Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen bolti tejet adtok...

Milyen bolti tejet adtok kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés
Kell higgítani? 16 hónapos
2013. ápr. 12. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én zacskósat, vagy dobozosat, de semmiképpen nem tartós tejet adok, 2,8 %-osat. Nem higítom, simán adom, ahogyan én is iszom.
2013. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a márkája mindegy? Vagy inkább csak magyart?
2013. ápr. 12. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi dobozosat szoktunk (2,8-ast) venni, és simán adom én is. Nem forralom, nem hígítom.

Mi Mizot szoktunk.

2013. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zabmester ***** válasza:

Amikor ekkora volt a fiam, sima Spar-os tejet ivott, merthogy amúgy is ilyen volt itthon mindig.

Vagy ha eljutottam odáig, akkor a piacon vettem rendes termelői tejet, viszont azt fel kell forralni, főleg gyereknek.

Ennyi idősen már nem hígítottam neki, csak amikor először kapott, akkor az első pár héten, de mivel nem volt vele gond, elhagytam a hígítást hamar.

Amúgy a márka szerintem mindegy, csak ne valami gagyi "reggeli ital" legyen, mert az nem tej (amúgy az íze is pocsék).

2013. ápr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magyar tej-ez a márkája,2,8%-os,nem taros tej.kb.290ft 1liter.a legtöbb tejtől hasmenése volt,ettől nem ezért maradtunk ennél.nem forralom
2013. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

sima sparos 1,5

nem forralom nem higítom

2013. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2,8%-os UHT tejet. A márkát nem szoktam nézni. Nem hígítom, nem forralom.


Az elsőnek üzenném, hogy a tartós tej nem azért tartós, mert tartósítószer van benne, hanem mert olyan a csomagolása és hőkezelésen esik át.

2013. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én zacskósat nem veszek,nem annyira megbízható(olyan értelemben,ha esetleg nem úgy tárolják,hamarabb megromlik,főleg nyáron).régebben egy párszor befürödtem vele.nyáron forraltam a tejet,a biztonság kedvéért.én nagy bevásárláskor az auchanban szoktam venni,épp azt,ami 180 ft körül van.egy pár darabot a hűtőbe teszek,a többi a fagyasztóba(a kisboltban nagyon drága a tej),amit persze fölforralok.Én több helyről is azt hallottam,hogy a 1,5 %os nem jó,mert nagyon híg,nem elég tápláló.Persze volt,h egyszer -egyszer azt kapott,nem lett tőle baja,csak hosszabb távon nem jó.Egy évesen kezdtem el a tejet,próbaképp előtte egy kicsit raktam a kajájába,aztán egy pár napig 50ml,utána adtam rendesen.
2013. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!