Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsibe/családi napközibe...

Bölcsibe/családi napközibe milyen ritmusban történik a beszoktatás?

Figyelt kérdés
Hány napig tart, míg teljes napot ott vannak a gyerekek? Eleinte bent lehet velük lenni?
2013. máj. 20. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:

bölcsibe nálunk 2 hét, első héten ott voltam vele.

első 2 nap 9-10ig voltunk ott, majd a hét többi nap 9-12ig voltunk, én meg kint ültem.

következő héten egyedül volt, de ebéd után elhoztam.


családi napközbibe nem tudom hogy működik, gondolom ott teljesen más, mert az leginkább gyerekmegörző és változnak a gyerekek, nem úgy mint a bölcsiben, ahol fixen ugyanazok járnak

2013. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hét volt a bölcsiben,1.nap bent voltunk együtt 1 órát,2.nap már csak fél órát Ő nélkülem bent volt 2 órát,harmadik nap már nem mentem be,el is mentem,4. nap ott is ebédelt,akkor is már visszamentem érte,5.nap ott is aludt

probléma és sírás mentes volt már az első perctől kezdve, mai napig imádja,pedig csak 16 hónapos volt akkor

2013. máj. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsö nap 9-12ig voltunk ott másnap fél9 mentünk és 12 ig maradt 3 nap 8ra mentünk ott is reggelizett már 4 .nap már ott is aludtt .
2013. máj. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Körülbelül az a menete mint ahogy az elsö kettö leírta.


2 hetet kell szánni az anyának minimum rá.

Fontos, hogy hétföi napon kezdödjön, ha a gyermek csak heti 2-3 napot megy akkor is az elsö 2 hétben minden nap menjen, majd lehet ritkítani a beszoktatás után. Elsö 1-2 hónapban ne menjen a család nyaralni, vagy ne szakítsák meg a járást csak betegség miatt.

az elsö 1 napon anyuka aktívan bent van és részese a napnak. Nem kell játszania, csak beülni, és csak figyelni. Nem szabad olvasgatni, diskurálni. Ha a gyermek oda megy pl visz egy játékot vagy kéri hogy olvasson akkor részese legyen ennek és tegye meg, vagy szépen kérje meg a gyereket, hogy a gondozó csinálja meg. Ha elfogadja akkor akár a gondozó pelenkázhat is már az elsö napokban, vagy etetheti, ha nem akkor anyuka csinálja. 2-3 napon már egyre több mindent a gondozó csináljon, és anyuka egyre háttérbe szoruljon. Ez a gyerek ütemében menjen, ha gyorsan elfogadja a gyerek akkor már a 3-4 napon anyuka menjen el elöször egy félórára, majd jöjjön vissza és vigye haza a gyermeket búcsuzzanak el, és másnap újra menjenek. Àltalában az 5-ik napon már teljesen ott hagyható a gyermek és mindent elfogad a gondozótól. DE szerintem fontos hogy anyuka 2 hetet szánjon rá.

nekem volt családi napközim mielött a lányok születtek, és mindig ez a módszer szerint mentünk (ezt berlini módszernek hívják) , nem nagyon volt gond.

Barátnömnél volt gond aki mikor bölcsibe irattatta a gyereket akkor 1 hetet mondtak csak neki (így a munkája kezdése elött csak 1 hetet volt szabad), már elsö nap kiküldték hogy elvan a gyerek és második héten még ordított. De akkor már késö volt senki nem tudott ott maradni.

2013. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!