Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatást...

Szobatisztaságra szoktatást érdemes elkezdenünk?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom, még soha nem szólt, hogy bepisilt, esetleg nagy ritkán a kaka miatt szól, utólag. Ezek szerint még nem érett rá, vagy ettől függetlenül el lehet kezdeni? Az a tervem, hogy a kánikulai napokon bugyit adok rá és sürün kérdezgetem, meg bilire ültetem. Ma reggel kb 1.5 órára ki is próbáltuk, de annyira nézte a tévét, hogy nem is figyelt rám.Hiába kérdezgettem, hogy kell-e pisilni, mindig azt mondta, hogy nem. Bepisilt a fotelba, de nem is szólt, csak én vettem észre és amikor le akartam húzni a nedves bugyit óriási hisztibe kezdett. Szóval csak zavarta, hogy nedves lett.Nem szidtam le, de a fotel takarítása annyira elvette a kedvem az egésztől, hogy úgy gondolom felfüggesztem a dolgot. Vagy tartsak még ki? Tudom, hogy ez még semmi ahoz képest, ami még vár rám, de mégis hogy lehet ezt megkönnyíteni? Mit csináljak, hogy ne pisilje össze az egész lakást? Panelban lakunk. Hetente 1x megyünk anyósomékhoz kertesbe, esetleg ott kéne próbálkozni? Vagy várjak még vele amíg szól, hogy pisilnie kell?
2009. máj. 20. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

A szobatisztaságról is mindenkinek más a véleménye. Én azt hallottam amig a gyermek nem beszél addig nem szabad. A fiam apukáját örökölve 2,5 évesen szollalt meg igaz akkor telyesen mindent,de mi 2 évesen kezdtük el mert akkor kezdödött a nyár. Semmi baja nem lett.Oktoberre telyesen szobatiszta volt és egy alvásnál sem pisilt be.De 1,5 évesen megmutatta a pisit és a kakit a pelusba.

A lányom sem beszél de ö is megmutatja a pisit és a k.Ő most 14 hónapos és a bilire önszántábol ráült.Még nem pisilt bele.Nagyon sokan 7-9 hónaposan ráültetik a bilire.

2009. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem semmi köze a beszédhez...

Mitől várod, hogy lányod most szóljon ha eddig sem szólt?

NEm úgy kell elkezdeni, hogy leveszed róla a pelust és elvárod, hogy szóljon...

Időközönként tedd rá a bilire, várj kicsit, és ha belekakail-pisil, dícsérd meg.

Lányom 8 hósan már bilizett, minden ebéd után abba kakil, pisil-mert akkor szokott, mindig ráteszem.

Később már tiltakozni tud ellene, így meg megszokja.

Amúgy a szakirodalom szerint másfél évesen alakul ki a tudatos ürítés-és visszatartás.

Kérj tanácsot dokitól, védőnőtől.

2009. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy nem beszél a lányom? Mondatokat mond és ragoz. Nem ezzel van a gondom. De eldöntöttem, hogy várok még a bilizéssel, mert nem érett még rá. Különben szólna. A nyáron még egy párszor majd megpróbálom, de ha nem jön össze, akkor sem dől össze a világ. Soká lesz még ovodás, addig ráérünk.
2009. máj. 21. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne add fel!

Én csak ezt tudom legelsőre javasolni!

Ültesd rá a bilire, mesélj neki róla mire való, engedd hogy menjen veled pisilni, kakálni, mutasd meg neki, mond el neki mi történik és hogy tőle is ezt szeretnéd, mert ő milyen okos nagylány. Ilyesmi. Aztán ültesd rá bilire ha engedi, de soha ne erőltesd! Ha ráül és netán sikerül bele vmi akkor nagyon dícsérd meg és mondd el neki hogy nagyon büszke vagy rá. De itt sem szabad túlzásokba esni. És nem a legjobb ötlet a tárgyhoz, csokihoz való siker kötés! A dícséretért és saját magáért kell hogy csinálja! Persze hallottam már olyat hogy csokiért ment néha-néha, de az ritka!

Aztán ha ezek megvannak, akkor ajánlok neked bugyipelust. Igaz drágább, de könnyű lehúzni és felhúzni, mint egy kis bugyit. Pisi esetén nagyon jó, mert pl én ezt a tépőzárasat nem tudom csak fekve ráadni ami macerásabb, pláne ha mindig leveszi mert ő úgy gondolja hogy pisilne, de közben nem is pisil, csak játszik.

Próbáld ki!

Aztán azt szokták mondani hogyha 3-4 órán át nem lesz pisis a pelusa akkor már elindult vmi!

Reggel felkelés után ültesd bilire mesélj neki közben! Akkor azér pisi többnyire sikerülni szokott! De ha nem, nem baj! Aztán napközben is kérdezheted tőle kell e neki pisilni, kakilni, de ha nem akarja ne erőltesd! Meg ha úgy érzed unja már a témát hagyd annyiban, majd visszatérsz rá később, egy hét múlva vagy amikor úgy látod. Este fürdés előtt is ültesd bilire ha akar!

Aztán vehetsz neki ülésszűkítőt, fellépőt a wchez, lehet neki az jobban fog tetszeni, de lehet nem. Majd ezt is látod!

Ha pedig a fotelban tv-zik, akkor tegyél alá törölközőt és adj rá szép bugyit. Mond neki hogy szóljon ha kell pisilnie, nehogy a szép minta rajta olyan legyen. Pl kedvenc mesefigura. Hátha. Ha nem sikerül, max. pisis lesz a bugyi, meg a törölköző, de a fotel nem. Vagy tehetsz a törölköző alá vmi vízhatlant vmit, gumis lepedő vagy ilyesmi. Majd megszokja hogy meztelenül van a feneke és hogy nincs ami felfogja és minden olyan lesz és előbb utóbb rájön hogy ez így nem megy.

De amúgy lehet hogy ha felnő a gyerek majd egy szőnyegcsere, vagy legalább is egy jó kárpit, szőnyegmosás ráfér majd a lakásra. Hiába törlöd le egyes helyekről, attól még beivódik az vmennyire. De hát ez legyen a legkevesebb. Tudod ahol gyerek van, ott mennek tönkre dolgok, így úgy amúgy. Persze nem akaratból, hanem mert ez kell a felnövéséhez. Mindent meg nem lehet neki tiltani, meg mindenért veszekedni rá, mert akkor baj lesz!

De mikor majd nagy lesz jó sztorik lesznek hogy ez volt, meg az volt!

Ha az anyósodékhoz mentek ott is próbálkozhattok, de igazából ott is kint tudtok csak. Na most ugye bent is vagytok. Aztán anyósod nem biztos hogy díjazza ha lepisili a szőnyegét vmijét. Úgyhogy én ott sem ajánlom. Akkor inkább bugyipelus. Könnyen letolja, felhúzza, eleinte te, ő is hamar rájön és nincs vele macera, meg anyós szőnyege is szép marad.

Meg amúgy azt szokták mondani hogy sok anyuka ott is elhibázza, mikor hol ad rá pelust, hol nem és a gyerek összezavarodik. Tehát ha belekezdesz akkor ugyanúgy csináld, legalább is míg nincs változás. Tehát ha mondjuk majd elkezd szólni, akkor ne csinálj egy adott esetben úgy hogy mondjuk most nincs kedved levenni a pelust, vagy nem tudod van e ott wc és nem is keresel és mondod neki hogy most a pelusba pisiljen. Mert ha megszokja mondjuk bugyipeluban hogy jó rajta van ha baleset történik, de alapban szólni kell és letolni, de egy adott esetben nincs rá lehetőség, vagy lehetősége akkor bezavarodik. De ezt csak azért írtam, hogy más is olvassa, aki esetleg nem gondolt még ilyenre.

De amúgy ráérsz még, pláne hogy ha csak oviba megy. Ne erőltesd, de bíztasd és akkor menni fog!

2009. máj. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Ja és még valami. Ha mondjuk mentek más gyerektársaságba és ott más kisgyerek vele egyidős, vagy fiatalabb már leszokott a pelusról akkor ne példálózzál, meg senki azzal, hogy látod mert ő milyen ügyes, ő meg miért nem akkor. Mert ez nagyon nagy lelki megrázkódtatás lehet az életében és lehet hátráltatja az egész folyamatot!

Majd ha eljön az ideje meglesz, persze ezt sem kell az orrára kötni, mert ez a másik véglet! Csak bízni kell benne és eljön az ő ideje is!

Persze ez néha nagyon nehéz, meg kilátástalan! De kitartás! Ügyes légy!

2009. máj. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Előttünk a nyár, valahogy csak összejön majd!
2009. máj. 21. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!