Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogy telnek a napjait...

Anyukák! Hogy telnek a napjaitok két kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kistesót, ha most összehoznánk akkor a lányom kicsivel több lenne, mint két éves amikor megszületne a pici. De kicsit félek, hogy nem fogok tudni helytállni. Leírnátok, hogy hogy bírjátok? Nagyon nehéz két kicsivel? Mennyi idősek?
2013. márc. 18. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
96%

1,5 év korkülönbségnél:

Elején még megvoltunk, aztán ahogy a kicsi elkezdett helyet változtatni, a nagy rugdosni kezdte. Nem tudtam anélkül pisilni se, hogy az alatt ne próbálta meg volna gyilkolászni a kicsit. A lakás kupleráj, a konyhát lezárhatta volna az ÁNTSZ, ha nem valamelyik gyerek bőgött, akkor én. Anyukám hozott sokszor főtt kaját meg elvitte a vasalatlant. Elindulni nem lehetett sehová, mert valamelyik alvásidejéhez alkalmazkodni kellett, de az öltözködés se volt piskóta.


Amikor a kicsi is partner lett a játékban és 2 évesen bölcsibe ment a nagy meg oviba, elkezdett rendeződni a helyzet. Egyre kevesebb volt a vita, ahogy nőttek a játékaikat elpakolták maguk után, már nem malackodtak össze mindent. Most kisiskolások, jó barátnők lettek, folyton egymás s.ggében vannak. A játékokban egy szinten vannak, nincs hiszti hogy az egyik kicsi valamihez, vagy a másikat nem érdekelné. A kis korkülönbség miatt jó programokat szervezni, nincs az, hogy a kisebbiket ide vagy oda nem vihetjük, a nagyot nem érdekli, stb. Egy gyerekes szülők kérdezgetik, hogy milyen gyakran panaszkodnak, hogy unatkoznak... Hát ezer évben egyszer, van hogy egész napra elvonulnak a gyerekszobába játszani, csak enni és pisilni jönnek ki, én meg közben teszek-veszek. Nincs vita hogy kinek mit engedek, a másiknak miért lehet ezt meg azt, ugyanazok a szabályok érvényesek (pl. lefekvés ideje) mind a kettőre.


Úgyhogy én azt mondom, hogy ha az elejét túléled ép ésszel, akkor nagyon jó a kis korkülönbség.

2013. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Kíváncsi lennék annak a véleményére is, aki lepontozta a válaszolót!
2013. márc. 18. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!