Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba szoktatást kis tesóval,...

Oviba szoktatást kis tesóval, hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
szeptembertől ovis a nagyobbik kicsi fiam,de van mellette egy pici is,akkor lesz 13hónapos,hogy oldjátok meg a beszoktatást...olyan véleményre vagyok főleg kíváncsi aki járt már ilyen helyzetben és nem volt segítsége..azon túl,hogy vitte magával a babát,okozott e gondot?
2011. máj. 4. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont így voltunk most januárban. 12 hónapos volt a pici. 9-re elvittem a nagyot, otthagytam, és délre érte mentem. Semmi különösebb probléma nem volt a szokásos beszokási sírástól eltekintve. Rosszabb lett volna ha ott ülök egy-két órát a gyerekkel, mert akkor azt hiszi hogy az óvodába járás arról szól hogy anya ott van vele. A kicsi nekem még akkor nem járt és így nem akartam bevinni az oviba hogy össze kússza-mássza ott a padlót.
2011. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi,értem,nekem meg pont azt mondták,hogy ott kell maradjak...csak azt nem értem,hogy egy ismerősöm aki mesélte ő is két hetet szórakozott vele és mégis sírással jött el két hét után.annyira sírt a gyerek,hogy majdnem hányt,akkor nem értem mire jó az a két hét..Én nem akarok reggelit kérni neki az oviba,mert a kicsivel egyen itthon fél 9 kilencre vinném,és egy hetet bejárogatok vele de utána én is így gondoltam,hogy ott hagyom és délbe elhozom majd utána végleg du fél négy négyig..

biztos kemény lesz de ez van,meg kell tanulnia..

2011. máj. 4. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
nehéz dolog az biztos. Ez CSAK az óvónőtől függ. Mikor hugom volt beszoktatós, akkor anyukám elvitte megmondta neki, hogy délre megy érte, meg megbeszélte vele, és még az ablakból integetett neki az óvónénivel, és mivel lefoglalta amit az óvónéni mondott neki meg játszottak a többi gyerekkel jól elvolt, igaz néha elkezdett sírni, hogy anya nem megy majd érte, de aztán mivel minden nap ugyan abban az időben ment érte megszokta 1 hét után. Bár most is van egy kislány aki már 3 hónapja beszoktatós.. de vele nem foglalkoznak meg külön ültetik a többi gyerektől.. hát eszméletlen.. így szegény kislány sose fogja megszokni az ovit.
2011. máj. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez döbbenet,tudod mi most voltunk rohangálósba ovi ügyben.a körzetibe akartam vinni,2napig járkáltunk be,mire kiválasztottuk a csoportot,jelet is kaptunk,azt hittük sima ügy,ide jövünk.

Megnéztünk egy másikat is ahová ismerősünk jár.Távolabb van kb dupla távolság,viszont teljesen máshogy álltak hozzánk.Beiratkoztunk a körzetibe,elvből közölték,hogy nem fog abba a csoportba kerülni ahová akartuk és nevettek a jelen-amit amúgy az óvó néni adott meg..és a gyerek már tökre beleélte magát...döbbenet, mondtam magamba,ezek hülyék,hát az ő óvó nénije adta most meg rajtunk nevet az igazgató nő,hogy ilyen nincs..közben a még nincs 3éves fiam beleélte magát..a csoport ahová kerülhetnénk,olyan óvó néni van benne akiről szemmel látszik,hogy csak magával törődik,hiú feltűnő jelenség,mikor a gyerekek szóltak neki,nem figyelt rá...adjam ilyenbe,vagy vigyem messzebb..nagyon sokat vaciláltam rajta..beiratkoztunk a másikba is..vagyis jelentkeztünk,ott elmeséltem előző élményemet,mire felhívott az igazgató nő,hogy ő felvesz minket ,független a körzettől,de döntsük el,hogy oda megyünk e,mert ha a körzetis felvesz akkor nem tud felvenni,mert el kell fogadjam azt..de messzebb van és ugye gyalog,télen ,hóban esőben ,kicsi tesóval menni ,azért ez átgondolandó..végül két napi töprengés után egy dolog döntött...vagyis sok de egy tette fel az ire a pontot.amíg a körzetis igazgató nő be sem mutatkozott,addig a másik felhívott ,nem nevetett ki,megadta a mobil számát amire mondta sosem szokta kiadni,de ha mégsem lenne jó a vezetékes-látatlanba..és ez döntött.Mondtam a férjemnek jól esik a bizalom jele,az,hogy nem egy a sok hülye szülő közül vagyunk érzetet keltik,hanem ember számba vesznek minket.Rugalmasak és kommunikatívak velünk és ez nem mindegy..szval nagyon sok ideg ment rá,mert bár azt hiunnénk az ovi nem számít,én is azt hittem ,majd mire elkezdtünk járogatni oviról ovira jöttem rá,hog ynagyon nagyon sokat számít az alap,hogy honnan indul,mert bár nekünk gyerekes dolog..más csak legyint ó ez csak ovi,csak ne felejtsük el,a gyerekeink szintje az ovi,ami egy nagyon fontos állomás az életükbe,úgy mint ahogy az iskola is az lesz és a középiskola egyetem stb..és mind mind megalpozza a személyiségét és ahol félre ültetnek egy amúgy senkit sem ismerő kislányt ne csodálkozzunk,hogy egy végtelenül magába zárkózó gyerek lesz aki utálni fogja a kötelezettségeket--lsd ovi suli stb, és sosem lesznek barátai,mert nem tanítják meg vele,hogy kell kapcsolatot létesíteni,mert ha valakinek van gyerek tudja mindent tanítani kell..az alvást ,evést mindent,azt is,hogy ne féljen az emberektől és merjen kapcsolatba kerülni..sajnos sok szülő ezt észre sem veszi és sok óvó nő nem foglalkozik vele,mert nem érdekli,mert neki darab darab a gyerek..a gyerek meg nem érti a helyzetet...

2011. máj. 4. 23:56
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok :) egyébként attól meg ne félj, hogy télen milyen lesz a kis tesóval, mert a gyerekek élvezik a havat, és akkor a kicsi se lesz már olyan kicsi hogy ne értékelje, és ne örüljön a hónak :) annyi friss levegő meg neki is míg a nagyot elviszitek az oviba :)
2011. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz..én ebbe bele sem gondoltam:)
2011. máj. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!