Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy "osztódtok" ha már több...

Hogy "osztódtok" ha már több gyerek van?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, kislányom 3 hónapos. Sajnos a mai napig nem alakult ki semmiféle rendszer a napirendünket illetően.

A pici kiszámíthatóbb, a nagy sokszor fejtörést okoz. Régen sokat játszottunk együtt, amit persze most is igényelne, de az esetek legnagyobb részében mindig meg kell szakítanunk, vagy legrosszabb esetben neki sem tudunk állni a közös mókának, mert a pici közbeszól. Ilyenkor, ha őt hagyom sírni azért van lelkifurkám, ha otthagyom a nagyot a pici végett, akkor meg azért érzem rosszul magam.

Hogy lehet ezt a helyzetet helyesen megoldani?

Eddig szerencsére még nem okozott komolyabb problémát a nagynál, de ami késik nem múlik, egy idő után elege lesz, és kitör a féltékenység. Egyenlőre csak én betegszek bele a szituba...

A hétköznapok viszonylag könnyebben mennek, mert 3-ig oviban van a fiam, nehezen, de átvészeljük az estéket, de a hétvégék, vagy ha betegség miatt itthon van, az katasztrófa. Nekem!!!

A férjem a munkájából kifolyólag keveset van itthon, havi szinten pár nap, így jóformán csak én vagyok a gyerekekkel.

Sokszor rettenetesen feszült vagyok, ideges, és kiabálok. Alapból is nehéz eset a fiam, sajnos el lett kényeztetve (ezzel tulajdonképpen most szembesültem), minden akkor és azonnal kellene, és képes órákon át nyüszíteni ha valami nem úgy történik ahogy ő elképzelte. Mindenben neki kell az elsőnek lenni, pl. reggel totál kiborul, ha nem ő kapja meg először a kakaót, hanem a kistesót etetem meg.

Ilyenkor próbálok higgadt maradni, meg valahol sajnálom is, hiszen eddig ő volt az egyetlen és első számú, és nem ő akarta ezt a "más" helyzetet.

Hogy oldjátok meg, hogy mindenki a maximumot kapja belőletek? Hogy kell ezt csinálni... még nem voltam 2 gyerekes anyuka :)


2013. márc. 3. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:

hasonlo a korkulonbség nálunk is, a kicsi 3 honapos, a fiam most lesz 5 éves. férjem nekem sem nagyon tud segíteni,a fiam el van kényeztetve... Napkozben ovi, ez jo mindenkinek, és azon vagyok, hogy mindennel végezzek napkozben, így estére már csak a gyerekek maradnak. Oriási szerencse, hogy a kicsinek van egy egész jo napirendje, és nyugodt baba. a gond nálunk a fiammal van, aki bár nagyon akarta a tesot, most mégis kicsit meg van zavarodva. sokkal tobb figyelmet, torodést, idot igényel, mint a kicsi. rosszalkodik, szemtelenkedik, semmit sem akar egyedul (oltozni, enni stb)szerintem igy hivja fel magára is a figyelmet. ugy csinálom, hogy mikor itthon van, igyekszem inkább vele lenni, kozos játékokat, foglalkozásokat kitalálni ( a kicsi vagy alszik, vagy mellettunk pihenget). hétvégére minimális házimunkát hagyok, pénteken fozok szombatra is, hogy tobb ido maradjon rájuk.mindig mondom neki, mennyire szeretjuk, milyen ugyes nagyfiu, mennyire jo lesz majd, ha a teso nagyobb lesz stb...nemrég 2 hétig hárman voltunk itthon, na az igazán huzos volt számomra, de neki jot tett, tobbet lehetett velem.. jovo héten megint igy lesz - probálok minden szabadidot vele tolteni, a takarítás, fozés ilyenkor a délutáni orákra marad.

nem konnyu dolog, csodálom azokat az anyukákat, akik egész nap otthon vannak két picivel:)

2013. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

22 nap eltéréssel 4 év van a két gyermekünk között. A helyzet ugyanaz lehet, mint nálatok. Ideges vagyok, s emiatt sokat kiabálok. Ami nekem bevált, hogy egyszerűen nem veszek tudomást a dühkitöréseiről, hanem szépen nyugodtan megkérem arra, amit szeretnék, s ha nem megy, otthagyom. Pl. nem volt hajlandó egyedül vetkőzni oviból hazajövetelkor. Fogtam a kicsit, bementünk szopizni. Toporzékolt egy negyedórát (már vártam, mikor csenget be az egyik szomszéd), majd nekiállt trappolni a lakásban, Tiszta ideg lettem, hogy a sáros cipővel végigmászkálja a nappalit. Na mire kijöttem, szépen levetkőzött, a kabátját felakasztotta a fogasra, cipő a kis sámlija alatt, s egy deka sár nem volt sehol, mert volt annyi esze, hogy a trappolás előtt levette a saras cipőt. Megdicsértem, s azóta - némi ellenállás mellett persze - de egyedül vetkőzik.

Plusz visszajött az együttalvás. Szülés előtt már kb. hat hónapja egyedül aludt el. Meseolvasás után még simogatni kellett, s jöhettem ki, de most újra "vele kell aludnom" (értsd úgy, hogy kijövök, ha elaludt). Hétköznap jóformán ilyenkor tudunk játszani (Elalvás előtt már sötétben játszunk, gondoltam egy állatra játékot. Gondolsz egy állatra, s elmondod mit tudsz róla, a másik meg kitalálja.), illetve még uzsonna közben kirakózunk (kb. azt az időt alussza át a kicsi, utána este 8-ig fent van). Az estéket meg úgy alakítottuk, hogy apa ha hazaért (olyan fél 7-kor), míg én altatom a kicsit, tudjanak játszani. A maradék idő 4-től 7.30-ig tévénézéssel vagy önálló játékkal megy el.

Ami sokat segített, az a napirend szigorú betartása. Mivel reggel apa viszi az oviba, így korán kell kelni, nem is tiltakozik az esti gyors fürdés (a kistesó előtt kb. egy órát pancsolt minden este, most kb. negyedóra alatt kész vannak, fogmosással együtt), és a viszonylag korai (fél 9) lefekvés ellen. A meseolvasás és a fent említett gondoltam egy állatra játék sosem marad el. Illetve minden este igyekszem megdicsérni valamiért, amit aznap csinált. S tudatosítani benne, hogy figyelek rá, s egy anyuka mindent lát és mindent tud.

A hétvégék azért problémásak, mert én hétközben tanulok, itthon dolgozom, így némi házimunka marad hétvégére is. És persze mikor délben elaludt az egyik, felébred a másik. Viszont szombatonként a fiúk elmennek együtt valamerre (játszóházba vagy kirándulni), így van hol a feles energiát levezetni. Délutánra meg mindig kitalálunk valami érdekeset (tegnap pl. veteményeztek műanyag kispohárba, hogy legyen tavaszra paprikapalánta, tegnapelőtt bútort szereltek stb.), így apa sokat tud foglalkozni vele, talán helyettem is.

Egyszóval nálunk inkább apából kap most maximumot, anya csak az esti babusgatásban vesz részt. Meg folyamatosan ötletel, hogy mi az, amivel le tudom foglalni, hogy zökkenőmentesen elteljen a hármasban töltött idő. Pl. múlt héten már babakocsival mentem érte oviba, a kocsira felakasztottam a futóbiciklit, s hazafelé megnéztük a környék összes hóvirágját (az ovival is sétáltak már a környező utcákban, így tudta, hol kell megállni), komposztáló ládáját, tyúkját (pedig Budapesten lakunk). Ezzel is megy az idő, a kicsi alszik, én meg útközben beszélgetek a fiammal.

De azért hozzáteszem, hogy mindez nagyon szépen hangzik, de azért az idegbaj nálunk is mindennapos.

2013. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!