Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 eves kislanyomnak hogy...

6 eves kislanyomnak hogy mondjam el hogy a Dedike meghalt? Ma ejjel.

Figyelt kérdés
Annyira varta a karacsonyt,mentunk is volna videkre ahol a Dedi lakik,és mar nem ül a foteljaban.Annyira nehez,es raadasul nagyon erzekeny korszakat is eli,kistesoja is szuletett.Tudja hogy beteg volt,a korhazban volt.En mondtam neki hogy nagyon gyenge a Dedi,nagyon faradt,sokat megelt.83 eves volt.Nagyon hianyzik.Pont teli szunet van,itthon terulok-fordulok ha ramjon az emlekezes es a siras.Nem ronthatom el a karacsonyat,ugy varja a Jezuskat.Hogy mondjam el neki?
2009. dec. 21. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Az igazat, ahogyan eddig.

Az angyalkák megszerették és elvitték magukkal, mert ott fenn már nem lesznek fájdalmai.

Közösen olvashattok hasonló karácsonyi történetet is, pl. A kis gyufaáruskislány.

Nagyon szomorú, amit írtál, nehéz lehet most nektek, sajnálom, ami történt.

2009. dec. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Úgy mondd el neki, hogy az angyalokkal van és neki most ott jobb, meg hogy onnan nézi, mindig ott van vele, stb. Szerintm várd meg, míg elmegy a Jézuska, ne legyen miatta rossz karácsonya. Meg fogja érteni. Ja, és mondd azt neki, hogy a dédije nem akarná, hogy sokat sírjon miatta, így talán könnyebb lesz neki.
2009. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Talán kezdetben mondhatod azt is, hogy a Jézuskának nagyon sok dolga volt és keresett jószívű embereket, hogy segítsenek neki és Dédit hívta, mivel itt a Földön már eleget segített. Aztán később, amikor már nagyobb lesz és te is kicsit meg tudtad gyászolni, és belenyugszik a szíved a távollétébe, majd elmondhatod részletesebben is, ha kérdezi. Őszinte részvétem!
2009. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Látom, elég hasonlóan gondolkodunk :)
2009. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Szia,előszőr is részvétem a családodnak...nem könnyű dolog elfogadni meg feldolgozni,meg egy ilyen kislánynak elmondani,de eltitkolni sem érdemes.Én úgy mondanám el neki,hogy Dédikét,mivel látta,hogy mennyire beteg volt és szenvedett, a Jézuska inkább elvitte magával,ahol nagyon boldog lehet,és sokkal jobb neki most ott,meg majd úgyis fog vele találkozni...valahogy így.Vagy esetleg várhatsz hogy lejárjon az ünnep,bár nem tuodm mennyire jó ötlet,mert úgyis rákérdez és a gyerekek érzik az ilyesmit,szóval jobb akkor már őszíntének lenni.
2009. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Biztosak vagytok benne, hogy jó dolog belekeverni ebbe a Jézuskát? Hogy ezentúl a Jézuskáról mindig a szomorúság jusson eszébe, hogy úgy gondoljon rá, mint gonoszra, aki elvette tőle a Dédijét?


Nekem 3 éves a kislányom, nyáron halt meg a Dédi, nem sokra rá született kistesó is. SZóval egy picit hasonló a helyzet, de persze más is, mert az én lányom még kisebb, és nem kérdez rá konkrétan a dolgokra. Annak idején mi is elmondtuk neki, hogy a Dédi nagyon beteg, kórházban van, és lehet, hogy nem fog meggyógyulni már. Ezt elfogadta, nem kérdezett többet. Aztán mikor meghalt a dédi, nem mondtuk el neki. Csak annyi volt, hogy mondtuk, a nagyi most szomorú a dédi miatt. Érdekes, hogy azóta egyetlen egyszer sem kérdezett a Dédi után, nem emlegeti, és amikor sorra veszi a családtagokat, őt már nem sorolja fel. Holott a halála előtt rendszeresen beszélt róla, emlegette, beszélt vele telefonon, stb.

Szóval szerintem a gyerekek megérzik a halált, és a maguk módján el is rendezik magukban. Talán nem is kell külön, nagy "elbeszélgetés" közepette elmondani a kislányodnak. Persze titkolózni sem kell, nem kell azt játszani, hogy jajj de happy minden.

Én valószínűleg annyit mondanék neki, hogy most anya nagyon szomorú egy kicsit a dédi miatt, mert nem tudták a doktor bácsik meggyógyítani.


Őszinte részvétem az egész családnak.

2009. dec. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
68%

Elösször is Részvétem. Nagyon sajnálom.

Én úgy mondanám h a dédi ott van fent a csillagoknál és onnan figyel téged nem fogja szemét levenni rólad.

Vagy az h megmondod neki az igazat ő még kicsi és fel tugya dolgozni a történteket.

Nekem is most halt meg a Anyum. ;(

2009. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
34%

Megint én mellesleg nekem még nincs gyerekem.

De. Nem kéne (etetni) a gyerekeket a Jézuska meg a Mikulás dologgal.

Mert később úgy fogják venni h a szülő hazudott meg ism.

2009. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hát ne haragudj,de én ebben hiszek,amit leírtam,hogy Jézus meg Isten Magához vette a nagyit,akkor ez meg miért lenne hazugság?? Csak épp gyereknyelven van elmagyarázva,vagy már azt is kell magyarázni,meg indokolni hogy az ember miért vallásos???
2009. dec. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
Szia.Részvétem...a mi dédink 2 hete hunyt el.90 évet élt.A fiam már nem fog emlékezni rá,mert most még túl kicsi,de sokat mesélek majd neki róla.Azt hiszem a halált jobb őszintén kezelni.Dédi meghalt,szomorúak vagyunk,gyászoljuk őt,de emlékezünk rá,és így még velünk maradhat egy darabig.Azt hiszem ,és úgy érzem, egy kisgyereknek el lehet mondani hogy a halál szomorú,de velünk van minden nap.Déditekről sokat meséljetek neki,minden apróságot amit átéltetek vele,hogy a kicsitek érezhesse a "jelenlétét" és könnyebben megértse Dédi halott,tehát nem találkoznak többet,de jó volt vele,és azért sír anya mert olyan nagyon szerette.Adjatok időt neki,és magatoknak a gyászra...Békés Karácsonyt nektek.
2009. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!