Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel kellett volna forgatnom a...

Fel kellett volna forgatnom a lányom napirendjét ezért?

Figyelt kérdés
Ebédre mentünk anyósékhoz és nem vittem a gyereket, mivel ő abban az időben alszik. Másfél éves, hisztikorszak, anyukámmal volt, imádják egymást ésmire felébredt mi is hazaértünk. Mindenki ki volt akadva, mert nem vittem, mondván,majd alszik máskor. Anyósék hetente többször s láthatják a gyereket, ha akarják, de nem is akarják...
2013. márc. 20. 14:00
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%

Én sem vittem volna több okból sem.

-ha nem a megszokott időben teszem le, olyan nyűgös, hogy nem alszik nyugodtan, így ki sem piheni magát, tehát nyűgösen kel föl...

-ha túl nagy a társaság/sok az új dolog vagy arc, csak felpörög, nem alszik csak soká, így ugyancsak lőve van a nap.

-ha látni akarják anyósodék a kicsit, menjenek el ők, könnyebben tudnak alkalmazkodni.

Nálunk is fordult elő ilyen. Meg lett mondva, hogy kb 12:30 és 16:00 között alszik a kicsi, ilyenkor otthon van, ne is hívjanak ebédre gyerekestől. Bevált a módszer, mindenki megértette, így ha összejövetel van, akkor vacsorára megy mindenki.

2013. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

huh, hát ezt tényleg elég furán oldottad meg.

anyukád vigyázott a gyerkőcre míg te anyósodnál ebédeltél akik nyilván az unkájukra lettek volna kíváncsiak, nem pedig rád.


mi szinte minden vasárnap jártunk anyósékhoz ebédre.

az ebédet igazítottuk a napirendhez, eleinte korán mentünk 11kor asztalhoz ültünk, 1-f2körül meg eljöttünk, így a gyerek 2kor már aludt, 1 helyett, de nekem 1 óra csúszás belefér.

aztán mikor már kicsit nagyobb volt (1 év körüli) azt csináltuk, hogy vasárnap 1 órával korábban felkeltettem, így 11kor már ebédeltünk, aztán aludt 1 órát és 1re mentünk anyósékhoz.

aztán vettünk egy utazóágyat és anyósknál aludt ebéd után, így mi tudtunk segíteni az elpakolásban, mosogatásban és alvás után még egy nagyot játszhatott.


mindenesetre én tuti nem hagytam volna otthon a gyerekemet és végképp nem hívtam volna át azért az egyik nagymamát, hogy én átmenjek a másikhoz, akkor inkább lemondtam volna :)

2013. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
83%

Sok lehetőség van, ami ilyenkor szóba jöhet, és ne haragudj, hogy ezt írom, de a ti döntésetek a legfurcsább a sok közül.

Elmondhattad volna, hogy nem akarod vinni. Vagy elviszed és ott teszed le aludni (és ha fél órával később alszik, nem dobod el az agyad). Nem a gyerek napirendje ennyire kötött, hanem a gondolkozásod. Amivel alapvetően nincs baj, kivéve ha az egész rokonság nem érti miért csinálod. Amúgy szerintem joggal lepődtek meg.

2013. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Utolsó, elolvastad ami írtam?

Te minden vasárnap felébresztetted a gyereket előbb, hogy ne otthon ebédelj, neked az az ésszerű, nekem meg ez!

2013. márc. 20. 14:17
 15/29 anonim ***** válasza:
50%

Azért az ne felejtsétek el, hogy nem minden gyerek egyforma. Van, akinek tud aludni a gyereke idegen helyen, nem zavarja, ha sok idegen veszi körül, de van, akinek ez nem jó.

Kedves kérdező! Hogy értetted azt, hogy "Anyósék hetente többször s láthatják a gyereket, ha akarják, de nem is akarják.."

2013. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
74%

Ennek tükrében, amiket később írtál: vittem volna. Írod, hogy hisztikorszakban van. Nem biztos, hogy a sok új vagy ritkán látott arc rosszat tett volna neki, sőt, mindig lett volna valaki, aki foglakozik vele, játszik vele, sétáltatja, leül hozzá képeskönyvet nézegetni, ha elálmosodik, akár egy babakocsiban is jót aludt volna.

Biztos, hogy többi vendég is örült volna, ha elviszed.

2013. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nem igazán jönnek, elvárják, hogy mindig mi menjünk, tálcán szolgáljuk fel a mindig mosolygós unokát! mivel ez nem sikerül mindig, én vagyok a rossz...
2013. márc. 20. 14:20
 18/29 anonim ***** válasza:
90%

De minek kérted ki a véleményünket, ha ennyire csak azt látod jónak és egyetlen megoldásnak, amit te csinálsz?

Hát akkor csináld úgy, ahogy, és a következményeket meg hallgasd a rokonaidtól, és ne itt dühöngj rajtunk.

Van, aki tanácsot próbált adni, van, aki leírta náluk hogy megy, te meg úgy tűnik szintén hiszti korszakban vagy, nem csak a lányod, mert nem, nem, nem a válasz. Semmi sem jó. Csúnya egy világ, hülye rokonokkal, hülye kommentelőkkel.

2013. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor meg anyósékkal beszéljétek meg a problémáitok, és ne a napirenden rágódj. Nekem úgy tűnik a kapcsolatotok a problémásabb, nem pedig az adott helyzet, ami a kérdésben szerepel.
2013. márc. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Én elmondom mit miért csinálok, vagy csináltam és a gyerekem szemszögéből néztem a dolgokat, hogy neki mi a legjobb, ha ez dühöngé, ám legyen.

Tudom, anyós szeret villogni és ha az én gyerekem fáradt, akkor nem fogja produkálni amit elvár tőle nagymama akit alig ismer, ezért jobbnak láttam ha alszik rendes időben és nyugisan ébred.

2013. márc. 20. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!