Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha gyermeked...

Mit teszel, ha gyermeked természeténél fogva nem áll ki magáért, hagyja hogy kitépjék a kezéből a játékot, lelökjék a kismotorról, meghúzzák a haját, ráüssenek stb?

Figyelt kérdés

Az én másfél éves fiam nagyon szelíd, mindezt tűri és arrébb áll.

Próbálom buzdítani, hogy szerezze vissza amit elvettek tőle, de elég ez? Mit tehetnék?

Nagyon rossz nézni, hogy nálánál kisebbek vagy lányok is megalázzák.


2011. febr. 27. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy azért ilyen szerencsétlen, mert ezt látja? Az egy dolog, hogy mit mondasz neki, de hát nem lehet úgy becsületességre nevelni egy gyereket, ha azt mondod neki, hogy apádnak meg ne mondd mennyiért vettem ezt a táskát, ha érted mire gondolok...
2011. febr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Az én 2 éves kislányom is hasonló. Ha ismerős baba kiveszi a kezéből a játékot, csak néz utána, és nem tesz semmit. A szívem megszakad ilyenkor, én is csak szóval próbálom buzdítani, hogy szerezze vissza, vagy cserélje el más játékra ha azzal akar játszani. Gondolom ha közösségbe kerül megtanulja majd, hogyan kell az érdekeit érvényesíteni. A saját játékait is mindig másnak oda adja. Múltkor kapott csokit, és a szembe jövő első ismeretlen kisfiúnak odaadta. Nagyon féltem attól, hogy sok csalódás éri majd emiatt, mégis bízom benne, hogy a jó szíve miatt mások is hasonlóan állnak majd hozzá. :-(
2011. febr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ilyesmi volt az én kislányom is, aztán egész nyáron jártunk a játszótérre szinte minden nap,és ott megtanulta a "farkastörvényeket" a sok gyerek közt. Most már erősebb lett, mármint nem testileg, hanem a természete, kiáll magáért, nem engedi, hogy elvegyék tőle, stb.

Tavaly március óta járunk játszótérre, akkor volt 15 hónapos, és tényleg majdnem minden nap mentünk egészen októberig, amíg az időjárás engedte.

Most 27 hós lesz. Neki nagyon jót tett a játszótér, mert ő is extraszelíd volt. Most is szelíd egyébként, szóval nem lett egy agresszív fajta, de legalább kiáll magáért, és nem hisztivel és nem erőszakkal, hanem normálisan.

2011. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Az én 2 éves kislányom is ilyen,semmiért nem szól,ha elvesznek tőle,vele aztán bármit csinálhatnak(sajnos).

Én is mindig nagyon sajnálom.Szoktuk neki mondani,hogy ha úgy gondolja,hogy neki az nem jó,amit a másik gyerkőc csinál,akkor mondja meg neki,ne hagyja magát.Attól félünk,hogy ha ez így marad,és oviba elkerül,szét fogják "szedni" a gyerekek:(

Ráadásul most,amióta az egyik ismerős kisfiú "meggyepálta"(mindent elvett tőle,ellökte,már nekem kellett beleavatkoznom,hogy ez így nem lesz jó,persze a kisfiú anyukája nem szólt semmit,csak mosolygott rajta) miatt fél minden gyerektől,aki közeledik hozzá.Szóval lehet,hogy az én gyerekem szelíd,de azoknak a gyerekeknek az anyukái,akik meg folyton agresszíven viselkednek,miért nem szólnak rájuk?(tisztelet a kivételnek)

2011. febr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 3 éves koráig ilyen volt, aztán szépen lassan megtanulta magát megvédeni. Volt a szomszédban egy kicsit agresszív kisfiú, aki abban élte ki magát, hogy minden gyereket püfölt és elvette a játékát. Ő mindenkinek nekiment indok nélkül is. Eleinte a fiamat is zaklatta, aztán mikor ovis lett a fiam, megtanulta, hogy nem állok mindig a háta mögött, meg kell védenie magát. A legközelebbi alkalommal, mikor a szomszéd kissrác bepróbálkozott, visszaadta neki "dolgokat". Ettől fogva nem zargatta a fiamat, normálisan eljátszott mellette a homokozóban.

És ettől még nem lesz agresszív a gyerek, az enyém is szelíd, de már nem hagyja magát.

Szóval nem baj, ha a gyereknek megtanítod, hogyan védje meg magát. Mert hát kölcsön kinyír visszajár. :D

2011. febr. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, bár hogy Ti hogyan reagáltok, nem sok ötletet kaptam, de jó tudni nem az én csemetém az egyetlen :-) Én is bízom benne, hogy változik a helyzet ha közösségbe kerül, de az biztos, hogy nem lesz egyszerű. Viszont már azt is megfigyeltem pár gyereken, hogy kifejezetten kedvelik a fiam társaságát, mert olyan kis nyugodt, szelíd kisugárzása van, amitől szerintem vonzó. Szerintem jobb ha ilyen, és nem agresszív, még ha a mai világban nem is ez a menő. Olvastam már erről szakirodalmat, különleges képességekkel rendelkeznek ezek az érzékeny temperamentumú, óvatos, megfontolt gyerekek, a későbbiekben csak előnyükre válik ez a tulajdonság.


Elsőnek üzenném, hogy egészen egyszerűen undormány a megjegyzésed, azt csodálom, hogy még van 80 százalékod. Mi az hogy leszerencsétlenezed a gyerekem és ilyen ocsmány feltételezésekbe bocsátkozol, hogy jössz te ehhez? Sajnállak, biztos magadból indulsz ki. És képzeld meg sem próbálom megérteni mire gondolsz...


Olyanok válaszát várom, akik hasonló cipőben járnak, mint én és hasznos tanácsokkal tudnának ellátni.

2011. febr. 28. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:

mintha az én fiamról irtál volna!!

egy igazi kis széplelkű, angyalka, aki csak áll, megvárta, amig mindenki kivesz mindent a kezéből.

2.5évesen elkezdtünk járni közösségbe, heti egy órás elfoglaltság, és már lassan 8hónapja járunk. Kb 4hónap múlva kezdett váltzoni, és egyre bátrabb és egyre inkább kiáll magáért. A gyerekekkel elkezdett beszélgetni, és már pl ugrálóvárban egyedül is elmegy játszani. :-) Eddig nem mert.

3éves kor igazi vízválsztó. Nagyon sokat változnak akkor a gyerekek. Nálunk is így volt, és idővel biztos változik a te fiad is.

Ősszel 3.5évesen megy oviba a fiam, de már nem félek tőle annyira mint korábban. :-)

Valószínű, hogy a mi fiaink-lányaink nem lesznek az osztály központi figurái, de hát nem is kell mindenkinek annak lennie-szerintem. :-)

Én szeretem, hogy ilyne kis szelíd-szolíd. És vele is szeretnek lenni a gyerekek. Pl unokatesója igazi kis vagány. Ha együtt vannak, valahogy a tulajdonságiak kicsit összemosódnak. Az uncsitesó szelídebb lesz, a fiam kicsit vagányabb....

:-)

2011. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!