Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ekcéma tartós betegségnek...

Az ekcéma tartós betegségnek számít?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam születésétől ekcémás. Mostanában hallottam arról, hogy tartós betegség esetén lehet kérni emelt gyest vagy tovább tart a gyes, nem tudom pontosan.

Az ekcéma vajon tartós betegségnek számít?


2013. febr. 24. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy csak nagyon súlyos ekcémánál jár.
2013. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Az ekcéma általában egy erősebb autoimmun hajlamot jelez,sosem egymagában van csak jelen ,lehet mellette ételallergia ,asthma stb . ,akiknél nagyon kifejezettek az ekcémás tünetek jellemzően a háziorvos egy átfogóbb vizsgálatot szokott elindítani,hogy a kapcsolódó betegségekre is fény derülhessen ,ezek tükrében ítélhető meg igazán reálisan ,hogy esetetekben felmerülhet e "tartós beteg" státusz megadása.

Ezeken túl vagytok ?

2013. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ha a doki olyan fokúnak ítéli, akkor igényelhettek magasabb családi pótlékot!
2013. febr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Másodikkal értek egyet, én is úgy tudom, hogy ekcéma egy tünet, ami további kivizsgálást igényel. Önmagában általában nem számít "tartós betegségnek". De van olyan válfaja, ami igen, mindenesetre ahhoz is szakorvos (és házi gyermekorvos) igazolása szükséges.
2013. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es és 4-es! Az ekcéma önálló betegség! Nekem 3 gyerekemnek is van, nincs más betegségük, de kapjuk utánuk az emelt családi pótlékot!
2013. febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nincs semmi más betegsége ezen kívül.

Utolsó, nektek ki adott erről igazolást? Gyerekorvos vagy bőrgyógyász?

2013. febr. 24. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:

A "kedves" 4-es vagyok. :)

Innen pontosan tájékozódhatsz:


[link]

2013. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es ismét.


"I) Bőrgyógyászati betegségek Bőrgyógyász szakorvos"


Ezek szerint igen, bőrgyógyász. De nem szerepel így a listán, hogy "ekcéma". Mivel jobban nem értek hozzá, ennyit tudtam segíteni.

2013. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2013. febr. 25. 13:28
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A bőrgyógyász ad róla igazolást, azt kell bevinni a Magyar Államkincstárhoz.
2013. febr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!