Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Várandósan, kisgyerekkel...

Várandósan, kisgyerekkel beengedjem a rovarirtót a lakásba?

Figyelt kérdés
A héten lesz nálunk rovarirtás (panel). 7 hónapos terhes vagyok, a kisfiam másfél éves. A kiírás szerint korszerű géllel végzik a rovarirtást, de nekem nem szimpatikus a dolog. Ti beengednétek a rovarirtót a lakásba?
2013. ápr. 15. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, majd elmennék 2-3 napra Mamihoz.


Inkàbb mint hogy el lepjenek a csótányok...

2013. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Felhívnám őket és megkérdezném, hogy pontosan mi a szer neve amit használnak, rákeresnék neten a pontos leírásának és utána megkérdezném az orvost. Lehet hogy csak helyben ható, és csak rovarra ható valami, és akkor tényleg veszélytelen, lehet hogy van kipárolgása, vagy olyan vegyszer van benne ami veszélyes lehet kismamára és akkor meg nem veszélytelen.
2013. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk elmenni sehová, a nagyszülők vidéken laknak nagyon messze, kocsink nincs, Apa dolgozik. Eddig még nem voltak csótányok, a szomszédoktól sem hallottam panaszt.
2013. ápr. 15. 14:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves Második! Köszönöm a tippet, holnap felhívom a vállalkozót, aki csinálja és utánajárok a dolgoknak.
2013. ápr. 15. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is géles csótányírtás van a házban (szintén panel), már kb. 3 éve jönnek negyedévente zselézni. (Előtte az igénytelen szomszédok miatt sajnos elleptek minket a csótányok, viszont azóta -kopp-kopp- egyet sem láttam.)

Abszolút veszélytelen, nem párolog, nincs szaga, csak arra figyelj, hogy olyan helyre nyomják a zselét, ahol a kisfiad nem éri el, nem tudja levakarni, stb. Mi a szellőzőkhöz szoktunk nyomatni a WC-ben, konyhában és a fürdőben, illetve a strang környékére, ahonnan a bogarak jöhet(né)nek, plusz a bejárati ajtó felső sarkaiba, ezeket még én sem érem el, nem hogy egy baba. :)

2013. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szerek nem mergezok emberre, se kutyakra, macskakra (melegveru allatokra csunyan mondva!).

Kulonben nem is vegezhetnek el az irtast es napokig nem mehetnenek haza az emberek.

Nem kell ketsegbeesni, nem lesz semmi gond!


De ha megnyugtat, akkor kerdezz utana. Ha pedig megcsinaljak, akkor legyen nyitva az osszes ablak.

Egyebkent miutan megcsinaltak 24-36 oraig fel se moshatsz!

2013. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, nálunk is ilyen van, ez nem szagos, nem veszélyes egyáltalán, nyugodtan beengedheted.

Amúgy összviszz az egész lakásba 15-20 helyre pöttyszerű zseléket nyomnak, olyan helyre ahol nem is látható, nem gáz.

2013. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 éve minden negyedévben jönnek hozzánk a rovarirtók, azóta már két gyerekünk született, semmi bajuk. Az első alkalommal, még nagy pocakkal megkérdeztem, árt-e ez a magzatnak, de megnyugtattak, hogy csak a rovaroknak. :)

Így kitalálhattad, természetesen beengedem őket.

2013. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezek a szerek - általában - csak hidegvérűekre veszélyesek.
2013. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A zselés irtás nem árt sem gyermeknek,sem terhes nőnek.

Mi is így irtatunk 3 havonta,bár az irtónk most benyögte,hogy felváltva kéne,egyszer zselé,egyszer permet.

És a permetnél kérte,hogy 1-1,5 órára hagyjuk el a lakást.

2013. ápr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!