Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két (vagy több) gyermekes...

Két (vagy több) gyermekes anyukák válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves lányom, aki nagyon nem rajong a gyerekekért. Irigy ha megölelem más gyerekét, nem játszik velük, inkább félre vonul. Általában hisztizik, ha próbálom rávenni, hogy játsszon velük. Pedig sokszor viszem gyerekekhez, de jobban elszórakozik a felnőttekkel. A probléma ott kezdődik, hogy minél hamarabb szeretnénk tesót. Szerintetek hogy fog reagálni rá? Volt más is ilyen helyzetben? Kicsit tartok az egész helyzettől!
2013. jan. 13. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem egyáltalán nem lesz a kistesóból probléma, vagy ha bármi lesz, akkor biztosan nem attól, hogy most nem igényli más gyerekek társaságát. Még pici nagyon! Ne erőltesd, mert csak késlelteted a feloldódását ezzel! Az irigységgel se foglalkozz, tök természetes, hogy félt, hogy elveszíthet téged, ebben a korban van...


Az én kisfiam kb. 2,5 éves koráig szinte egyáltalán nem játszott más gyerekekkel, ha nagy ritkán előfordult, akkor is inkább az idősebb korosztály érdekelte (a 6-8 évesekkel megtalálta érdekes módon a hangot). Tipikusan magánakvaló kis srác volt.

Vártunk is az ovival, mert nem éreztem érettnek rá, hogy 3,5 éves koránál előbb egy vagonnyi gyerek társaságát ráerőltessem. Most viszont imádja a gyerekeket, oviban is vannak barátai, a hozzá hasonló korú unokatesójával, ha találkoznak, alig lehet "szétrobbantani" őket. Ja és van egy 16 hónapos kistesója azóta, imádja! Rengeteget játszanak.


Szóval légy türelmes, ne aggódj, és ha szeretnétek, jöjjön csak az a tesó:)

2013. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Talan jelen helyzetben o meg nincs kesz ra, de ez nem azt jelenti, hogy ha most nekialltok a probalkozasnak, es 9-12 honap mulva megszuletik a baba, addigra nem fog keszen allni. Rengeteget valtoznak ilyen idosen, addigra sokat erik.

Az egyik gyerek ilyen, a masik olyan. Az enyem mar joideje ugy latom, keszen allna, de meg legalabb 2-6 honapig nem probalkozhatunk...attol fugg, hogy alakulunk, sajnos nem rajtunk mulik.

De talan kicsit fel tudod kesziteni, elkezdheted a felkeszitest. Elkezdhetsz neki beszelni a dologrol, mutathatod neki a jatszoteren a testverparokat es mondhatod neki, hogy ok testverek, mindig tudnak egyutt jatszani, ha neki is lenne testvere, mindig lenne jatszopajtasa, hozhatsz fel neki olyan helyzeteket, amikor egyedul van, de vagyna tarsasagra. Olyankor elmondhatod neki, hogy ha lenne egy testvere, akkor lenne most kivel jatszania...stb.

En 2-3 honapja kezdtem a temat a lanyommal, es kezdi megerteni azt hiszem, es mondogatja, hogy szeretne tesot. (2.5 eves)

2013. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, elfelejtettem írni, hogy most négy éves, szóval mikor a kistesó született, még pont abban a korban volt, hogy nem nagyon vett tudomást más gyerekekről. De semmi problémánk nem adódott ebből a kistesónál, őt rögtön elfogadta!
2013. jan. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. és 3. választ írtam, a 2.nak pedig nagyon is igaza van!
2013. jan. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1.5 éves gyerekek még nem játszanak együtt, csak max. egymás mellett. Ebben a korban még sokkal jobban kötődnek a felnőttekhez. Szerintem kár bármit is erőltetni, vidd játszótérre, ekkora gyerekeknek való zenés foglalkozásra, ha itt lesz az ideje úgyis odamegy majd a többiekhez. A kistesót meg lehet neki mondogatni, de fogalma sem lesz arról, hogy miről beszélsz, addig amíg meg nem születik:)

3 gyerekes anyuka

2013. jan. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem, hogy nem lesz majd semmi gond! :)
2013. jan. 14. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!