Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti elvinnétek orvoshoz?...

Ti elvinnétek orvoshoz? Sokszor mondja, hogy fáj a hasa.

Figyelt kérdés
2,5 éves a fiam. Nyáron volt egy hasmenős vírusa, akkor sokat fájt a hasa, és még utána is sokáig mondogatta. A doki nem látott semmi bajt. De még mindig mondja, persze nem olyan sűrűn, sokszor szerintem az éhségre, meg ha jól lakott, vagyis mindent amit a hasában érez, arra azt mondja, hogy fáj a hasa. De van, hogy reggel felkel és evvel nyit, vagy este lefekvéskor már félálomban. Már egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy csak megszokásból mondja, vagy tényleg lehet vmi. Mostanában párszor kérdeztem, hogy hol fáj, végignyomkodtam a hasát, és ő elég egyértelműen a köldöke felé mutatott.

2012. nov. 8. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fiam is ezt csinálja még mindig, 8 éves. Ha éhes, ha pukizni kell, ha kakilni kell, ha megkordul a gyomra, ha teli a hasa, ha nyomja a nadrág, ha pisilnie kell, ha ránéz a légy. Nem úgy néz ki, mint aki nagyon szenvedne tőle, csak épp rámhozza a frászt, mert amikor mondja, halál fájdalmas arccal képes sajnáltatni magát. Az orvos azt mondta, normális, ha nem tudja megkülönböztetni az éhséget a fájástól.


De a legokosabb, ha elviszed kivizsgálásra, nehogy tényleg valami baja legyen.

2012. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A lányom is ilyen (már 6 éves). Ő két dolog miatt szokta csinálni, egyrészt imádja a Nurofent, és bízik benne, hogyha elég jól színészkedik, akkor kaphat. A másik pedig, amit az előző válaszoló is írt, hogy mindent hasfájásnak érez. Nemrégen iszonyúan fájt a hasa, végigkérdeztem, hogy hol fáj, hogy fáj, nem kell-e kakilni, nem éhes-e. Aztán megevett egy nagy szelet kenyeret és 2 perc múlva kutya baja sem volt. Én is voltam vele dokinál, nem talált semmit.

Esetleg egy probiotikum kúrát érdemes végigcsinálni.

2012. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!