Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le az alig...

Hogyan szoktassam le az alig két éves kisfiamat a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy pszichés okai lehetnek, de én ezt nem gondolom. Ugyanakkor a férjem, a testvére, az anyukájuk, mindenki rágja vagy piszkálja a körmét. A kicsi még szopik, de közben már legalább egy éve (vagy régebb óta) az én körmömet is húzogatja, hajtogatja.... A sajátját meg rágja napközben. Tudtok valamit ajánlani, hogy szoktassam le? Nem akarom, hogy a szép keze olyan csúnyán köröm rágott legyen mint az apukájáé:(

2013. márc. 4. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem nem lelki okai van a körömrágásnak ilyen kis korban...leginkább egy tanult rossz szokás.Párodat kellene leszoktatni róla mert a gyerek tőletek tanul mindent....a ti tükörképetek lesz. Nem csak a jó ragad rá hanem a rossz is sajnos. Szerintem ha nem látja többet, hogy bárki rágcsálja a körmét nálatok, idővel felhagy ezzel a tanult rossz szokással.
2013. márc. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
adj rá vékony kesztyűt
2013. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Lehet kapni körömrágás elleni folyadékot, mikor alszik, minden alkalommal szépen bekened vele a körmeit.

Max egy hét alatt leszokik.


De az igaz, hogy lelki okai vannak!

S a szoptatást sem ártana abbahagyni már...

2013. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Szia! 25 éves vagyok és 4 éves korom óta rágom a körmömet... Biztos vagyok benne, hogy pszichés oka van, mert volt olyan időszakom, amikor sikerült abbahagyni úgy egy évre, de amint jöttek a gondok, már azt vettem észre, hogy megint a számban van a kezem! Persze ez csak nálam van igy, de nálam a szülők mindennel próbálkoztak és nem jött be!

Gyógyszertárban kérdezd meg, hogy mit lehetne rákenni, hogy elfelejtse, de ha nem működnek a jól bevált dolgok, akkor leki okai lehetnek!

2013. márc. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A férjem már nem rágja a körmét, tőle nem láthatja, csak neki már soha nem lesz olyan szép a keze, mintha soha nem rágta volna. Nála tényleg kimutathatóak voltak az idegi okok. Arra gondolok, hogy nem lehet-e a kicsinél öröklött tulajdonság, vagy hajlam, mert a férjem felmenői tényleg körömrágósak?!
2013. márc. 4. 17:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nem hiszem, hogy ez örökölhető lenne, nálunk senki se rágja a körmét.. A pszichét okok nem feltétlenül verés, vagy zaklatás lehetnek, lehet az akár egy kisebb lelki sérülés, amire nem is gondolnál, lehet, hogy így vezeti le a feszültséget.. Én sajnos a mai napig nem tudtam leszokni.. De nekem egyszerű, mert tetetek fel műkörmöt és akkor amíg az fent van addig nincs körömrágás.. ez egy fiúnál nyilván nem jöhet szóba :D
2013. márc. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gyáva Oroszlánnak tökéletesen igaza van!

A keserű folyadék két nap alatt leszoktatja a gyereket.

És valóban káros a gyerek lelkére, hogy két éves korban még szopizik!

2013. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A ciciről leszoktunk most márciusban. Már előtte is egy-két hónapja, csak este kérte, amikor álmos volt és szeretett odabújni és szopizni, de vége.

Viszont a körömrágás megmaradt, a keserű folyadékot pedig megszokta:(....

2013. márc. 21. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos mint írtam előzőleg nekem sem váltak be ezek a cuccok.. próbálj meg a lelki okára rájönni, tényleg ne stresszelj, elő fordul ez a legjobb családoknál is :D
2013. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! 3 éves lányom is rágja a körmét, olyannyira, hogy vágni sem kell neki már.. ő tőlem látta sajnos. vettem daum exolt a gyógyszertárba, nem igazán keserű,inkább csípős, paprikakivonatot tartalmaz. hát.. első alkalommal sírt, mikor bekapta, de mostanra pedig (két nap) ő is megszokta. el sem hiszem :( körömrágás megmaradt, nem tudom mi lehet a megoldás. megpróbálom gyakran bekenni, frissen felkenve azért nem kapja be, csak két három óra elteltével. te milyen fajtát vettél neki?
2013. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!