Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam pótkerekes bicaja bal...

Kisfiam pótkerekes bicaja bal oldalra dől, ha ráül, így nem tudja tekerni, más is járt így?

Figyelt kérdés

Már cseréltünk pótkereket, az előzőnél az egyiket megkalapálta a férjem, hogy lejjebb legyen, de egy idő után így is dől a bicikli.

Annyira borul a bicaj, hogy nem tud ellensúlyt tartani, pedig nem egy vékony gyerkőc!

Szerintetek eleve hibás vagy más probléma lehet?



#bicikli #pótkerekes
2013. febr. 25. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Hány éves a kisfiad?

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de miért nem veszitek le a pótkereket? Sokkal hamarabb megtanul bringázni nélküle.

2013. febr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 éves múlt novemberben, szóval 3,5 lesz nyáron.

Mi is beszélgettünk már róla, hogy esetleg ezt megpróbáljuk, de nem kicsi még kétkerékhez? Még nagyobbak is pótkerekessel járnak bölcsibe/oviba, ezért bizonytalanok vagyunk. Jó az egyensúlyérzéke, a futóbicajjal már több, mint 1 éve is tudott menni.

2013. febr. 25. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:

legjobb tudomásom szerint ezek direkt dőlnek, h. a lurkó egyensúlyozásra legyen kényszerítve.

emlékszem, h. én is utáltam, inkább leszerelték az ősök, délutánra kétkeréken száguldottam!

2013. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Az én kisfiam a bölcsiben tanult meg kétkerekűzni, a futóbicaj után. Kb. 2-3 hétig próbált menni a pedálossal ugyanúgy, mint a futóbicajjal, de belátta, hogy egyszerűbb, ha hajtja a pedált :-) Akkor volt kb. 3 éves és 3 hónapos (egész biztos nem volt még 3,5 éves).

Szóval szerintem kár rászoktatni a pótkerékre. Nagyon ügyesek ám ezek a kicsik. Ha a féket még nem tudja használni, ugyanúgy leteszi a lábát, mint a futóbiciklin.

2013. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szedjétek le a pótkerekeket, csak elveszi a kedvét az egésztől, ha nem tudja tekerni. Nagyon gyorsan rá fog érezni a kétkerekezésre!
2013. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valószínűleg félreérthető voltam abban, hogy nem most próbálta először a bicajt, már nyár óta hajtja. Tavaly ősszel jelentkezett először ez a probléma vele, majd most a jó idővel, mikor ismét előkerült a bicaj.

Mint írtam, sajnos annyira dől a bicaj, hogy azon nem lehet egyensúlyozni, ma pl. mikor ráült a fiam, egyszerűen oldalra dőlt a bicaj gyerekestől.

Levesszük a pótkereket, megpróbáljuk kétkeréken!

2013. febr. 25. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyjából egy nyáron át fenn volt a pótkerék(4 vagy 5 éves koromban) és abszolút semmit nem használt. Miután levettük utána 1 nap alatt sikerült megtanulnom.

U.I.: Ne járjon úgy mint én. Én magamtól tanultam meg, felügyelet nélkül. Kihívtam nagyapámat, hogy megmutassam mit tudok és beestem az árokba. :D Legyetek mindig mellette. :)

2013. febr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!