Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Merjek a fiamnak venni pótkere...

Merjek a fiamnak venni pótkerekes bicajt 3-dik szülinapjára ha a három kerekűt sem tudja hajtani?

Figyelt kérdés
Van neki egy smoby márkájú 3 kerekű triciklije de egyáltalán nem tudja tekerni,csak úgy megy vele mint a kis motorral hogy a földön hajtja.Magyaráztam már neki nem egyszer nem kétszer hogy kell de csak nem úgy csinálja. Amúgy maga a tricikli is elég nehéz szerkezetű és szerintem nehezen tekerhető.Abból gondolom hogy a kis barátja eljött egyszer és ráült de még ő sem tudta tekerni pedig a pedálos traktorral megy rendesen. ezért gondoltam hogy vennék neki pótkerekes bicajt hátha azzal menne de félek hogy csak pénzkidobás lenne!
2012. júl. 21. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A segédkerekeset könnyebb tekerni, mint a triciklit, mert a pótkerekesnél a gyerek alatt van a pedál, önsúlyával könnyebb tekerni, mint a triciklit, aminek elől van a pedálja. Velünk szemben lakik egy 3 éves kislány, ő is a szülinapjára kapta a kisbicit, és 2 nap alatt megtanulta tekerni. ár megy vele mint a golyó. Nekem egy fél évvel fiatalabb a kislányom, tehát ő 2,5 éves, és nagyon tetszett neki a szomszéd kislány bicije(az én lányom a kismotorra 1 éve rá sem ült), ezért vettünk neki már most egy sagédkerekes biciklit, éppen tegnap hozta meg a futár. Nagyon örült neki. Még nem kezdtük el tudatosan tanítani a gyereket, mert még nem nagyon volt rá idő, alig voltunk itthon, de már ott tartunk, hogy 3x áttekeri a pedált folyamatosan. Szerintem hamar meg fogja tanulni ő is. Szerintem vehetsz már a fiadnak kisbiciklit, már képes rá, hogy megtanuljon menni vele.
2012. júl. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vehetsz nyugodtan, az enyém se tudta hajtani a triciklit, sehogy se sikerült neki, a biciklit meg összesen 20 perc alatt megtanulta rendesen tekerni. Azóta már a tricikli is megy neki:)
2012. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi 4 évesen vettünk pótkerekest és akkor sem volt egyszerű a lányaimnak. Náluk is a technika volt a gond, pedig ők a háromkerekűt már tudták tekerni. Nincs lehetőségetek valahol kipróbálni egyet? Ha megveszed a neki megfelelő méretet és nem megy, sajnos ahhoz sok pénz kidobni, mert gyorsan kinövik és veheted a következő méretet.
2012. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom simán tekeri 2,5 évesen a pótkerekest, pedig nem egy vékonyka csajszi.A 3 kerekű totál rossz.Ahogy az első válaszoló írta:a súly máshol van.

Nyugodtan vegyél neki.Pár alkalom kell hozzá, és belejön.

2012. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nem egy duci csajszi, hanem vékonyka:)

Ezt akartam írni.Előző voltam.

2012. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van én erre nem is gondoltam.Akkor érdemes lesz beruháznom egy kis biciklire. Azért gondoltam hátha megtanulna vele ovi kezdésig menni és már azzal mehetnénk!

2012. júl. 21. 16:00
 7/12 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem hogy most még nem ruházok be újra inkább használtan veszek egyet mert mi van ha tényleg nem tekeri!

Sajnos a környezetünkben nem ismerek olyat akinek lenne ilyen kis bicikli hogy esetleg kipróbálnánk.

2012. júl. 21. 21:03
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is használtan vettem a teszveszen.5000-ért olyan szépet fogtam ki, hogy azt hitte az összes környékbeli anyuka, hogy újonnan vettem.

Pont így gondolkoztam mint Te.Ovikezdésig gyakorlás, aztán hajrá az oviba!Mégiscsak gyorsabban haladunk.

2012. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha van a közeletekben dechatlon, ott kipróbálhatjátok. A fiam ott tanult meg pótkerekes biciklit tekerni, míg apa vásárolt, nemsokára meg is fogja kapni itthonra.

De a bölcsiben kb egy délelőtt alatt megtanulták tekerni a fém tricikliket, azóta ott azt használja, itthonra nem vettünk. Bár nem is láttam olyan masszív fémet, ezek a műanyag csodák meg... nem csodálom, hogy tekerni nem tudják....

2012. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs a közelünkben,Hervis az lenne kb 40 km-re de azért meg nem utazok oda mert autónk sincs,busszal meg macerás.A triciklit ajándékba kapta,de tényleg elég nehéz szerkezetű nem csoda hogy nem tudja tekerni!

Remélem kapok használtan megfelelőt!

2012. júl. 23. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!