Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel kellett volna forgatnom a...

Fel kellett volna forgatnom a lányom napirendjét ezért?

Figyelt kérdés
Ebédre mentünk anyósékhoz és nem vittem a gyereket, mivel ő abban az időben alszik. Másfél éves, hisztikorszak, anyukámmal volt, imádják egymást ésmire felébredt mi is hazaértünk. Mindenki ki volt akadva, mert nem vittem, mondván,majd alszik máskor. Anyósék hetente többször s láthatják a gyereket, ha akarják, de nem is akarják...
2013. márc. 20. 14:00
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

képzeld, az én 1-2 évesem nem ismerte az órát :)

igen, a napirend folyamatát ismerte, így nem okozott neki gondot, hogy vasárnap egy órával előbb kelt. attól viszont kiborult volna ha kimarad a délutáni alvása, na meg nagyon szeret emberek között lenni, legfőképp a családot imádja, én semmiféleképpen nem fosztottam meg ettől az élménytől őt soha. persze, mikor beteg volt nem mentünk, de egy délutáni alvás nekünk nem volt akadály, elég sok megoldás van arra, hogy "jusson és maradjon is".


a kommentedet később olvastam, de ennek tükrében én azt csináltam volna, hogy kicsit előbb tettem volna le aludni és utána átmentünk volna, talán a kávézásra odaértünk volna pont. nem tudom nálatok milyen egy családik összejövetel, de szerintem ha 24 ember volt ott akkor nem 1órát maradt mindenki

2013. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
29%
Én sem biztos, hogy elvittem volna a másfél éves gyereket egy hosszú családi ebédre. Ha nem tud idegen helyen aludni, akkor pláne nem. Szerintem ez nem gond. Ha majd nagyobb lesz picit, rugalmasabb lesz az a napirendje is. Na, akkor már el lehet vinni!
2013. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
37%

Az én lányom sokáig nem aludt idegen helyen csak és kizárólag a saját ágyában. Eleinte próbálkoztunk, de feladtuk. Csak hiszti, sírás, nyűgösség és "hogy neveld a gyereket majd én megmondom" lett belőle. De én szenvedtem vele, nem a kedves rokon, aki lelépett.


Másik...nálunk a gyerekbe "bele van építve" az oramű :) 1 évesen jött, hogy bimbamm és ült az asztalkájához. Lám fél perc se volt, harangoztak és tenni kellett elé az ebédet, különben csapkodta az asztalt. :) 4 éves lesz és félelmetes mennyire ragaszkodik a napirendjéhez. Hála égnek teljesen magától beállt az ovishoz mire ment, bár sokszor panaszkodik, hogy felkeltették.


Nem minden gyerek tűri el, hogy fél-egy órát csússzanak, nem minden gyerek szeret - tud idegen helyen esetlegesen halk beszélgetésnek titulált zsivajban aludni.


Nálunk mindenki a kicsihez alkalmazkodott, pedig nagy a család. Most már tud mindkét mamánál aludni, és a nagynéninél is (oda jön a család nagy ünnepekkor össze) Külön elszeparált, csendes helye van alváshoz mindegyik helyen ugyanolyan falvédő van feltéve, Nyuszót visszük így olyan, mintha itthon lenne.


Szerintem a gyerek érdekeit kell nézni, ennyi idősen nincs olyan, hogy majd alszik máskor. Nem az hallgatja órákig a sírását, nyüszögését aki ezt mondta az biztos! Viszont jelezni kellett volna, hogy gyerek nélkül mész és ez van.

2013. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Aki lepontoz mindenkit annyi öröme legyen az életben.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2013. márc. 20. 19:26
 25/29 anonim ***** válasza:
64%
Hát, én nem csinálnék ilyet.Nem csecsemő már, kibírja ha kicsit később alszik, ebéd után.Érthető hogy kiakadtak.Nem értem az ennyire rugalmatlan szülőket.
2013. márc. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó, ismered a kérdező gyerekét? Honnan tudod, hogy milyen habitusú, milyen hamar fárad el, mennyire tudna végig ülni egy ebédet? Jobb lett volna, ha elviszik a gyereket, aki tök nyűgösen végig ordítja az egészet?

Nem vitte, mert alvásidőben volt az ebéd. Ez szerintem érthető. Nem mindenkinek úgy működik a gyereke, hogy majd alszik máskor.

Nyugodtan pontozzon le, aki akar. (Az előző válaszomat is lepontozták.)

4 gyerekem van, és a kérdezőnek adok igazat

2013. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyen hozzáállást, "mi van ha végigordítja" "mi van ha nyűgös lesz" " mi van ha végig aludja az ebédet".Mivel meg sem próbálták, ezért ki sem derül.Akkor is úgy gondolom hogy nem csecsemő már, nem kell búra alatt tartani, és nem kell percre kiszámolni azt a fránya napirendet.Így élni sem lehet komolyan.Akkor nem mentek kirándulni sose,mert jajj alvásidő???Vagy mi?Tényleg érthetetlen számomra az ilyen, lesni az órát hogy percre pontosan mindig minden akkor történjen amikorra a gyerek be van programozva.

De ami a legfontosabb, a kérdező élete, ő gyereke, ő családja.Mi ennyi idősen ültünk a fiammal már étteremben, és kibírta, aludt utána mikor hazaértünk.Nincs ebben semmi extra, a gyerekek még nem ismerik az órát hogy tudják hogy most alvás van.

Számomra akkor is fura így ez a sztori, és megértem a kiakadást a vendégek részéről.

2013. márc. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
27-es: te ültél a fiaddal ennyi idősen étteremben. És? Én is ültem 4 gyerekkel, a legnagyobb 5 éves, a legkisebb 3 hónapos volt. De azok az én gyerekeim, és az étteremben gyorsan hozták az ebédet. A kérdés viszont a kérdező gyerekéről szólt, aki valószínűleg jobban igényli a megszokott időben az alvást. Én meg azt nem értem, miért kell kiakadni ezen.
2013. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, te úgy gondolod, én meg így.Azért nem vagyok egyedül azzal hogy nem nagy tragédia néha később altatni a gyereket.Csak tényleg nem tudom mi lesz az ilyen szülőkkel, ha ennyire kiakadnak egy órás csúszáson.

Igen én ültem étteremben, sőt nyaraltam, kirándultam sokkal kisebb gyerekkel is, és bizony azért nem adtam fel családi összejövetelt sem hogy "aludni tudjon" a gyerekem.Aludt természetesen mikor vendégségben voltunk is, csak kicsit később, és így a gyerekem sem maradt le családi eseményről, és még pihent is.Egy kis rugalmasság nem árt a gyereknevelésben.

2013. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!