 1,5-2 évesen.A gyerek érdekeit vedd figyelembe,te ismered van akinek jó valakinek nem,de ez hülye duma,hogy könnyű lepasszolni,itt nem arról van szó.A legtöbb 2 év körülinek már szüksége van társaságra,pláne ha nincs testvére,és szinte csak az anyjával van.
2013. jún. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek magánügye! Aki úgy érzi jót tenne a gyerekének a bölcsis közösség, az adja be. Aki meg úgy érzi, inkább ő tud otthon értékes pillanatokat szerezni a kicsinek, az meg tartsa otthon. Bölcsibe ÁLTALÁBAN azért adják a szülők a gyereket, mert vissza kell menni dolgozni. Ne ítéljünk már, hogy könnyebb, mint otthon foglalkozni vele... Csípem, amikor valaki ennyiből eldönti, hogy anyukának egyszerűbb a bölcsibe adni, mint nevelni. Ne ítélkezzünk!
2013. jún. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A félreértések elkerülése végett én nem pontozok le senkit, akármit is válaszol.

Nekem is az a véleményem, hogy mindenki saját maga döntse el, hogy beadja-e a gyerekét bölcsibe, vagy sem. Én úgy gondolom, jól érzi magát a kisfiam a jelenlegi felállásban(különböző programok, játszóterezés, gyerektársaság...), így nincs szüksége rá.Természetesen 3 évesen oviba fog járni.

Csak kicsit rosszul esett, hogy azért lettem "szaranyának" titulálva a barátnőm által, mert én nem akarom bölcsibe adni...

2013. jún. 3. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!