Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hagyja, hogy egyek,...

Miért nem hagyja, hogy egyek, igyak, apát megöleljem?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam. Volt egy nehezen evős korszaka nemrég ért véget, írtam is kérédst, hogy miért nem akar normális kaját enni. Mostmár eszik, ám mikor én kajálok a fotelben ülve, kiverné a kezemből a tányért. Nem azért, mert ő is enne, vagy kér belőle. A kávémat se ihatom, mert akkor is nyüszög. Arról nem is beszélve, mikor apához bújnék pl esti tv-zésnél, vagy csak a kazét fognám meg, őt ellöki és ő bújik a helyére. Jönne ez az Ödipusz-téma, ilyen korán?? :)
2009. okt. 5. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom analizálni, mindenesetre nem kell hagyni. Határozottan közölni kell vele, hogy én most eszem/iszom, a papát is szeretem, és folytatni, amit éppen csinálsz. Az ő esetében nem arról van szó, hogy el van hanyagolva, megkapja a törődést és szeretetet, de az életed nem kizárólag róla szól. (Csak 99%-ban...)Neki is jó, ha vannak határok.
2009. okt. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen, egy idő után el kezdtem mondani, hogy most megeszem én is a reggelim végét, addig nem megyek játszani. Anya is éhes szokott lenni és olyankor eszik, mint ő.


Volt féltékenység apára is, bevezettük a "nagy családi ölelést", amikor mindannyian megöleljük egymást. Ha az apja megölel engem és ő is szeretne, akkor családi öleléssé alakulunk. Egy idő után már hagyta, hogy ketten is megöleljük egymást és persze olyan is sűrűn van, hogy őt kell valamelyikünknek egyedül megölelgetni.

2009. okt. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Ödipusz komplexus a kisfiadnál csak most kezd majd lassan előjönni. És akkor nem téged fog utálni, hanem az apját, mert féltékeny rá, hogy téged szeretget, ki akar sajátítani magának. Apja ruháit felveszi, őt utánozza, hátha belé is szerelmes leszel, ahogy az apjába.
2010. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!