Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor mondjam el 5 eves...

Mikor mondjam el 5 eves kislanyomnak, hogy testvere lesz?

Figyelt kérdés
Ki mikor mondta el?
2008. szept. 13. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát talán úgy vezesd rá , hogy kérdezd meg, van-e az ovis barátnőjének testvére, egy kicsit erről beszélgess vele és közben kérdezz rá!!!

Mit szólna hozzá, mehetnétek együtt tologatni majd, stb..biztosan örülni fog!

Van egy barátnőm, 2 éves a lánya és teljesen kisajátítja a szüleit, még ránk is féltékeny, ha az anyjával beszélünk, most egy hónap múlva jön az öcsije és annak teljesen örül..aztán majd adja magát a dolog.

2008. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
En az 5 es fel eves kisfiamnak a 12-ik het utan mondtam el. Mar nagyon varja, es annak is nagyon orvend, hogy kislany lessz.Igy is felek, hogy ha valami tortenik, hogy tudna o feldolgozni, anyira varja. De remelem minden ok lessz, az kell legyen. 30 hetes kismama.
2008. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
84%
A szakértők azt szokták mondani, hogy az öt év korkülönbség a legrosszabb. Nem tudom nálatok, hogy lesz, de ebben lehet valami egyrészt gondolj bele, hogy amikor ő elsős akkor még a pici sok figyelmet igényel ahogy ő is, mikor 5-es ő akkor elsős, mikor 9-es a pici akkor 5-es, mikor érettségizik a kicsi akkor 9-es. Tehát mindig ugyanakkor igényelnek rengeteg figyelmet. Mindez önmagában sok féltékenységet szülhet. Sajnos a környezetemben is sok ilyet látok. Ezen persze lehet enyhíteni, pl amikor hazajöttök a kórházból, vigyál neki haza egy játék babát, így ő is "anyáskodhat", utánozhat téged, ahogy az igazi babával bánsz. Ha hazajön oviból, később iskolából, rögtön kérdezd meg mi történt vele, mi volt az ebéd stb. A nagyszülőknek, barátoknak amellet, hogy azzal büszkélkedtek, hogy felállt a kicsi, elindult és a többi, említsétek meg azt is, hogy a nagylány haza hozott egy piros pontot, segített kiteregetni... Kicsit eltévelyedtem, nem a kérdésre válaszoltam, de azért remélem segítettem. Boldog babázást és "gyerekezést" neked! :)
2008. szept. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!


nekünk nagyon jól jött ki a dolog. ÉN szenteste jelentettem be az öt éves kisfiamnak és az apukájának. Ő elejétől fogva örült neki, csak aranyom alig bírta kivárni, mert mindig csak azt hallotta nemsokára meg lesz a tesója. Igazából akkor fogta csak fel az egészet amikor először meglátta a kórházban. Nagyon szereti, állandóan puszilgatja. igyekszünk odafigyelni mi is arra, hogy rá is annyi figyelmet szenteljünk, mint a tesóra.

2008. szept. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja az előző válaszoló vagyok. akkor kb. 5 hetes lehettem.
2008. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 5 éves és nyolc hónapos volt mikor megszületett a kishúga. Már az elején megmondtuk neki pár hetes terhes lehettem. Volt hogy együtt mentünk az orvoshoz és nagyon várta a tesót. Nem volt féltékenykedés, próbáltunk odafigyelni rá is. Szerintem ne várj túl sokáig vele, legyen ideje megbarátkozni a dologgal. Sokat beszélgessetek arról hogy mi fog megváltozni ha eggyel többen lesztek, hogy mit fog csinálni és a legfontosabb hogy tudja hogy őt ugyanúgy fogjátok szeretni mint eddig.
2008. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!