Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van, hogy sok anyuka...

Miért van, hogy sok anyuka hagyja órákig tv-t nézni a 2-5 éves gyerekét?

Figyelt kérdés
Gondolom egyszerűbb beültetni a tv elé, mint foglalkozni vele, vagy foglalkozásokra vinni, de akkor minek vállalta?
2010. nov. 27. 00:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ez nem ettől függ, nekem a szüleim könyörögtek, hogy nézzek tévét, most meg a párom nyaggat mindig, gyere nézd meg, ez egy jó film. De nem érdekel. A párom viszont nagyon szeret tévét nézni. És így van a gyerekeknél is, a nagyot nem érdekli, a kicsi viszont ott ülne egész nap. Volt korszak, amikor hajnalban felkelt tévézni.
2010. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

De a kislány akiről beszélek, egyedül nem játszik, bámulja a tv-t! a tv reggeltől-estig háttérzajnak megy, nem csak a szombati nagytakarítás alatt, hogy lefoglalja, hanem MINDIG! Este 10kor iszonyat hisztit vág le, hogy menni kell aludni, szerintem ez egyáltalán nem egészséges.

Ráadásul, ha este a szülők filmet néznek, ott a gyerek is, és nem egyszer láttam, hogy elkerekedik a szeme, amikor a tv-ben verekednek, és FÉL! Mondják neki, hogy "ez nem igazából történik, csak a tv-ben van, ne félj..."... azért van egy határ.

2010. nov. 27. 10:14
 13/18 anonim ***** válasza:
A kérdésed feltevésével van a gond. Azt írod SOK anyuka, miközben egy konkrét esetről beszélsz. Igazad van, az ismerősödék nem úgy kezelik a tv-kérdést, ahogy kellene, de ha általánosítasz, akkor pedig sok válaszoló magára veheti és meg is haragudhat, rosszul eshet a feltételezés.
2010. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

hát nézd az én gyerekeim is iszonyat hisztit csapnak, ha kikapcsolom a tévét különösen a kicsi, (mint írtam tévéfüggő), de ettől még kikapcsolom és megyünk játszani, feküdni, mesét olvasni.

És kb 10 másodperc a hiszti. Na most sok szülő lehet ezzel sincs tisztában, hogy könnyen elterelhető az egyébként tévéimádó gyerek figyelme is. Azt hiszi, hiszti van és egyszerűbb ott hagyni a gyereket. Mert ez jó a gyereknek, ő is élvezi. Nem biztos, hogy hanyagság, mert ha a gyereket nem érdekelné a tévé, rákényszeríteni nem lehetne, hogy nézze.

Nálunk a nagyot hiába is akarnám odaültetni, a kicsit meg hiába akarom lebeszélni, hiszti nélkül nem megy.

2010. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nálunk egész nap megy a TV, mindég is ment. Délelőtt hol nézi, hol nem, közben játzsik, kijön a konyhába hozzám. Mivel délelőtt, főzök és csinálom a házimunkát, így nehéz lenne vele foglakoznom. Délután megyünk sétálni, de ha otthon vagyunk, akkor játszunk. De nem mindég kér belőlem, nagyon jól elvan egyedül is. Ilyenkot netezek, vagy nézem a tv-t. Nem szeretek csendben ülni. Attól, hogy nézi, még nem lesz semmi baja, perzse csak ha normélis műsort néz. Nálunk a Jim-jam megy. Azon nagyon jó mesék vannak, sokszor együtt nézzük őket.
2010. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

01:40-nek:


Minden gyerek más. Ha hiszed, ha nem, én is próbálkoztam a fiamat babakorában egyedül hagyni. Volt zenélő hintaszéke, abban el is csücsült kb. 10 percig, de ennyi volt a maximum, utána már értem sírt. A játszószőnyeget fél perc alatt megunta, a különböző egyéb fejlesztő játékait szintén. Minden csak addig volt érdekes, amíg valaki volt mellette, és figyelte, mit csinál. Ha egyedül hagytam, sírt, és nem hagyta abba. (Negyedóra volt a maximum, amit hagytam sírni, addigra kellőképp se is sokkolta magát.) Amikor egy évesen betettük este a kiságyba aludni, (mert mégse aludjon már felnőtt koráig köztünk), addig tornászott, míg ki nem mászott a zárt kiságyból, maga alá gyűrte a takarót, párnát, mindent. (!!!)


Ma már az a helyzet, hogy mindenben részt akar venni, amit én csinálok. A kezébe adhatom a játékporszívót, neki akkor is az igazi kell. Beindítja a mosógépet, a tévét, a DVD-lejátszót, a számítógépet, pedig senki, soha nem tanította rá.


Kreatívnak pedig éppenséggel túlságosan is kreatív. Mászik, pakol, fiókot rámol, fest, mázol, szerel. Sajnos nem lakunk palotában, így kizárt, hogy mindent elpakoljak előle. Két szoba az egész otthonunk, plusz a konyha, meg a fürdő. Én is ismerek olyan gyereket, akitől a kínai váza, meg az összes törékeny mütyür a legalsó polcon lehet teljes biztonságban, de az én fiam nem ez a kategória. Éppenséggel nem is bánom, mert eleven, és okos. Azonban tény, hogy nálunk akkor lehet háztartási munkát végezni, ha ő alszik, nagyival van, vagy mesét néz.


Ilyen szempontból az is tapasztalat, hogy a lányok általában nyugodtabbak. Lehet, hogy másodjára egy teljesen más temperamentumú gyereked születik majd, és akkor szoktathatod, ahogy akarod, akkor sem marad majd meg egyedül a játékaival...

2010. nov. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
...provokatív kérdés... a kedves kérdező megválaszolja saját magát...csak bólintásokra van szüksége!
2010. nov. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Igen nagy hiba a szulok reszerol hogy korlatlanul mindent nezhet a gyerek,ha megvalogatnak neki milyen meset nezhet(nalunk a kisvakond es lolka,bolka a slager)az mas lenne,de igy....?Szerintem finoman figyelmeztesd a szuloket.Szegeny gyereket nagyon sajnalom csupa olyan inger eri amit nem tud feldolgozni,elobb vagy utobb ki fog jonni rajta valamilyen pszihes tunet.Nagyon nagyon sajnalom ezt a kisgyereket.

A szulok pedig hiaba mondjak neki hogy nem a valosagban tortenik,a hatas Ra akkor is ugyanaz.


4 gyerekes anyuka

2010. nov. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!