Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenki futóbicajt vesz...

Mindenki futóbicajt vesz pótkerekes bicaj helyett?

Figyelt kérdés

én most vettem 3 évesemnek pótkerekest mert férjem szerint: a futóbicikli hülyeség, mi is megtanultunk pótkerekes bicikli után is biciklizni ha lekerültek a kerekek.megfog a lányunk is tanulni, minek vegyünk plusz járgányt neki.


na a kérdés: van még aki nem vett futóbiciklit csak kismotor után egyből pótkerekes bicajt? miért hagytátok ki akkor a futót?


2013. máj. 22. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

A pótkerekes a legrosszabb megoldás, mert vagy minden helyzetben leérnek a pótkerekek - ekkor nem tanul meg a gyerek egyensúlyozni, vagy nem érnek le - és a gyerek megtanulja, hogy kicsit féloldalt dölve nem is kell egyensúlyoznia.


A futóbiciklinek éppen az a lényege, hogy ugyanúgy kell egyensúlyoznia, mint a rendes biciklin, de egyrészt nem kell a pedállal foglalkoznia, mert csak meglöki magát és gurul, másrészt ha dölni kezd, csak leteszi a lábát és nem kell elötte a pedálról leemelni.


Amit érdemes kihagyni, az a pótkerekes és nem a futóbicikli.


A férjedet meg kérdezd meg, hogy ö ma úgy él, mint a szülei ilyen idösen? Csak azért, mert régen nem volt jobb megoldás, nem kell a gyereket a rosszabbra kényszeriteni.

2013. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Először én se akartam futót a motor után,de kisfiam nehezen hajtotta a pedálost mikor kipróbálta.Igy most a futóval ügyesen egyensulyoz,még jövő nyár elején is jo lesz,és akkor veszünk rendes pedálost,de lehet addigra 16"os is jo lesz neki.az meg egy jodarabig jo lesz még.a pedálosnál a 12"t hamar kinövik,mi ezt váltottuk ki a futóbicóval,sokkal hamarabb tudott vele menni mint egy ugyanakkora pedálossal.
2013. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi nem vettünk futóbicajt, hanem csak leszereltük egy normális bicikli pedálját.

A pótkereset én sem tartom értelmesnek, számos gyereket látok, aki félredőlve teker rajta – azt gondolom, a pótkeres biciklik a mi gyerekkunkban ugyanolyan „szülőlehúzó” eszközök voltak, mint ma a futóbringák, nyilván jó sokat lehet keresni a naív, jóhiszemű szülőkön ilyesmikkel.


Szerintem egy gyerek magától is megtanul biciklizni, ha megérik rá, addig meg, ha nagyon úgy érzi az ember, a rendes bringa pedálját lekapja, és kész. Lehet, hogy nem olyan menő, mint a futóbringák, de engem az ilyesmi pont nem érdekel.


(Hozzáteszem, az én gyerekemet nem érdekelte sokáig a biciklizés, hiába vettük le a pedált a bringáról, kipróbálta és otthagyta – majd egy nap büszkén újságolta az oviban, hogy megtanul biciklizni… és valóban, nekidőlt a falnak eleinte, úgy indult el a rendes bringákon, és azóta imád kerékpározni. Lehet, hogy ez egyedi eset, de nem hinném.)

2013. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Barátnőm mesélte, hogy neki mindkét gyereke a kismotor után nehezen tudott megtanulni biciklizni, mert nem volt hozzászokva a pedálhoz, sokáig csak szenvedtek vele, nem tudtak vele mit kezdeni, nem tudták hajtani.

Szóval szerintem nem olyan hülyeség a pótkerekes.

Mellesleg én is pótkerekessel tanultam anno, aztán mégis megtanultam két kerekűn is (egy seprűnyéllel a hátam mögött, amit már rég elengedtek, én meg nyugodtan kerekeztem abban a boldog tudatban, hogy fogják).

Szóval mindkettőnek van előnye és hátránya is (bár én spéci nem éreztem a pótkerék hátrányát).

2013. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

2 éves kislányom is pótkerekeset kap, mert a 11 éves fiamé még meg van.

Azért nem veszek neki futóbiciklit mert mindenkinek az van

2013. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi vetünk a kislányomnak futobicajt nagyon jol tud menni vele biciklit még nem tudná hajtani hosszu távon ,jövöre megkapja a testvérei 12 biciklijét .
2013. máj. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mi is kisbicajt vettünk,pótkerékkel,a rugós-motor után.Fel sem merült a futó,nem is ismertük,és a kisfiúnknak konkrét elképzelése volt :) Eleinte ügyetlenkedett,de utána nagyon jól belejött a tekerésbe.4 évesen leszedette a segédkerekeket,és rengeteg esés árán,de hihetetlen kitartással megtanult két kerékkel bicajozni.5 éves lesz,és már "nagyfiús"allűröket próbálgatja(farolás,állva tekerés)

Egyébként az oviban van futó bicikli,és láttam rajta ügyetlenkedni a fiam,ő nem is érzi hogy kell vele,vagy hol legyen a lába.....pedig látom milyen ügyesen mennek az apróbbak :)

2013. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem. Rendes bicaj pótkerékkel.
2013. máj. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kapott egy futóbiciklit a kisfiam,nagyon jól megy rajta és egyre ügyesebben egyensúlyoz rajta,de van neki egy pedálos biciklije is.
2013. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

lányomnak nem jött be a futóbicaj, mert ugye nem tudott egyensúlyozni.

1-es válaszoló: láttam pótkerekes biciklivel gyerekeket, abszolút nem dőlt egyik sem oldalra, ez szerintem beállítás kérdése. S az hogy régen mi volt, még nem biztos hogy rossz volt. én is pótkerekessel tanultam meg biciklizni, majd ugye jött a seprűnyél nálam is, és aztán pár esés. :)


én is úgy gondolom a futóbicikli bár okés hogy jó mert megtanít egyensúlyozni, mégis egyfajta pénz lehúzás.minket még az is visszatartott hogy sokalltam egy értelmes futóért 5-6 ezret. most egy 12-es kisbicajt vettünk a lányomnak, persze oldalkerekest, holnap érkezik meg :)

persze ha azt látom a lányomon hogy annyira rajongana a futóért, lehet megkapta volna, de ő inkább ábrándos szemekkel a kis bicikliket nézi. én nekem meg annyira édesek a pótkerékkel tekerő picik.

2013. máj. 22. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!