Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis beszoktatás minden...

Bölcsis beszoktatás minden gyereknél nehéz?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben lesz 2 éves, és ha addig nem jön össze a kistesó, akkor megy bölcsibe.

Nagyon anyás, pedig viszem gyerekek közé, de a bölcsiben mikor látogatóban voltunk, a gyerekek jöttek oda hozzánk, ő elsírta magát. Félek a beszoktatástól és titkon remélem, hogy nem kell majd bölcsibe járnia.


2013. máj. 6. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom nagyon vágyott gyerekek közé, 23 hónaposan került bölcsibe. 5. napon már ott volt reggeltől 15.30-ig. Reggel átadáskor pityergett csak az első 4 reggelen, de az addig tartott ,amíg engem látott, kb fél percig. Ő nagyon könnyen és gyorsan beszokott. Én 2 hétig sírtam reggel, mikor ott kellett hagyni. Én nehezebben viseltem az elválást, mint ő. ☺
2013. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a fiam is várta már a bölcsit, első nap csak 1 órát lehettünk bent, akkor én is ott voltam vele, második nap kint vártam, ő 2 órát volt, harmadik nap ebéd után hoztam el, a negyedik naptól pedig ott is aludt. Valószínűleg azért, mert nagyon várta, soha nem nyekergett, a mai napig nagyon lelkesen indul minden reggel, dob egy puszit és már ne mis érdekli, hogy ott vagyok-e vagy sem. Soha nem volt vele semmi gond, a tesója ovis, így együtt mennek reggel, imád bölcsibe járni.

Nagyon fontos, hogy elengedd, mert a gyerekek rendkívül szenzitívek, megérzik, ha szorongsz. Hidd el, minden anyukának nehéz az elválás, hiszen ez egy új mérföldkő, de el kell engedni a kezét, a gyerek érdekében.

2013. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez változó, van amelyik könnyebben, van amelyik nehezebben szokik be. De a legrosszabbul az anyukák viselik, ha bőg a gyerekük akkor azért, ha nem bőg a beszoktatáskor és könnyen megy, akkor meg azért, hogy miért is nem hiányzik neki anyuci...


Az, hogy mi lesz, nem mindig borítékolható előre, nekem többször okoztak meglepetést már a gyerekek. Pl az angyali pofikájú, aki mosolyogva dobálta a labdát az idegen gyerekeknek a játszótéren a bölcsi réme lett, aki hatalmas pofonokat osztott ha vélt vagy valós sérelem érte. Vagy rugdosott, vagy köpött - pedig otthon ilyet nem láthatott.

A másik egy anyás hisztis, aki egyszer Oscar díjat kap valami drámaszerepben, a beszoktatás alatt egyszer pityergett, hogy haza kell menni....


Amúgy sok szülő döbben le a bölcsiben-oviban, amikor az otthon rossz evő gyerekét dicsérik, hogy bent milyen szépen eszik mindent, hogy verekedős lett vagy fordítva, szóval ne parázz még attól, hogy mi lesz szeptemberben.

2013. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2: egyetértek, nagyon sokat számít a szülő hozzáállása, hogy a gyerek felé hogyan kommunikálja, hogy a bölcsi egy jó dolog, és milyen büszkeség, hogy ez a nagyfiú/nagylány már oda járhat.

Szóltam is már anyukának, hogy a gyereknek nem jó, amikor előtte mesélte, hogy "szegénykének" mennie kell bölcsibe, de olyan hangon, mintha azt mondta volna, hogy a szerencsétlennek amputálni kell a lábát. Persze, hogy a gyerek is szorongani fog, ha azt látja, hogy az anyja szomorú, mert valami nagyon rossz fog vele történni.

2013. máj. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam 16 hónapos volt,már nagyon vágyott gyerekek közé,az első perctől imádja,már a 4. nap ott aludt,sosem sírt,minden reggel várja,én nem féltem a bölcsitől jó dolognak tartom,sokkban függ az anyuka hozzáállásától,és attól is,hogy a kisgyerek mit szokott meg ha nem volt apán,és anyán kívül mással és kevés ember volt mindig körülötte akkor is lehet visszahúzódó.
2013. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!