Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel kellett volna forgatnom a...

Fel kellett volna forgatnom a lányom napirendjét ezért?

Figyelt kérdés
Ebédre mentünk anyósékhoz és nem vittem a gyereket, mivel ő abban az időben alszik. Másfél éves, hisztikorszak, anyukámmal volt, imádják egymást ésmire felébredt mi is hazaértünk. Mindenki ki volt akadva, mert nem vittem, mondván,majd alszik máskor. Anyósék hetente többször s láthatják a gyereket, ha akarják, de nem is akarják...
2013. márc. 20. 14:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Lehet én vagyok zakkant, de ha a családunkat meghívják bédre, akkor egyeztetek, hogy lányom napirendjéhez tudjunk igazodni és természetesen viszem magammal.

Amúgy ő máshol is tud aludni, úgyhogy akkor ott altatom. Eszembe nem jutott volna anyósékhoz gyerek nélkül menni, miközben más vigyáz rá (ami bizonyára még egy normális, kedves anyósnak sem esne jól, nemhogy egy hülyébb fajtának).

2013. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

Kapsz majd többféle választ, több érvet, véleményem szerint én így csináltam volna(volt is rá példa párszor):


ha ebédre hív az anyósom minket, akkor az egész család megy. Pl.: 11-kor ott vagyunk, ebédelünk, kávé és haza.


Kb. 2 óra alatt megvan az egész, utána is tud aludni a gyerek.

Mivel nálunk ritkán volt, hogy nála ettünk, kibírható volt, hogy borul picit a megszokott napirend.

2013. márc. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mi csak egy meghívott pár voltunk, nem 4en ebédeltünk, hanem 24-en, tehát az egyeztetés kizárva, anyósék tudják mior alszik a gyerek, anyám meg nem idegen.
2013. márc. 20. 14:06
 4/29 anonim ***** válasza:
74%

Kedves elsö. èn ponjt így gondolkodom mint te.


Azért is mert ez a gyereknek is egy élmény, egy új megismerés, egy új szitu.

Aki mint a kérdezö mindig otthon hagyja valakire a gyerekét soha nem fog megismerkedni új dolgokkal, és ha oviba vagy közösségbe kerül ahol telejsen más szokások vannak el fog veszni, utálni fog oda járni.

nekem is alap, hogy a gyerek jön velünk. ha ez késö este lett volna, akkor biztosan nem, vagy ha beteg vagy más ilyen dolog közben van.

2013. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi is mindig megbeszéltük, hogy mikor legyenek az összejövetelek, és akkor a babánkat is tudtuk vinni (bár amúgy sem hagytam volna otthon, ha rokonokhoz mentünk volt).

Szerintem ehhez nem kell felfordítani egy egész napirendet, csak picit rugalmasabban kell állni a dolgokhoz. Egyrészt alhat máshol is a kicsi, másrészt, ha egy nap pont nem akkor alszik, mikor szokott, még nem fordul fel a világ.

Szerintem amúgy itt nem a napirend a gond, hanem az anyósodék és a te kapcsolatod. Gondolom nincs minden rendben köztetek. Ezen viszont nem fog segíteni a szigorú napirend.

2013. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, ez nem egy családi ebéd volt?
2013. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
76%

Nem kellett volna. Viszont, amikor meghívtak szólhattál volna (vagy a férjed), hogy a lányodat nem tudod vinni, mert ebben az időben alszik. Így senki sem sértődhetett volna meg.

Én sem borítottam fel soha, a gyerekeim napirendjét (mondjuk ők nem is voltak jó alvók), nálunk a család alkalmazkodott hozzánk. (A saját családom, és anyósom is) Sose volt gond belőle.

Ha meg úgyis láthatják a gyereket (tehát nem havonta egyszer vagy ritkábban van lehetőségük rá), akkor nem értem a felháborodásukat.

2013. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Másfél éves korában én is így gondolkodtam, mert úgy éreztem rossz lesz neki meg nekem is, ha felborul a napirend. De 2 éves korától mar nem nagyon érdekelt.
2013. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
79%
Ha ti csak egy meghívott pár vagytok, akkor előbb odamegyek, hogy lássak a gyerek, aztán egy gyors ebéd és nyomás haza. Nagyobb lett volna az elégedettség, minthogy 24 - ha nem is ennyi, de gondolom, azért néhány - kíváncsi rokon elől elzárjam a gyereket.
2013. márc. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Sógorom születésnapja volt, ők ott élnek anyósoméknál. Mi értelme annak, hogy 1kor odavigyem, 20perc múlva letegyem aludni?

A lányomat nem fogságban tartom, nem antiszociális, de kössz a hozzászólást!

2013. márc. 20. 14:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!