Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vehetném rá 2 éves...

Hogy vehetném rá 2 éves gyerekemet, hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Mintha nem is hallaná amikor szólok neki(és teljesen mindegy milyen hangerővel szólok). Amikor meg hallja inkább az ellenkezőjét csinálja direkt, vagy elkezd másról beszélni mintha nem is hallotta volna hogy mit kértem. Már nagyon idegesít, hogy hülyének néz. Hogy tudnám megfegyelmezni? Mire ősszel oviba megy jó lenne ha azt csinálná ami én mondok. Tudom ,hogy én rontottam el, de most már késő bánat. Olyan jó lenne ha csak egyszer kellene elmondanom neki amit szeretnék! Ráadásul olyan makacs, hogy ha nem az van amit ő akar akkor jön az elég komoly hiszti. És még annyit, hogy segítségre van szükségem nem kioktatásra. Előre is köszi!!!
2009. okt. 5. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok, mintha én írtam volna :-))) Én is várom az ötleteket :-) 21 hós.
2009. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Konzekvencia.

Ha kimondasz valamit, akkor az legyen úgy. Ha a gyerek megtapasztalja, hogy ez nem mindíg igaz, akkor próbálkozik.

Ha megtiltasz valamit és csinálja tovább, akkor elvenni tőle és jöhet a sírás. Azt kibírod.


A lényeg, hogy arra jöjjön rá, hogyha kimondasz valamit akkor az úgy van, se sírással, se hisztivel, se akaratossággal nem tudja megváltoztatni. Akkor a próbálkozást is fel fogja adni.

2009. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ó, ez de ismerős :) Az én fiam is két éves, és borzasztó makacs, akaratos és a hiszti sem áll távol tőle. Csak egy példa. Nagyon jól tudja, hol tartom az édességet, mivel mindig látja, honnan kerül elő. sajnos nem tudom úgy kivenni a szekrényből, hogy ne lássa. Tudja, hogy csak akkor kaphat édességet, ha szépen megebédelt, de van, hogy odaszalad a szekrényhez és ütögeti, ha nem megyek oda azonnal, akkor meg ordít is. Hiába tartom magam következetesen ahhoz, hogy nem adok neki ilyenkor, akkor is elég gyakran előfordul ez. De úgy vagyok vele, hogy hadd próbálkozzon, egy idő után talán rájön, hogy ezzel nem ér el semmit.

A másik ilyen az alvás. Ha leteszem, minden éjjel eljátsza, hogy két percenként kiszalad nagy vigyorogva, ilyenkor persze visszaviszem, de sajnos neki ez is hatalmas poén. Na itt mondjuk meg vagyok lőve, mert eleve arra megy ki a játék, hogy visszavigyem. De ha nem viszem vissza, akkor meg kint marad és oda a lefekvés. Volt már minden, kiabálás, fenyegetés, megbeszélés, de semmi nem jön be.

2009. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!