Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Veletek milyen játszótéri...

Veletek milyen játszótéri konfliktusok történtek eddig?

Figyelt kérdés
Lehet panaszkodni :)
2013. máj. 16. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Csak egy eset van, ami nálam kiverte a biztosítékot.

Két kisfiú (kb. 7-8 éves testvérek) egy vödörnyi kővel dobálták a fém csúszdát, amiről persze igen nagy erővel vágódtak vissza a kövek az ott álldogáló gyerekek arcába.

AZ anyuk ült és nézte. Meg sem mozdult, nem reagált.

A játszótér kb. 5 perc alatt kiürült, amikor egy kislányt úgy arcon vágott egy kő, hogy elkezdett vérezni az arca. Pedig nem állt közel, mert mindenki elhívta inkább onnan a gyerekét.

Bevallom utálom, amikor egy felnőtt butább a saját gyerekeinél, és képtelen leállítani a gyerekeket, amikor hülyeséget csinálnak.


Más bajom nincs, alapvetően nincs gáz a játszóterezéssel itt felénk.

2013. máj. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Osszevesztem egy nagymamaval. A kisunoka epp szobatisztasagra szoktatos volt. Gondolta a gyerek hogy jo otlet a homokozoba vizelni. Szoltam nagymamanak, hogy a gyerekre figyelni kellene. "Jo,jo, nem olyan nagy gond az" Aztan amikor a gyerek ott allt neki kakalni is, akkor felkaptam es a nagymama olebe tettem a kissracot. Kicsit kiborult a nagymama. Plane, amikor a homokozolapattal kiszedett kakit is odatettem a laba ele.
2013. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Kedves első! Én a helyedbe kézen fogtam volna a két kedves gyermekét és odainvitáltam volna az édesanyjukhoz h hajrá dobáljátok őt!!!
2013. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legdurvább ez volt, ez tlejsen kilökte a biztosítékot, pedig hagyom mindig a gyerkemet.


Kislányom 2 éves volt, a legkisebb meg 3 hónapos.

Kétéves a kiscsúzda körül játszott, néha csúzdázott, néha homokozott az ö dolgaival.

Èn kb 15 m-re voltam egy anyukával beszélgettem a kicsi a kezembe, de mindent néztem mit csinál.


megjelent egy anyuka aki leült egy padra beszélgetni. 2 6-7 éves csemetéi (fiu-lány) meg elkezdtek a kiscsúzdánál (ez tényleg aprócska kicsiknek, a játszótérnek van nagyobb része is)játszani. Elöször a lány ment oda akislányomhoz aki csak állt egy homokozó formával a kezében és nézte öket. nem csinált semmit. (mindig ha új gyerek jön a játszóra elöször csak nézi öket, aztán sem nagyon megy oda hozzájuk, de nézni szereti öket, ekkor meg még beszélni sem tudott) Elvette a lány a homokozóformát a lányomtól és a képébe szorta. a lányom meg állt és nézett,, hogy mi van. Mondtam neki, hogy nem baj játszon tovább. A kislány oda vonult az anyjához aki semmit nem látott, és letette szerzeményét neki.(ez sem tünt fel neki)

majd elkezdtek csuzdázni és a lányom nézte öket. Ekkor a fiu oda ment a lányomhoz teljes eröböl ellökte és rámászott és ütni kezdte. Anyuka semmit nem látott, én meg órdítva rohantam oda, hogy mit csinál. A lányom sírt, az anyuka meg azt hitte az én lányomat szidom le, mert nem látta hogy rámászott.


nagyon ideges voltam, de sajnálom, hogy nem osztottam ki az anyukát.

2013. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Egy kb. 2x4 méteres homokozóban két kislány ült, mikor odamentünk. Beültünk hárman (fiam, férjem, én)az egyik végébe. A két gyerek elkezdett rohangálni, mikor láttam hogy anyuka nem szól, pedig láthatta, hogy többször majdnem nekünk jöttek, megkértem őket vigyázzanak, menjenek picit arrébb. Erre az anyuka kiakadt, hogy mit képzelek a játszótér a gyerekeké mi nem vagyunk jó helyen. Mire reagálhattunk volna, hogy oké, de a homokozó meg homokozni való nem futkosni (ott van mellett egy nagy terület) a nő már kirángatta a két gyereket és elviharoztak, pufogva, hogy milyen emberek vannak a világon. Ránk értve:)
2013. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
5ös vagyok: Azt még hozzátenném, hogy ha láttuk volna hogy tele van gyerekkel, természetesen nem túrtuk volna ki őket:)
2013. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
A homokozóban ült a 3 éves kislányom az unokatesójával ( pár hónap van közöttük), én beszélgettem a sógornőmmel a homokozó meletti padon, fél szemünk a gyerekeken volt. Volt még vagy 8- 10 gyerek a homokozóban. Egyszer csak láttjuk, hogy egy 6 év körüli c...ány gyerek beledob egy marék homokot a lányom arcába és nevet, a kicsik megijedtek, sírtak.... odaléptem gyorsan, felkatam a lányomat, sógornőm az övét és ordítottam a gyerekre, hogy hogy képzeli és ha mégegyszer megláttom itt nagyon nem lesz jó vége.... elmentek( egy másik gyrrekel volt), de láttam, hogy nem vett komolyan. Pár nap múlva hintáztattuk a gyerekeket és láttuk, hogy megint itt vannak. Mentek egy kisgyerek felé és a kezében volt egy marék homok, akkor már tudtam, hogy mi jön.... odaszaladtam és mondtam, hogy meg ne próbáld! Lehet elmenni.... és rámdobta a homokot, én megfogtam a kezét és megkérdeztem, hogy hol az anyja, odavittem és mondtam, hogy miket csinál a gyerek és jó lenne, ho megnevelné.... erre még ő veszekedet, hogy hogy jövök én ahhoz, hogy rángatom a fiát és ne szóljak bele a nevelésébe. ( tényleg nem rángattam, csak kézzen fogtam). Elmondtam, hogy homokot dobál és ha nem tud viselkedni, ne hozza ide és elmentem.... az nagyon bánt, hogy nem tudtam megvédeni a saját gyerekem, de legalább az a másik kisgyerek megúszta...
2013. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

konfliktus még nem igazán szerencsére, de volt egy két dolog ami nem tetszett :)

első az volt amikor egy kisgyerek labdázott a játszón, fiam fél óráig kerülgette, hátha játszat a kisgyerekkel, olyan 2 éves volt akkor, a másik meg nagy már, talán 7-8.

mikor megunta a labdázást akkor odaadta az anyjának azzal a labdát, hogy nehogy odaadja valakinek. fiam rohant a labdához, de rászólt a nő, hogy nem veheti el!

valahol jogos, de egy 300Ft-os gumi labdát miért nem lehet egy kicsinek kölcsön adni 5 percre? :(


másik, sokgyerekes anya lehozta a gyerekét a kisjátszóra (tényleg kicsi...) és az egyik gyereke kipécézte a fiamat. először csak picit lökdöste, kaviccsal dobálta, szépen kértem hagyja abba, majd az anyjának szóltam. padról rákiabált, hogy hagyja békén a fiamat, erre tiszta erőből fellökte, szegénynek tele lett apró kővel az arca, vérzett is :( de egy bocsánatot se kaptunk, aztán inkább hazajöttünk :(

2013. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Szerencsére velünk nem történt semmi komolyabb, a homokszóráson, lökdösésen kívül.

A lányomat egy kisfiú folyamatosan elütötte a kismotorral erőből. Az anyja mellette állt és nézte. Mikor szóltam neki, hogy ne csinálja, akkor nekem jött. Elkaptam, akkor nézett csak oda az anyja.

A kisfiammal másfél évesen egy undok kislány szúrt ki. Látta, hogy szereti a labdákat, és direkt előtte gurigatta a 3 labdáját. Mikor a kisfiam megindult a labdákért, felkapta és elszaladt vele. A 4-5. alkalommal már hangosan mondtam, hogy ne játsszon az irigy kislány labdájával. Játszóházban hasonló dolog volt, egy 5 év körüli kislány nagyon durván rászólt a fiamra, aki a kockák mellett játszott, amivel a lány épített egyedül: "hozzá ne merjél nyúlni!". A fiam döbbenten nézte, először én is, aztán eligazítottam a gyereket, hogy itt bizony mindenki azzal játszik, amivel akar, nem mintha a fiamat érdekelte volna amit csinál, de nekem ez hihetetlen volt.

Remélem, nem is lesz hasonló, amiket írtatok!

2013. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
Nekem még csak 3 hónapos múlt a lányom így nem járunk még játszótérre de előre félek!!!! Komolyan ezek a sztorik. Totál kiakasztanak. Én nem hiszem h ilyen türelmes leszek a lányomat bántják. Le a kalappal előttetek komolyan. H bírjátok ki h ne osszátok ki az anyukájukat ezeknek a vandáloknak??? Mondjuk tényleg nem jó állandóan veszekedni de hát ha már a gyereket bántják az eszméletlen.
2013. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!