Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól csinálom a szobatisztaságr...

Jól csinálom a szobatisztaságra szoktatást?

Figyelt kérdés

Lányom 2 éves.Tegnap óta bugyiban van és kb 30 percenként viszem pisilni.Nem szól ha pisilnie kell csak ha már becsurgott.Nem annyira szert menni pisilni és többször inkább pelust akarna bugyi helyett.

Mennyit kéne kibírnia pisilés nélkül?Szólnia kéne már h pisilnie kell?


2011. jún. 10. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ő még nem érett rá. Akkor lesz érett, ha pisi előtt fog szólni, nem közben.

Szegénykém ha még pelust szeretne, ne erőltesd a bugyit :(

2011. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jól csinálod nekem 2 hetembe került mire szólt hogy pisi kaki addig csak utána Egy biztos már 2 napja teljesen szobatiszta de ma becsurgott ez még sokáig így lesz.
2011. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek soha nem szóltak,csak mentek a bilire. Ha készen voltak,akkor szóltak: a nagyobb "anya,kész" a kisebb "bele"


Az,hogy viszed fél óránként,iszonyat butaság. Így nem tanulja meg,hogy mikor kell ráülni a bilire-wc-re!


Én eldugtam a pelust,azt mondtam,elfogyott,nincs több. Jutalmaztam a nagyobbat 2 hétig. Nem a legjobb megoldás,de nekem az volt a lényeg,hogy a pelusról leszokjon-mert láttam,hogy eljött az idő. A második lányunknál is láttam,hogy eljött az idő, 1x-1x belepisilt MAGÁTÓL!! a bilibe. Akkor nála is eldugtam a pelust,és előkerült itt is a jutalom.

A nagyobb lányunk 2 évet hogy betöltötte egyik nap,másnap már eldugtam a pelenkát. Nem volt egy balesete sem.

A kisebb még csak 23 hónapos,neki volt még baleset, sőt,az első nap délelőtt rohant a bilivel a szobájukból a füribe,kiabálta,hogy : nem,nem,nem.. majd letette a bilit,és a konyhába elém állva csurgott be-magyarul tudta,hogy kell,de nem akart. Nem adtam fel,magyaráztam neki,hogy bilibe kell,akkor az ügyes. Egy hét nem telt el,volt olyan nap,hogy 1 baleset sem volt!


Sok sikert!

2011. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem kisfiam van 3,5 fél éves ! én annak a híve voltam hogy nem erőltetem! 2,5 évesen kezdett csak beszélni, és persze azóta be nem áll a szája, szóval akkor meg is próbáltuk beszélni vele ezt a bili-wc dolgot, de ő közölte hogy "apa, anya én szeretem a pelumat!" erre mi mondtuk jó rendben! minek erőltessem.. majd fogja zavarni! és hát 3 éves kora körül már a sarokba ment a függöny mögé, vagy ajtó mögé és ott kakilt, de mivel kicsit nagy gyerek ezért már kezdte zavarni és bíztattuk hogy bili!... de ő csak wc-re akart menni - nálunk nem is volt használva egyszer sem a bili! szóval most 3-3,5 fél éves kora között szokott le a peluról - mondván az kell majd a kistesónak! :) megjegyzem nálunk nem is kakil- pisil be éjszaka ---ez ugyanis elég gyakori tünete ha valaki nem a kellő időben szeretné hogy szobatiszta legyen a gyerek hanem türelmetlenkedik!
2011. jún. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam :) elfelejtettem még hogy én is meg férjem is birka türelemmel vettük ezt az akadályt pedig a rokonok állandóan izélgettek minket!

a gyerekre egyszer sem néztünk szúrós szemmel ha baleset történt és szerintem ez is segített,

meg a "pisi - kaki matrica" a klotyóban

ami egy fehér lap és ha belepisil belekakil akkor ragaszthat egy matricát a lapra! így látta hogy milyen ügyes volt!

nekünk totál bevált :) és élvezte is!

2011. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Várjatok még!

Ezzel a módszerrel a te teljesítményed lesz, ha nem pisil be a gyerek, nem az övé. Ezen kívül túlságosan nagy jelentősége lesz számára az egész cirkusznak, amivel örömet vagy bánatot szerezhet neked. Hamarosan itt a dackorszak, nagyon rosszul jártok, ha ezeket a funkciókat kezdi a kicsi arra használni, hogy megmutassa az önálló akaratát.

2011. jún. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd még nem érett rá.

A kisfiam most lesz lassan szobatiszta 3éves lesz 1 hónap múlva. Ha érett lesz nem fog pelust kérni.

2011. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják "erőltetésnek". Nem érett még rá, várj egy kicsit, mert így csak jobban elhúzódhat az egész.
2011. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!