Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovodabeszokatás a tesóval?

Ovodabeszokatás a tesóval?

Figyelt kérdés

Nagy lányom szeptemberben kezdené az ovit.

A kicsi akkor lesz 14 hós, egyenlöre még otthon.

De férjemnek nem lesz szabija ekkor, így nem tud a kicsivel az elsö napokban otthon maradni. (évközben rengeteg szabi kell, és az ovi kezdés elött muszáj elutaznunk 3 hétre férjem szülövárosába is)

Itt a közelben senkink sincs, se családtag se közeli barát. Vagy aki közeli az dolgozik és gyereke van.


Attól félek, hogy oda megyünk és a kicsi is menni akar játszani majd, a nagynak meg ha szüksége lenne rám a kicsi is ott fog lógni rajtam.

Amúgy nagy már most nagyon várja az ovit, szerintem nem lesz nagy baj a beszoktatással, de azért az elsö hét mindenhol kritikus.


Szerintetek elfér ott a kicsi velünk?



2013. márc. 14. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az óvonéniket.
2013. márc. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem vinném a kicsit, gondolj bele, milyen érzés lenne a nagynak, őt ott hagyod, a kicsit meg viszed!

Az elején sok gyerek várja az ovit, de mikor

Ott kell maradni, akkor már nem olyan nagy a szájuk:)

2013. márc. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg, az óvoda sem örülne, hozzájuk a nagyot kell beszoktatni, a kicsinek most még nincs ott semmi keresni valója. Arról nem beszélve, amit az előttem lévő hozzászóló írt, hogy milyen lenne a nagynak. Próbáld a kicsit valahová addig "leadni" egy pár órára naponta, de lehet, hogy nem is kell órákban gondolkodni. Majd csak akkor látod, ha már kezditek, hogy a nagy hogy viszonyul az egészhez, mert előre nem lehet megjósolni, hogy hogy fog viselkedni.
2013. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Denisa W. ***** válasza:
Szerintem ez sok mindentől függ. Amikor a fiamat szoktattuk be, mindössze két délelőttre kellett megoldanom a kisbabám elhelyezését. Viszont az egyik anyuka hozta a másféléves gyermekét is, nem tudta kire hagyni. Az a kisgyerek nagyon jól elvolt az ovisok között, a tesóját sem zavarta, az óvónőket meg pláne nem (megengedték). Szóval szerintem beszéld meg előre, de nem gondolom, hogy olyan nagy probléma lenne, ha a kicsi is menne- főleg, ha nem várható nagy dráma a nagyobb beszokásával kapcsolatban.
2013. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én vittem, mert én sem tudtam volna a kicsit kire hagyni. Semmi probléma nem volt belőle.
2013. márc. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A "Mit érez a nagy?" kérdés szerintem nem releváns, mert beszoktatás után is minden áldott nap ő majd elmegy/ottmarad, Te pedig otthon a kicsivel. Szóval ez nyilvánvaló a számára.
2013. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na pont ugyan ez a két érzésem van amit leírtatok.


Hogy jobb lenne a beszoktatásnál egyedül, de hát ugye minden nap a kicsivel viszem, megyek érte.


Félek a beszoktatástól, mert most erös bizalom van neki felém, és imád társaságban gyerekek között. Mivel nincs nagyszülö a környéken így a kicsivel minden pillanatot együtt vannak, már olyanok mint az ikrek. söt pl ha idegen oda megy hozzá és kicsit fél akkor nem hozzám hanem a kistesójához rohan és keres menedéket.

De ha nagyszülökhöz megyünk elsö pertöl ott marad valük, még akkor is ha hónapokig nem látja öket.

2013. márc. 14. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Babysitter arra a pár órára? A nagynak szüksége lesz rá hogy rá figyelj. Plusz nem az a lényeg hogy a tesójával jól ellegyen az oviban hanem hogy egyedül kell ellenie, meg a többiekkel!
2013. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!