Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek volt már skarlátos a...

Akinek volt már skarlátos a gyermeke lett valami szövődménye a betegségnek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt skarlàtos, nem volt semmi szövődmèny, pedig viszonylag kèsőn kapta az antibiotikumot, mert az első tünet pèntek este jelentkezett, aztàn jött a többi. Kiütèsei csak vasàrnap este lettek, hètfőn reggel làtta orvos, aznap kapta az első adag gyògyszert. Rà 24 òràra mintha elvàgtàk volna a betegsèget, semmi baja nem volt màr, csak a gyògyszert kellett szigorùan beszedni.
2013. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tavaly decemberben volt skarlátos a kislányom,de semmi szövődmény nem maradt neki utána. Nagyon gyorsan átvészelte ezt a betegséget.
2013. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az én kisfiam is decemberben volt skarlátos, Karácsony előtt. Nem sok kiütése volt, csak az arcán.Két napig nagyon szenvedett,de aztán gyorsan elmúlt.Viszont sápadt maradt és karikás lett a szeme alatt.Most két hete szintén hasonló piros lett az arcbőre, és elkezdte a fülét piszkálni. Középfülgyulladás és garatgyulladás.Ismét antibiotikum.A fülész azt mondta a skarlát elmúlt, ez nem attól van, nekem gyanús.Ma délután meg meseolvasás közben kétszer a derekához kapott és azt mondta au.Kérdeztem, hogy fáj-e valahol, de erre a kérdésre mindig csak a lábát mutatja a derekát nem. Viszont este alig pisilt pár cseppet pedig iszik rendesen. Nincs láza, eleven volt.Olvastam, hogy akár vesegyulladást is lehet kapni most izgulok, hogy mi lesz. Holnap elviszem a dokihoz, csak szerettem volna tudni, hogy járt-e valaki hasonlóan.
2013. jan. 23. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya volt skarlátos kisiskolás korában. Ők nagyon sokat szenvedtek vele, 2-3 alkalommal is kiújult a betegsége, szegény barátnőm már tiszta para volt! Ő is féltette a kislányt nagyon a szövődményektől, de semmi nem maradt vissza! Igaz, hetekbe, hónapokba telt, mire minden tünete megszűnt, és nem jelentkezett újra, de végül tökéletesen meggyógyult! Jobbulást kívánok! Ez egy nagyon csúnya és agresszív betegség, megviseli az immunrendszert, és legyengíti a szervezetet, de ritka ma már a szövődmény! Holnap vigyetek vizeletet is a dokihoz, biztosan nincs semmi baj, de fő az óvatosság. Írj majd, hogy mi van a kicsivel, ha lehet!
2013. jan. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem egyszerre volt a két gyerek

de mire orvoshoz kerültek addigra elmúlt


péntek reggel van doki délelőtt jött ki rajtuk hétfő estére már nem volt semmi sem -- akkor rendelt a doki

de nem mondta biztosra mert h nem látta de mivel az oviban járvány volt így feltételezte h az volt :-)


szövődmény egyéb nem volt pici hőemelkedés szombat este


érdekes h a bárányhimlőt is ennyire gyorsan és alig pár pöttyel úszták meg

2013. jan. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!