Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy- vagy külön csoportba...

Egy- vagy külön csoportba járjanak iker fiaim az oviba?

Figyelt kérdés
Most mindenhol az megy, hogy külön személyiség, külön barátok, itthon úgyis együtt vannak, néha kell külön is lenni. Teljesen különböző dolgok érdeklik őket (jelenleg).Egész nap együtt játszótéren, itthon, este már megy a harc és a hiszti ( de ez azért egy gyereknél is szerintem így van estére). pro/kontra tanácsokat kérnék tőletek, mert lassan döntenem kell. Köszi
2013. márc. 8. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egybe tetetném őket.
2013. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én ikerfiaim is ősztől mennek elvileg oviba, augusztusban lesznek 3 évesek, ők egy csoportba lesznek. Mondjuk nincs választási lehetőségem, mert tiszta csoportok vannak, és mindegyikből csak egy csoport van, de ha lenne, akkor is biztos hogy együtt lennének. Mondjuk nálunk nincs veszekedés (napi szinten sincs, talán heti 1-2, az is inkább fáradtság miatt), nagyon-nagyon szeretik egymást.
2013. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

A személyes véleményem alapján én mindkettő megoldást előnyben és hátrányban részesítem. Előnye ugye az lenne hogy külön lennének, külön barátok, más érdeklődést stb... Ha meg együtt lennének akkor lehet menne a vita a dolgokról, lehet az egyik ki lenne közösítve, stb... De ugyan akkor sokkal könnyebb lenne ha együtt lennének mert akkor lehet minden k9önnyebb lenne, ha testvérként egy helyre járnának mert ugye akkor tudnának egymásra számítani ha olyan van.

Én személy szerint megkérdezném az óvónőket hogy ők mit tennének ebbe a helyzetben mert nyilván ők tudják mikor mi van meg tapasztaltabbak is ugye, meg azért csak láttak már ilyet hogy szerintük mi lenne a jobb megoldás. Én azért ki kérném az ő véleményüket is.

Iskola választásnál ha már arra kerül a sor az már megint más világ, ugye akkor már ők is dönthetnének meg ha sok általános iskola van a közelben akkor lehet olyat is hogy na akkor külön suliba mindkettő, de akár egybe is csak külön osztályba, ez így már bonyolultabb ugye, de erre még bőven ráértek.

2013. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell őket külön tenni. Az oviban biztos, hogy nem csak együtt fognak játszani. A lányom csoportjában 2 ikerpár is van, mindegyikük más-más érdeklődési körrel és barátokkal. De azért azt gondolom, hogy jó, hogy egymásra mindig számíthatnak.
2013. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is egybe tenném őket. Velem annó két ikerpár is járt oviba, egy fiú és egy lány páros. A lányok közül az egyik nagyon jó barátnőm volt, a másik lánynak más volt a barátnője, teljesen más volt a két csaj. A fiúk sem egymással játszottak csak.
2013. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csakis egybe!! :))

Én is iker vagyok, tesómmal végig egy suliba jártunk, még fősulira is egy helyen dolgozunk- nagyon jó így nekünk- de totál nem vagyunk összenőve. Ő is én is férjhez mentünk, közeli városokban lakunk- nem is egy helyen- mindketten bejárunk dolgozni, neki egy gyeremeke van, nekem három, szóval éljük az életünket teljesen normálisan. De imádom, hogy minden nap találkozunk, elvégre így éltem le az eddigi életemet- ha nem találkozunk, akkor is beszélünk!! :))

2013. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányomnak van egy ikerfiú ovistársa, ahol a másik fiú másik csoportba jár, és van egy testvérpár ovistársa is (nincs 2 év közöttük). Náluk a kisebbik nem akar leszállni a nagyról. Mindig vele akar játszani, míg a nagy mással játszana, járná a saját útját. Ebből a szempontból nem ideális, hogy együtt vannak.

Én lehet, hogy külön tenném őket.

2013. márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy mindkettőnek van előnye és hátránya ahogy elmondták az előzőek. Viszont úgy gondolom, hogy ezt te tudod eldönteni. Te ismered a fiaidat!

Én pl:. elgondolkodnék ilyeneken is, hogy a fiúk mennyire összetartóak, mennyire számíthatnak egymásra, illetve ha ti nem vagytok ott akkor, hogy viselkednek. Mennyire lehet olyankor kezelni.

2013. jún. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!