Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Verted már meg a gyerekedet?

Verted már meg a gyerekedet?

Figyelt kérdés
És ha igen ,akkor miért?A kislányom 2 és fél éves,és tegnap kihúzta a kezét a nagymama kezei közül és futott nevetve az úttestre miközben már majdnem sírva üvöltöttem neki,hogy álljon meg!Sajnos életemben először rávágtam a fenekére,de most nagyon bűntudatom van.
2009. szept. 27. 08:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább jókor egy pofon/fenékreverés/kézrecsapás, mint rosszkor egy baleset.
2009. szept. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs jogod megütni egy kisgyereket.Mit szólnál hozzá, ha főnököd jól hátbavágna, mert valamit elszúrtál a munkádban? Nem lett volna okosabb utánarohanni és elmondani neki, miért nem szabad olyat tenni? Ha itt mindenki jogosnak tartja a (bármilyen módon való) megütést, az téged felment a lelkiismeret furdalás alól?
2009. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazatok van,inkább a popsira ütés mint,hogy nagyobb baj legyen.
2009. szept. 28. 21:32
 14/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak: nincs jogom igazad van,de a probléma az,hogy 2 éves és hiába magyaráztam neki,hogy nem szabad, ha kinevet.Többször is elmondtam neki,hogy nem szabad.De még is többször próbálkozott az útra kifutással és a múltkorinál pedig már az útról hoztam vissza,pedig ordítoztam neki,hogy nem szabad állj meg mert elüt az autó,de ő csak kacagva továbbfutott.Egyszerűen nagyon gyorsan fut és nagy hassal(a tesót várom) hiába is futottam utána....sajnos a kezem lendült a popsi fele.De szerencsére azóta nem futkározik(most már nagyon okosan mondja,hogy anya kezét fogni kell,mert jön az autó és baj lesz :) )
2009. szept. 28. 21:41
 15/15 anonim ***** válasza:

Amíg nehezebben mozogsz, javaslom, vegyél ún, bébihámot. Ez úgy működik,( kicsit furcsán fog hangozni ), mint a kiskutyák póráza, csak persze nem a nyakára csatolod, hanem a mellkasára és azon van a hosszabbító. Nehéz így megmagyarázni, keress rá a neten.Ismerősömnek is ilyen elfutós gyereke volt, akkor adott nekem igazat a fenti javaslatra, amikor annyi idő alatt eltűnt a piacon mellőle a gyerek, amíg fizetett.

Nem akartalak megbántani, csak egy kicsi gyerek nem fog érteni a verésből, legfeljebb szorongani fog, hogy mi lesz az a dolog, amiért újra meglegyintik. Ez csak idomítás, nem nevelés.

2009. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!