Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a hajam...

Hogyan szoktassam le a hajam tekergetéséről/húzásáról?

Figyelt kérdés
2,5 éves fiam csak úgy tud elaludni este, hogy a hajamat tekeri az ujja köré, aztán meg húzza. Nagyon elegem van belőle. Mikor rászólok, akkor sírva fakad, hogy "anya nem engedi simizni". Többször mondtam neki, hogy ez nekem nagyon fáj (nem beszélve arról, hogy utánna minden tiszta haj), simizni lehet, de húzni nem. Egyszerűen képtelen ellenálni neki, hogy matasson a kis kezével és tekerje. Bölcsis, ott gyönyörűen lefekszik és 2 perc múlva magától elalszik. Van valami megoldás erre? Hogyan tudnám leszoktatni?

2013. febr. 25. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Konty?
2013. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már összefogni, vagy a hajgumit szedi ki, vagy a hajamat a gumiból. Sőt, mikor megmosom és még vizes és törölközőből turbán van a fejemen, akkor is addig piszkálja, míg egy-két tincset ki nem húz.
2013. febr. 25. 15:40
 3/10 anonim válasza:
Milyen hosszú?
2013. febr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám. :) Nekem szintén 2,5 éves de lány. :)Még én sem igazán tudok rá megoldást.De ő is mindig úgy alszik el esténként.Nekem legtöbbször fel van fogva a hajam de semmit nem ér.
2013. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lányom 2éves, ő is, ugyan így. Hát hajam nincs már lassan:)

Már volt, hogy ha húzod a hajam én is. Visszahúztam, elbiggyedt, megsimizte a hajam, nem húzom, és cibálta tovább...

2013. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egyértelműen manipuláció és se neked, sem a gyereknek nem jó. Később ez rosszabb lesz, most kell megálljt parancsolni ennek. Szépen tud beszélni, érti, hogy ez neked fáj, ne engedd, hogy rászedjen.
2013. febr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen,elvileg megérti. Mondja is,hogy csak "simizem",aztán érzem,hogy már tekeri is. Nem tudom,hogyan lehetne megállítani. Ìgy is majdnem minden esti elalvásnak sírás a vége,mert többször rászólok,és elveszem tőleba hajat.
2013. febr. 26. 05:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Valami szőrös plüss esetleg, amiből nem hullik a szőr? Mondd meg neki, hogy a nagyfiúknak ilyen van. Vagy paróka?
2013. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kislányom, Ő is "hajsimizős". Én sem tudok sajnos mást tanácsolni, csak azt, hogy mondd el Neki szépen, hogy ez anyának fáj. Nálunk szerencsére ritkán fordul elő hogy "eldurvul". Olyankor elveszem a kis kezét, elmondom hogy ez Nekem nagyon fáj, és ha húzza, akkor csak a kezemet fogva alhat el. Szerencsére ez eddig bevált.
2013. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a lányomnak adtam egy hajas babát. idő kellett neki, de megszokta. viszont ezt csak akkor használja, ha éjszaka felébred, és vissza akar aludni. elalvásnál az én hajam kell, de szerencsére ritkán tépi. és mivel hamar elalszik (10-15 perc), nem is akarom leszoktatni róla, majd idővel ő küld el, sztem.
2013. márc. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!