Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el a négy éves...

Hogyan mondjam el a négy éves kislányomnak hogy elhalt a babám?

Figyelt kérdés

11.-ik hétben vagyok és tegnap közölte velem az orvos hogy nem él a baba,hétfőn mennem kell műtéti befejezésre.

A kislányom már tudta hogy kistestvére lesz és borzasztóan várja,mindennap puszilgatja a hasamat és nekem most a szívem szakad meg hogy mit mondjak neki?


2008. okt. 3. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom. ... Szerintem egyik este mikor esti mesét mondasz neki, valahogy meseszerűen mondd el neki, hogy a kicsikének fel kellett mennie az angyalokhoz, és onnan fog rá mindig vigyázni. Hisz az angyalok csak kiülnek a felhő szélére, és már látnak is minket. És így a kicsi látni fogja őt mindig.

Nagyon sajnálom. :_(

2008. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is nagyon sajnálom ami veletek történt.De azzal nem értek egyet,hogy ennyire fiatal terhességet elmondtál a 4 éves gyereknek.Én a kislányomnak csak akkor mondtam el a hugi jöttének hírét,mikor már majdnem félidősek voltunk.

Szerintem is vagy valahogy úgy mondd el,ahogy az első válaszoló írta,vagy ha lehetséges,mondd neki azt,hogy tévedtél,csak azt hitted tesó lesz.De talán majd kicsit később.Ha nagyobb lesz,és el akarod mondani neki,majd megteheted mikor már megérti rendesen.


Mégegyszer részvétem,és ne szomorkodj nagyon,biztos oka volt,hogy így alakult.

Mielőbbi egészséges babát kívánok neked,üdv

2008. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is részvétem! Szerintem is valahogy meseszerűen probáld meg neki elmondani. Vagy ha terveztek még babát, csak azt mondd neki, hogy a kistestvérének dolga van és kicsit később fog hazaérni mint ahogy vártátok. De ha türelmesen vár akkor jönni fog.

2008. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A 3. válaszolóval teljesen egyetértek..inkább a csúsztatással, késéssel magyarázd, mert még csak 4 éves..

Ne terheld le ,mert szerintem még fogalma sincs az ilyen dolgokról, legalábbis értelemben nem.

Sajnálom a történteket..hétfőn légy erős,veled leszünk!

2008. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást! Azt a verziót választottam hogy lesz kistesó csak majd később és még elég sokat kell rá várnunk mire anya pocija megnő,mert hogy anya azthitte hogy már a pocakban van de most még mégsem. Aranyosan fogadta,nem sokat kérdezősködött csak hogy akkor most ujra felvehetem őt amíg nem nő meg a hasam? Mégegyszer köszönöm! Próbálom összeszedni magam de nagyon nehéz,főleg előtte:-(
2008. okt. 3. 19:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!