Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a 3 éves...

Hogyan szoktassam le a 3 éves lányomat a körömrágásról?

Figyelt kérdés

Kb egy hete kezdte a lányom, hogy minden nap rágcsálja a körmeit, vagy ha nem rágja, akkor is állandóan a szájában van az ujja, főleg a jobb mutató. Nem szopizza, hanem csak úgy turkál a szájában. Mindig rászólok, hogy vegye ki a kezét a szájából, de amint elfeledkezik magáról, főleg mesenézés közben, már megint az ujjával odabent matat. A foga nem fáj, tehát nem az ínyét piszkálja. De valahogy le kellene erről szokatni, főleg azért is, mert a jobb kezén a mutató és középső ujjairól rendszeresen lerágja a körmöt. Nem szeretném ha egyszer beleszakadna neki. Meg amúgy is, ez csúnya szokás. Gondoltam már rá hogy bekenem neki valamivel, de csípőssel nem akarom, meg amúgyis ez lehet nem túl jó ötlet.

Van valakinek valamilyen jó ötlete, vagy tapasztalata?


Köszönöm szépen.


2013. febr. 11. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Patikában, drogériában lehet kapni ecsetelőt, aminek keserű az íze. Az én gyerekemet visszatartotta, de más mondta, hogy az övé ezt is jóízűen csócsálta.
2013. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Kb 2-3 évesen kezdtem,tizenévesen és most is volt időszak,hogy nem rágtam 2-3 évig,jött valami lelki dolog és visszaestem,már mindent próbáltam,egyszerűen nem tudok véglegesen leszokni.Anyukám mondta ez olyan nekem,mint másoknak a cigi.Sajna láttam,hogy lassan 2 éves fiam is néha már a szájába veszi a kezét és tépkedi körmét,így muszáj nekem is abbahagyni nehogy rászokjon.Vannak körömápolólakkok elég keserű ízük van talán bejön.
2013. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!