Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyermekes Anyukák, mit...

Több gyermekes Anyukák, mit csináljak? Cipő kérdés!

Figyelt kérdés

Két kisfiam van, 3 éves és 9 hónapos. Lassan cipőt adnék a kicsire, és nem tudom merjem e a nagyról maradt márkás, megkímélt cipőket, szandálokat ráadni a kis lábára?

Ti mit csináltatok? Eladtátok és vettetek újat?

Tanácstalan vagyok. Köszönöm.



2013. febr. 24. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Amennyiben nincsenek kitaposva (márpedig egy gyerek ebben a korban a márkás cipőket nem igen hordja agyonra) simán ráadnám. Nekem egy gyerekem van, de a sajátom megmaradt összes cipőjét, szandálját odaadtam az unokahúgom gyerekének, ők hordták (és még így sem mentek szét) :) De tovább már nem adták őket.
2013. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Én újat fogok a kicsinek is venni. A cipőkérdést komolyan veszem. Ha a nagynak úgy gondoltam, hogy fontos, hogy ne egy előre kitaposott cipőben kezdjen el járni, akkor a kicsinél is így gondolom. :)
2013. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem taposnak szét egy normális cipőt pár hét alatt, így én ráadtam a többi gyerekre is az elsőét. Semmi bajuk nem lett.
2013. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha eldeformálódott, "megpuhult" a cipő a sarkánál (ahol tartja) akkor nem kell másik. De márkás cipőknél nem hinném, hogy pár hét után ez bekövetkezik.
2013. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem vettem / vennék újat. Nem egy két darab cipője volt a nagyobbnak hanem jóval több így biztosan nem taposta ki illetve a nagyobb 14 hónaposan indult el és voltak kisebb cipői is (19-20as) de mire valóban járt is benne egyedül addigra már vagy 21-22es lába volt. A kicsi viszont hamar kezdett járni.

Még most nagyobb korukban is a márkás alig hordott sportcipőt simán elrakom a kisebbnek.

2013. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

cipőből nem adok rá használtat, a tesóét sem. nem ugyanolyan a lábuk attól még, hogy testvérek.

ha babakocsiban ül akkor nyugodtan add rá a használt cipőket, de legalább az első cipőkre figyelj, akkor alakul ki a lábboltozata, nagyon nagy károk értehtik a lábacskájat ha pont az elinduláskor használt használt cipőt kap.

én azok tettem el csak el amiket nem igen használt, pl. ünneplő cipők vagy volt egy két olyan amit szinte ki is nőtt ahogy megvettük, párszor volt csak rajta, azokat eltettem. a többit leadtam a szegény gyerekeknek

2013. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kezecske. Én is úgy gondolom, inkább veszek újat. Inkább mint baja legyen a lábának!
2013. febr. 24. 16:12
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
A lábboltozat kialakulása hosszabb folyamat, nem az első cipőnél fog kialakulni, majd csak kb. 3 éves korára, azért fontos, hogy ne harántemelős cipője legyen ami alátámassza a boltozatot, mert akkor az izmok nem fognak erősödni! A kérdésedre válaszolva én a megkímélt cipőket mind megtartottam és ráadtam a második gyermekem lábára, én nem tudom megtenni, hogy mindkét gyereknek csak új cipőket vegyek minden szezonban!
2013. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én bizony ráadnám ha tényleg megkimélt álapotban vanak a cipök,szandálok.
2013. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is három fiam van és hordják egymás cipőit. De persze én is figyelem, hogy melyik mennyire van kitaposva, mindnek vannak új cipőik is.

A lábboltozat 6éves korig alakul ki. Addig igenis fontos, hogy mit adunk a gyerek lábára, de szerintem meg tudja mindenki itélni ránézésre, tapintásra, hogy egy-egy cipőcske totál agyonhordott-e, vagy nem.

Első fiamnak is vettem már használt cipőt, párszár ft-ért amiben kint saralt meg homokozott. Azt legalább nem sajnáltam erre. De alapjába véve normális cipőkben jár mind a három.


Én a kitaposott cipőket kidobom, pedig van egy szegény család, akinek játéokat ruhákat szoktam adni- de ha a saját gyerekemre nem adom rá az agyontaposott cipőket, akkor a szegényebb gyereknek sem adom már oda.

Végülis az ő lábacskájával akkor mi van??

2013. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!