Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telnek napjaitok két...

Hogy telnek napjaitok két kisgyerekkel. Mennyi idősek?

Figyelt kérdés
Nehéz lemenni velük sétálni? Hogy viselitek, mikor egymás ellen hisztiznek és véletlenül sem egyszerre alszanak, hogy esetleg te is pihenj?:) A házimunka elvégzése hogy halad?
2011. máj. 16. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Felmondok........

Leültem tanulni, hát... sikerült megnyitni az anyagot, itt válaszolni kevesebb figyelem kell mint mondjuk válpüt tanulni:)

Nagy 23hónapos, jön megy, egyedül eljátszik, de loholhatok utána, fél percenként kell macit szopiztatni, felkötni rá(most ő is hordozni akar) koszkosz isz isz...(keksz inni) vagy csak eszébe jut, hogy megfésüljön a kis gereblyével....

a 4hónaposom elkezdett kúszni, igen kúszik a lányom, jupppi, ma csak 3szor szedtem le a fejvédőt mert a kicsi bemászott alá, és ugyanennyiszer tettem is fel, mert azzal a lendülettel faltörökost megszégyenítve fejbevágta magát a ráccsal:)

Mi az az alvás? A nagy és a kicsi még véletlenül se alszik egyszerre.

Séta alkalmával 10évet öregszem, a játszón dettó...

A házimunka pedig győzött, erre a hétre biztosan.

2011. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagy 2 éves volt,mikor megszületett a kicsi. Soha nem volt a naggyal gond,mindig hagyott megcsinálni mindent. A kicsi már keményebb dió. Borzasztó akaratos tud lenni néha,így az alvással gondok vannak. Este mikor a nagy már alszik,a kicsi még nem. Nappal a babakocsiban altatom a kicsit,így relatíve egy időben alszanak,ilyenkor leülök enni,és élvezem a csendet. A házi melót amit muszáj,azt meg tudom csinálni,de ha leülnék akár a gép elé kicsit,vagy a tv elé az időjárást megnézni,akkor már a nyakamban vannak. Néha össze kapnak a játékokon,az egyik hangosabban vertyog mint a másik,ilyenkor borzalmasak. Szerencsére ha menni kell valahova,akkor angyalok.Boltba sincs velük gond. Ha jó idő van,akkor kint vagyunk,ügyesen játszanak. Konkrétan nincs velük gond,amíg nem egy dologgal akarnak játszani.


Üdv:2 kislányos(4 és 2 éves), 23 hetes pocakos

2011. máj. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

20 hónapos volt a lányom, amikor a 2. született. Én azóta mindenkit igyekszem lebeszélni a kis korkülönbségről.


A séta nem volt gond, azt szeretik/szerették.


A kicsi 3 hónapos koráig összekeverte a nappalt az éjszakával. 2-3 órát aludtam egy nap. Aztán éjjel egész normálisan aludt, viszont nappal csak 10 perceket. Persze azt sem a naggyal egyidőben. Mindezt 8 hónapos koráig.


A házimunkáról meg ne is beszéljünk. Kaját rendeltem, takarítva nem volt. A mosogatás, mosás, vasalás volt a maximum, amire képes voltam.

Hívtunk egy takarítónőt, de aztán 3 alkalom után lemondtuk, mert ő is csak lehúzni akart. Tudom, hogy 3 óra alatt ki lehet itt takarítani, de ő ennyi idő alatt csak a hálószobáig jutott. Biztos azt hitte kifizetek 15 ezer ft-ot egy takarításért, hát én nem így gondoltam.


8 hónapos volt a kicsi, amikor beállt egy napirendje, akkor már tudtam, hogy mikor álmos. Azóta normálisabb talán a helyzet.

De szerintem ha nincs segítséged, ne nagyon vállalj kis korkülönbséggel gyerekeket. Nekem a férjem is este 10-re ért haza, szóval én már az idegösszeomlás határán álltam.

2011. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 és 3 évesek.

Egy napunk úgy néz ki, hogy eleve reggel 6 körül kelünk. Házimunka hegyek, főzés...stb. Délbe szunya, de ha nem alszanak egyszerre akkor játék kint vagy bent. Utána megyünk boltba ha kell. Gyalog! Ide 1,5 km-re van minden, tehát oda-vissza 3 km sétálunk. Nagyobb jön kismotorral, kicsi babakocsiba. Ha hazaértünk kint vagyunk és csinálom a kertet. 7-kor fürdés, utána ágyba mennek és ki mikor alszik el, de 21, 21:30 alszanak. Utána leülök tanulni és 23-kor vagy éjfélkor fekszem le.

Általában így teliik egy nap, részletesen hosszú lenne :)

Év vége fele tervezünk még 1 babát.

(Apa kiszámíthatatlan mikor ér haza)

2011. máj. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2,5 éves és 6 hós kislányok


Házimunkát együtt csináljuk. Pici nem sír soha, nagyon békés természet. A nagynak vannak mostanában dacolásai, de nem vészesek, könnyen kezelhető. Délelőtt és délután is lent vagyunk a játszótéren, a pici vagy babakocsiban vagy meitaiban.

A pici napi 3-szor alszik, a középső alvása egybe esik a nagyéval. Ilyenkor én is alszom vagy netezek vagy olvasok, szóval pihenek.

Este 8-kor alszanak, reggel 7-ig, ébredés nélkül.

Jó alvó mindkettő.

Mindkettő nyugodt, békés gyerek, nincs velük semmi baj. Pici olyan kiszámítható, beépített óra van benne, mindig ugyanakkor szopik, ugyanakkor lesz álmos.

Szóval itt nálunk nincs semmi gond.

2011. máj. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!