Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem hiszem el, hogy állandóan...

Nem hiszem el, hogy állandóan betegek vagyunk. Hogy lehet ezt a munkahellyel elfogadtatni?

Figyelt kérdés
3 hét táppénz után ma gyomor-, és torokfájdalomra, náthára ébredtem, de tulképpen december 1. óta folyamatosan beteg hol a gyermekem, hol én. Most kiscsoportos ovis. Átlagban két hét ovi, két hét táppénz, valahogy így néz ki. Már lassan nem merek a munkahelyemre bemenni, mert kiutálnak a sok hiányzás miatt. Arról nem is beszélve, hogy könnyen elveszíthetem a munkahelyemet. Van még valaki hasonló cipőben közöttetek? Nekünk nincsen rokoni segítségünk,mindent kettőnknek kell megoldanunk a párommal.
2013. ápr. 20. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a helyzet.

Kislányom bölcsis, és mindig beteg, én pedig a megterheléstől le vagyok gyengülve, emiatt én is elkapok mindent. Egész nap C vitamint szopogatok ilyenkor, minimum 2000 mg-ot.

A megoldás az lett, hogy fizetünk egy néninek, aki vigyáz a kislányomra a betegség alatt, én pedig megyek torokfájósan dolgozni. Most van múlófélben, második hete vagyok már beteg én is:(

Táppénzen még nem voltam, 2 nap szabit vettem eddig ki összesen, mert nem volt kire bízni a kislányomat.

2013. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ezt ügyesen megoldottátok.mi nem tudunk fizetni másnak egész napokat, heteket, sajnos. Bár, lehet, hogy nem is szívesen hagynám mindig másra. Én már 40 nap táppénzt elhasználtam kb. :( Már nagyon ciki. Kaptunk immunerősítőt, kiváncsian várom a hatását.
2013. ápr. 20. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
pedig nincs más megoldás, csak a fizetett segítség. 1-2 napot otthon maradsz a gyerekkel, amíg beteg, ha jobban van, akkor meg a bébiszitter. Igen, rámegy a fél fizetés, de később nem lesz ennyit beteg a gyereked, az első fél év nagyon húzós. Ráadásul ovis bezárások és nevelés nélküli munkanapok is vannak, két ember szabija, táppénze nem elég rá sehogyan sem!!
2013. ápr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez már tényleg nagyon soknak tűnik :)

Nagyon meg kéne erősíteni az immunrendszereteket, mert ez már nem normális, hogy ennyit vagytok betegek. Még egy gyereknél elfogadható, de egy felnőttnél szerintem túlzás.

Nekünk nagyon bevált a Protexin probiotikum, ami bélflóra erősítő hatású, így könnyebben legyőzi a szervezet a kórokozókat.

A Junior változatot egész télen szedték a gyerekeim (a gyerekorvos tanácsára) és össz. 3x voltak betegek, mindig akkor, amikor elfogyott és úgy voltam vele, hogy akkor tartunk egy kis szünetet... :)

2013. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!