Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le az alig...

Hogyan szoktassam le az alig két éves kisfiamat a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy pszichés okai lehetnek, de én ezt nem gondolom. Ugyanakkor a férjem, a testvére, az anyukájuk, mindenki rágja vagy piszkálja a körmét. A kicsi még szopik, de közben már legalább egy éve (vagy régebb óta) az én körmömet is húzogatja, hajtogatja.... A sajátját meg rágja napközben. Tudtok valamit ajánlani, hogy szoktassam le? Nem akarom, hogy a szép keze olyan csúnyán köröm rágott legyen mint az apukájáé:(

2013. márc. 4. 11:42
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hát a körömvágás a kézen, nálunk is ismeretlen:(. A Daum-exol-i én is. Most megkóstoltam, tényleg erős egy kicsit, de keserű utána iszonyú sokáig, fűűű de rossz. Én egy rossz szokásnak tartom, mint másoknál az újszopás, remélem leszokunk róla...

A lelki okokkal nehezen tudok mit kezdeni, mert annyira szeretjük, és biztosan nem tökéletes minden, de ennél többet nem tudok tenni, tényleg harmonikus családban élünk.

2013. márc. 23. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!