Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ugye ti is elvinnétek az...

Ugye ti is elvinnétek az orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kislányom beteg volt, vírusos kötőhártya hurutja volt a múlt héten. Tegnap még piros volt a torka a doki szerint, de már semmi komoly bajt nem látott. Mire hazaértünk, du-ra kiütések jöttek elő a lábán, 10-15 db-ok jöttek elő foltokban, majd eltűntek és máshol jöttek elő. Viszkettek neki, de ha nem vakarta eltűntek és máshol bukkantak fel. Kis gombostűfej nagyságú test színű pöttyök voltak. Estére egy sem volt, ma reggel viszont találtam még rajta 4-5 db-ot. Most épp semmi sincs rajta, de én el akarom azért vinni a dokihoz ma is, ne hogy komolyabb baj legyen a hétvégére. Anyósom szerint felesleges, mert csak a betegségből maradt valami lehet. Mivel lefényképeztem tegnap egy elég látványos felületet ahol a pöttyök voltak, így azon meg tudom mutatni, ha épp akkor se lenne rajta egy se.

Természetesen elviszem, nem érdekel anyós, de érdekel, hogy ti elvinnétek-e, vagy tényleg paramami vagyok?


2013. máj. 24. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ez csalánkiütés!

Nem esett itvott valami újat? Nem játszott frissen vágott fűben, nem ment virágok közé, bokorba?

2013. máj. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Én tudom magamról, hogy paramami vagyok, ez számomra nem újdonság (és még csak pocakban van, de már most érzem), én elvinném. Fényképpel együtt. Inkább mondják, hogy felesleges volt, mint hogy utólag verjem a fejem a falba, hogy ha nagyobb baj van, hogy miért nem vittem. Nem bánom a felesleges köröket, a biztonság és hogy megnyugodhassak, hogy minden rendben, a legfontosabb. Vidd nyugodtan!
2013. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen végig sakkoztam magamban, de semmi új kaja, v agy innivaló nem volt, sőt, mivel rossz idő volt nálunk, alig voltunk kint...Max a rendelőbe szedhetett össze valamit, de nem tudom biztosra....
2013. máj. 24. 08:56
 4/8 anonim ***** válasza:

A vírusos fertőzés és a láz utóhatása miatt is kijöhetnek kiütések. Én is így voltam a lányommal, én is bevittem az ügyeletre, mert pont hosszú hétvége volt. Ugye egy vírusfertőzésen estünk át, először nem tudták mitől lehet, allergiára is gondoltak, akkor kapott először a lányom Algoflex baby-t, 10 hónapos volt. De végül kiderült, hogy a vírus és a láz együttes hatása volt a kiütés.

Bár neki az egész felsőteste volt tele, azért is ijedtem meg és vittem az ügyeletre. De végül 2 nap múlva magától elmúlt.

2013. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvinném. Fotóval együtt. Aztán inkább mondják, hogy paramamai, mint hogy baj legyen.
2013. máj. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elvinném!

A csalánkiütés nem testszínű!! ...és a vírusfertőzés okozta kiütések sem olyanok, mint amit leírtál.

2013. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanazon mentek át, amin mi nemrég. Adott egy kisebb vírusos fertőzés, amiből hamar kilábal a gyermek. A vírus viszont marad és pöttyök formájában jön ki. Hetekig megmarad, nekünk két és fél hónapig tartott, nem fertőző. Egyik helyen elmúlik, örülsz, a másikon meg kijön. Amit addig is tehetsz, amíg doki nem látja: Ne ültesd kádba, csak zuhanyozd, ha van otthon, doki által felírt fürdetőkenőccsel, ha nincs, sima vízzel. Ne kenegesd a bőrét bolti testápolókkal, csak azzal, amit majd felír a doki.

Mi háromszor vittük vissza a gyerekorvoshoz, nem hittünk neki, mert annyira nem múlt, végül privát bőrgyógyászhoz vittük, aki alátámasztotta a diagnózist. Szóval, ha nektek is ez van, kitartás és türelem!

2013. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, tegnap du vissza vittem, szerinte étel allergia lehet, én nem hiszem mivel semmi új étel, ital, mosópor, vagy növény nem volt a környezetébe. Mikor ott voltunk tiszta volt a bőre, dui alvás után ismét volt néhány...

Szerintem is inkább a vírus, de most figyelem azért.

Köszi nektek!

2013. máj. 25. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!