Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam/kérjem szépen,...

Hogyan mondjam/kérjem szépen, hogy ne adjon a nagyi levest a kislányomnak mert lehet, hogy romlott tej van benne?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy a kislányom dédije is velünk él. Külön főzünk, Ő magának és mi is magunknak, ebben így egyeztünk meg. Viszont ha főz mindig megkínálja a lányomat is. Viszont láttam, hogy az a tej amivel a levest csinálta, két napja lejárt...És én nem vagyok biztos benne, hogy jó volt még. Megmondom őszintén nem szívesen adnék olyan ételt amiben lehet, hogy romlott az egyik hozzávaló, pláne a tej. De nem akarom megsérteni, fogalmam sincs, hogy kerüljem ki ezt a dolgot. Ha elmondom, hogy láttam a flakont és aggaszt meg fog haragudni rám, viszont ha meg nem szólok akkor a lányom issza meg a levét ha tényleg romlott volt. Mit csináljak?
2013. ápr. 23. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kóstold meg. Ennyire egyszerű :) Kérj te is egy falattal, mondván milyen jól néz ki, megkóstolhatod? Ha furcsállod az ízét, akkor mondd el neki, hogy kedves mama, nem volt az a tej romlott? Stb. Finoman, kedvesen. Attól pedig, hogy lejárt nem feltétlen romlott is.
2013. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De ezt is bunkóságnak fogja venni, volt már egy hasonló eset amikor én és a férjem is éreztük, hogy romlott az étel de Ő nem érezte rajta, hogy büdös és láttam rajta, hogy megharagudott és nem is szívesen beszélt velem. Nem az én nagymamám tehát hozzám alapból másképp áll...Volt már 1-2 incidensünk nem szeretném még egyszer a mosolyszünetet. Illatra finom a leves egyébként. Épp ezért írtam, hogy csak lehet, hogy romlott a tej benne. Biztosra nem tudom.
2013. ápr. 23. 13:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Kóstold meg. Amúgy meg a hűtőből ki kell dobni azt, ami lejárt.

De hogy kerül a levesbe tej?

2013. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
habart leves
2013. ápr. 23. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha rossz a tej az látszani fog mert összecsomósodik.
2013. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
bunkóság vagy sem az én gyerekem akkor se egyen olyat ami lehet h lejárt...ha ebből balhé lenne se érdekelne mert a lányomat nézem nem pedig azt h ő neki tetszik-e vagy sem...
2013. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zabmester ***** válasza:
Ha másképp nem megy, esetleg füllents egy kicsit, mondjuk mondd, hogy most nem ehet tejeset a gyerek, mert úgy láttad, hogy picit megy a hasa.
2013. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csomósnak csomós, de nekem is előfordul h becsomósodik a habarás. Mi is arra jutottunk, hogy azt mondjuk megy a hasa, így semmi tejeset nem adunk. Már nem először fordul elő ilyesmi, volt olyan, hogy a romlott párizsit odaadta a másik unokájának pedig mondtuk, hogy az már nem jó és kidobnánk...de azt mondta ne dobjuk ki mert majd ő odaadja. Ő úgy van vele, hogy nem lesz az embernek semmi baja ezektől. Mindegy végülis, reméljük így megoldható.
2013. ápr. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!