Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4-5 éves gyerek mit fog fel a...

4-5 éves gyerek mit fog fel a halál fogalmából? Nem igazán tudom, hogy mit is kéne mondani neki.

Figyelt kérdés
Dédipapája halt meg, és minden féle képpen tudatni kéne vele. De nekem sem könnyű elmondani. És nagyon félek, nehogy túlkomplikálja a dolgot. Ti mit mondanátok? És hogyan?
2013. márc. 2. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Leegyszerűsítve elmondanám az igazat.A dédipapa felment az égbe,ő most már ott lakik,mi nem láthatjuk őt,de ő lát,figyel,és szeret minket.Azt mindenképp hozzátenném,hogy dédinek jó ott,ahol van,tehát nem érzi magát rosszul.Így szerintem megnyugszik a gyereked kis lelke.

Részvétem!

2013. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
A mannyország a gyerekeknél bevállik, és hogy a dédi a mennyből figyeli. Több ismerősömnél bevált. A gyerekek nagyon nyitottak a hitre, ha a nyuszit és a télapót elhiszik, ezt miért ne tennék.
2013. márc. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Elözö vagyok, bocsi sötét van a szobában, nem mannyország, hanem mennyország.
2013. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Irooonmaaan válasza:
Szerintem fugg attol is, hogy milyen voltba viszonyuk, meg, hogy mennyit talalkoztak. Az ismerosom gyereke nagyjabol pont ennyi idos volt, amikor meghalt a dedije. Picit szomoru volt, de nem tartott sokaig, o teljesen jol fogadta, szerintem az a fontos, hogy nem ugy kell beallitani, hogy mekkora tragedia tortent, hanem, hogy a dedi jo helyen van es ha gondolunk ra akkor orul neki.
2013. márc. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tegnapi,hasonló kérdésemre érkezett válaszok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor még egész kicsi volt, akkor már tudattam vele, hogy ha összetapossa a hangyát, akkor elpusztul, nem fog élni, meg a légy is, ha agyoncsapjuk. Az állatok elpusztulnak. Ez volt az első lépcső. Aztán, amikor egy öreg személy meghalt a környezetünkből, akkor mondtam neki, hogy meghalt, ő már semmit nem tud csinálni. " Miért halt meg?" Mert nagyon öreg és beteg volt már.

Most 3 és fél éves, és ilyen szinten van. Tudja, hogy ha nagyon öregek lesznek az emberek, akkor egy idő után meghalnak.

Esetleg én is azt mondanám még neki, hogy a dédi másik testet kapott, ami nem beteg és öreg, és az égbe költözött.

2013. márc. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!