Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van, hogy sok anyuka...

Miért van, hogy sok anyuka hagyja órákig tv-t nézni a 2-5 éves gyerekét?

Figyelt kérdés
Gondolom egyszerűbb beültetni a tv elé, mint foglalkozni vele, vagy foglalkozásokra vinni, de akkor minek vállalta?
2010. nov. 27. 00:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egyszerű a válasz. Olyan családban ahol van tv, ott akarva akaratlanul is a gyerek életének részévé is válik. Olyan családban ahol a szülők nem tv-nek csak maximum este vagy egyáltalán nincs tv-jük ott megoldható hogy ne nézzen tv-t. De egyébként kedves kérdező engem nagyon érdekelne hogy te melyik tipusba tartozol. Gondolom te se nézel tv-t akkor. Mi együtt lakunk még az édesapámmal, így az én kis családomnak (férjem, fiam, és én) csak egy szobánk van, amiben van tv is. Elkerülhetetlen hogy a gyerek is nézze olykor. Vannak meséi és azokat szoktuk berakni neki, nagyon szereti őket, de nem ül előtte bambulva. Közben játszunk és foglalkozom is vele képzeld. Amúgy nem értem miért káros ha egy gyerek mesét néz? Más meg ugysem köti le a tv műsorokból. De megnézném azt a 2-5 éves gyereket aki a tv előtt bambul, ugyanis ők még nem tudnak sokáig koncentrálni egy dologra. Igy tulajdonképpen háttérzaj, háttérzene és egyéb számukra még a tv-zés. Közben ezer és millió dolgot lehet csinálni, mint ahogyan csinálnak is a gyerekek. Nem tudom miért olyan nagy probléma ez. Én sokkal inkább elitélem azokat akik tv-játékokat vesznek az ennyi idős gyereknek. Szerintem az a tv-hez láncolás maga. de az hogy bekapcsolva van egy tv egy gyerek mellett...szinte észre sem veszik, nem nézik igazán.
2010. nov. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
teljesen rendben van hogy néha megnéz 1-1 mesét. én hétvégén 1x ha bekapcsolom a tv-t. Azért írtam ki a kérdést, mert megismertem egy családot, mostanában sokat vagyok náluk, és meglepő, hogy hazahozzák a bölcsiből 4kor a 3,5 éves gyereket, és 10ig kisebb nagyobb megszakításokkal nézi a mesét. Közben pedig, hogyha elkezdek valamit játszani vele, az esetek többségében el is felejti a tv-t és a játék az első. Ott szerintem alig foglalkoznak vele, alig fejlesztik, ráadásul este 10.30kor megy aludni... nincs elrontva?
2010. nov. 27. 00:36
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kommentelő, látszik hogy nem nagyon vagy elveszve a mai világban... Én, mint médiatechnikus... Nem akkor van baj, ha mesét néz a gyerek a tvben, hanem akkor, ha a tv műsorokat bámulja. Ráadásul legtöbbször felügyelet nélkül bármit. És ez később kihat az életére is. Hagy ne mondjam el, az óvónő anyósom miket szokott mesélni a 4-5 éves gyerekekről -.-

Egyébként pontosan ez a lényeg... amíg a kölyök tv-t néz, addig anyuci el lehet foglalva a saját kis hülye dolgaival.

2010. nov. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Az anyuka sem robot, és reggeltől estig non-stop lekötni egy gyereket gyakorlatilag lehetetlen. Illetve lehetséges, ha tarthatsz bejárónőt, szakácsot, aki helyetted elvégzi a házimunkát, míg te a gyerekkel foglalkozol.


Vannak gyerekek, akik nem játszanak el egyedül. Az én két és fél éves fiam is ilyen. Folyamatos ingerekre van szüksége, mert ha ezeket nem kapja meg, akkor kitalál magának valami szórakoztatót, ami sokszor veszélyes rá, de minimum a lakás állapotára nézve.


Számomra kifejezetten áldás, hogy vannak mesék, amiket szívesen néz. (Többnyire DVD-n.) Ilyenkor én végzem a dolgomat, ő pedig nézi a mesét. Ettől még nem hanyagolom el, és nem érzem magam rossz szülőnek sem. Rengeteget játszunk, beszélgetünk, sétálunk. Esténként mindig én mesélek neki, és sosem könyvből.


Nem tudom, van-e gyereked. Ha van, tudhatod, hogy egy gyerek 24 órás műszak, főleg, amíg kicsi, és nem jár oviba. A temperamentumától függ, mennyire igényli az ingereket, de hidd el, tapasztalat, hogy van olyan kicsi, aki mellől még a wc-re kimenni sem egyszerű. Viheted magaddal, ez tény, de pl egy konyhában, amikor nyers hússal dolgozol, ő meg folyamatosan segíteni akar, nem biztos, hogy örülsz a társaságának, főleg amikor azt tapasztalod, hogy órák alatt sem haladtál semmit, ellenben takaríthatod ki az egész konyhát a "segítség" miatt...


Nem mindegy, hogy mit néz a gyerek a tévében, és az sem mindegy, hogy mennyit nézi azt a tévét. De úgy gondolom, mértékkel, és ellenőrzött körülmények között nincs ebben semmi káros. A lényeg, hogy ott legyél, ha kérdez, és segíts neki megérteni, amit lát.

2010. nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
első vagyok 00.41-nél a pont, úgy ahogy mondja szerintem teljesen normális dolog igy.
2010. nov. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

ma 00:41

Teljes mértékben egyetértek veled..

Csak annyit tennék hozzá,hogy mivel nekem sem bejárónőm,se szakácsom,se takarítónőm nem volt,és vidéken laktam ahol nemhogy gyermekfoglalkozás,de egy játszótér sem volt,így amikor főzni,mosni,takarítanom kellett,bizony a kedvenc Walt Disney mesét beraktam neki,hogy nézze..Ez sokszor nekem 70-90 perc nyugodt háztartási munkát jelentett..

Nincs evvel semmi baj.Ma a fiam 18 éves.Jól nevelt,tisztelettudó,és jó tanuló.Jelenleg Angliában érettségizett,és most szakmát tanul..Nem beszélve arról,hogy még ma is örömmel ül le a család egy egész estés Walt Disney meséhez...

2010. nov. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

00:41-nek

Azért ez nagyban szoktatás kérdése is. Ha egy gyereket babakorától kezdve minden percben szórakoztatja az anyuka, akkor soha nem tanul meg kreatív lenni. Sok anyuka lelkiismereti kérdést csinál abból, hogy állandóan a gyerekével foglalkozzon, pedig a fejlődés szempontjából nagyon fontos a korának megfelelő mértékű egyedül töltött idő is, amikor pár játékkal (nem egy egész játékboltnyival, mert az csak megzavarja) felszerelve megtanulja saját magát kreatívan lekötni. Egy normálisan nevelt 2,5 évest már simán magára lehet hagyni (természetesen úgy, hogy az anyuka rálásson) egy-egy órára néhány kedvenc játék társaságában, óvodás korú gyerekek meg pláne kell, hogy tudjanak játszani egyedül. Még az egyéves lányom mellett is simán meg tudok főzni úgy, hogy ő a nappali szőnyegén eljátszik addig magának (amerikai konyha van). A veszélyekről meg annyit, hogy ahol kisgyerek van, ott bizony ennek megfelelően kell berendezni a lakást is. Nálunk bárhová mászhat a kicsi, sehol semmilyen veszélynek nincs kitéve.

2010. nov. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
nálunk nem szeretett tévét nézni.Nem is vagyunk azok a tv nézők csak este nézzük inkább,de amikor bekapcsoltam neki a mesét,10 perc múlva ott hagyta,most 2 éves lesz,ma már leköti a mese,de csak rövid időre,és ha nézzük együtt nézzük,így mindig mondom neki,mikor mit lát.nem bébiőr nálunk hanem a játék része.És igenis rengeteget tanul egy gyerek a mesékből ezért nem mindegy hogy mit néz.a maga korosztályának való mesék hasznosak lehetnek.Órákig sosem hagynám nézni mert az viszont már fizikai problémákat is okozhat.még nekem is fáj a fejem ha sokat bambulom esténként,pedig új fajta tv-n van.
2010. nov. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
47%
Én és a húgom is "tv mellett nőttünk fel", mégsem hatott ki az életünkre, nem ez az első. A 2 éves lányom is néz elég sokat, mert szinte egész nap megy a tévé. Szerintem ezzel semmi gond egészen addig, amíg neki való műsorokat néz. Feltalálták már a távkapcsolót, a gyermekzárat is a tv-n, így csak azt tud nézni, ami meg van neki engedve. Ő mese és zenecsatornát néz általában, illetve más csatornákat, ha ezek vannak rajta. Este gyakran együtt nézzük a Barátok közt-öt vagy mikor mit, ami nem brutális műsor, illetve mostanában rászokott az Animal Planetre is. Szerintem semmi rossz nincs ebben, nekem egyenesen áldás, hogy "feltalálták" a tv-t, mert egyedül nevelem a lányom, így tudok főzni, takarítani, míg ő azt nézni. Mellette van időm így vele is foglalkozni, mert addig elfoglalja magát. Egészséges, okos, ügyes kislány :)
2010. nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Minek vállalta??? Ezt komolyan kérdezed? Ha van gyereked, és csak és kizárólag ő létezik neked, akkor csak azért vállaltad, hogy kitöltse az eseménytelen, semmiről se szóló életed. (nem neked szól kérdező, csak úgy általános alany :))

Én boldog voltam a gyermekem nélkül is, hiszen férjhez mentem ahhoz az emberhez, akibe szerelmes lettem és aki otthont teremtett nekem. Gyermeket szerettünk volna, mert őszintén vágytunk rá, mindkettőnk életetét teljesebbé tette. Nem azért vállaltuk, mert nincs mit csinálnunk, vagy egész nap kizárólag vele akartunk foglalkozni, hanem mert őt is az életünk fontos részévé akartuk tenni. Az a véleményem, hogy az ember úgy nevelje a gyermekét, ahogyan ő maga is él, mutasson pozitív példát és hagyja beilleszkedni az új kis jövevényt az immár 3 személyes család életébe.

Van TV-nk, nézzük. Illetve nem is a TV-t, a DVD-t. Amíg pici volt a fiam, megnéztem a kedvenc filmjeimet (illetve ment, háttérzajnak, mert én így élek. Teszek-veszek, végzem a dolgom, élem a családi életem, eközben megy egy olyan film, amit szeretek. Nem raktak bölcsőből TV elé, mégis ilyen lettem és szerintem ez nem negatív tulajdonságom. Minden feladatomat elvégzem, nem döglök egész nap, pörgős és vidám ember vagyok, ahogy a párom is. A kisfiam megkap tőlünk minden törődést és szeretetet, amit csak lehet.

Mióta nagyobb a gyerkőc, és érti amit a TVben lát, semmi olyan műsort nem nézünk, ami felzaklathatja, sőt volt egy időszak, mikor utálta a TV-t, akkor mindig zene szólt. Most mesemániás, van 3-4 kedvence amit mindig kér, és nem tagadom meg tőle csak azért hogy "ne nézzen annyit TV-t". Mi baja lesz tőle? Ezeket a meséket én is elhallgatom/nézem, szerintem aranyosak és sokat tanul belőlük, van hogy végig kell kommentálnom az egészet, mert minden részletbe belekérdez. Emellett ő ugyanúgy nézeget könyvet, követeli a mesélést, imádja a zenét, őrületes ritmusérzéke van és ügyesen rajzol. Rengeteget vagyunk kint a levegőn, a játékaival egyedül is, velünk is sokat játszik. Szerintem jó dolog, hogy elvan egyedül és nem rombolja szét a lakást, mint azok a gyerekek, akiket nem engednek a TV elé és mindent szabad nekik, szegény anyjuk pedig nem tudja ellátni tőlük a háztartást...

Elnézést a hosszú válaszért, bántani senkit nem akartam, de nagyon zavar az olyan kérdés, ami nyíltan provokáló és feltételez bizonyos magatartásformák alapján negatív dolgokat ismeretlen emberekről!

2010. nov. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!